Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tłumy na Feliniadzie. Zespoły disco polo zapewniły doskonałą frekwencję (zdjęcia)

Tysiące osób bawiło się na kolejnej imprezie odbywającej się w ramach lubelskich Dni Kultury Studenckiej, czyli Feliniadzie i WSEIadzie. Studenckie świętowanie zakończą Kulturalia.

Zakończyła się zorganizowana przez samorządy studentów Uniwersytetu Przyrodniczego i Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie Feliniada i WSEIada. Odbywająca się na terenach zielonych obok akademików przy ul. Dobrzańskiego na Felinie impreza przyciągnęła tłumy. Drugiego dnia królowała muzyka disco polo. Na scenie swoje największe przeboje zagrali: Malibu, Megustar, Top Girls, Miły Pan, a gwiazdą wieczoru był Zenon Martyniuk i zespół Akcent.

W ramach lubelskich Dni Kultury Studenckiej pozostała jeszcze jedna impreza. Mowa o KULturaliach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Odbędą się one w najbliższy piątek i sobotę na Placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 19. Pierwszego dnia wystąpią: Monika Kowalczyk z zespołem, Vestige, Skubas i gość: Wojciech Waglewski (Voo Voo) oraz Mioush i goście: Natalia Grosiak (Mikromusic) i Piotr Rogucki (Coma). Drugiego dnia na scenie zaprezentują się: ChØcØlate, Bovska, Xxanaxx oraz Daria Zawiałow.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. Albo disco polo albo dni kultury :p

  Wieśniada

 2. Się wieśniaków najechało… 😀

 3. To jest tragikomiczne… Zespoły diskowpolu zapewniły frekwencję… A gdzie prawdziwa muzyka? Czy już kultura studencka dosięgnęła „rowu mariańskiego” ??

  • Swoim komentarzem dałeś dowód jak bardzo rozumiesz znaczenie słowa kultura.

  • dobre jest to, że na Strachy na Lachy, na Sokoła, na OSTR czy, na C-Bool`a bez problemu podejdziesz pod scene, bo chamy tylko na disco przyjezdzaja 🙂

 4. Każdy słucha to co lubi. Szanujmy się i swoje poglądy. Jedni wola disco polo inni ciężki rap lub rock, i przez te różne poglądy mamy się nienawidzić? Bez sensu..

 5. Diskopolo to mila dla ucha muzyka.

 6. Dla każdego kto co lubi. Ludzie poszli tam się pobawić a nie medytować przy muzyce wysmakowanej. Takiej można posłuchać sobie leżąc w domu. Fanem disco polo nie jestem ale np na weselu wolę to niż Metallicę hehe

  • To nie do końca tak. Zauważ że na żadnych konkursach nie tańczy się do disco polo. Na weselach puszcza się taką muzę by każda oferma mogła potańczyć. Niestety ten nurt muzyczny jest dla tych niskich lotów. Stwórz dobry utwór rockowy, a stwórz „dobry” utwór disco. Do rocka potrzebujesz konkretnych partii gitarowych/basowych, często mocno dublowanych-nakładanych na siebie, solówki, porządne bębny, konkretny głos na wokalu,a do disco wystarczą 3 chwyty, dowolny głos, i tekst o babach czy miłości. Jak to się mawia: „jeden lubi pomarańcze a drugi jak mu nogi śmierdzą”

 7. ci ludzie nie wyglądają na studentów

 8. W tytule jest błąd. Nie ” osób” tylko chamów. Pewnie wiejskich „studencioków.”

 9. Najwięcej Grażyn, Karyn, Dzesik i Sebixów.

Z kraju