Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tłumy mieszkańców Lublina pod ratuszem. Znicze i gesty solidarności po śmierci prezydenta Gdańska (wideo, zdjęcia)

Setki mieszkańców Lublina przyszły wieczorem przed Ratusz, aby wyrazić swój gest solidarności z Gdańskiem po śmierci prezydenta tego miasta. Wiele osób zapaliło znicze.

W poniedziałek o godzinie 18 w całym kraju zorganizowane zostały spontaniczne manifestacje przeciwko nienawiści i przemocy. W Lublinie zgromadzenie odbyło się na pl. Łokietka przed Ratuszem. Wzięły w nim udział setki osób, którzy w ten sposób chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i przemocy oraz okazać swoją solidarność z mieszkańcami Gdańska.

Uczestnicy w milczeniu palili znicze pod zdjęciem Pawła Adamowicza. Głos zabrał prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz Tomasz Pitucha w imieniu wojewody lubelskiego. Nie zabrakło też słowa kapłana.

 

 

Po południu w Ratuszu wyłożona została księga kondolencyjna, w geście solidarności na kolory flagi Gdańska podświetlony został też stadion Arena Lublin.

(fot. lublin112.pl, wideo YouTube W Lublinie)

28 komentarzy

 1. ciekawe czy rodzina wie ile nieruchomości ukrył na lewo …takich adamowiczów jest na pęczki, lewactwo , LGBT , mniejszości i uchodźcy -skutecznie rozprawili się zpełowskim oszustem

 2. Ludzie, skad w Was tyle jadu i nienawiści???

  • Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Przecież nienawiść do legalnie wybranych władz aż wylewała się z tego człowieka. Całe szczęście, że nie zdążył zmienić nazwy Gdańska na Danzing; jak z niemieckimi patronami ulic sympatyzującymi z Hitlerem.

   • Widzę nienawiść w czystej postaci w wypowiedziach i czynach większości polityków pis i ich wyznawców. Na prawo od pis tej fanatycznej nienawiści jest jeszcze więcej. Jeżeli takie agresywne i obelżywe słowa padają na podatny grunt, np. zryty beret jakiegoś przestępcy bądź innego świra, to może dochodzić do takich tragedii jak w Gdańsku.
    Ps. Merytoryczna krytyka legalnie wybranych władz z użyciem racjonalnych argumentów i bez użycia języka obraźliwego nie jest nienawiścią.
    Legalnie wybrane władze mają prawo zmieniać nazwy ulic w ramach obowiązującego prawa.

   • Mietek, jak ma być lepiej skoro nawet Pan usprawiedliwia szerzenie nienawiści biorąc na przykład polityków ? Nie ma na to zgody, dopóki naród tego nie zrozumie, dopóty beda podzialy wśród społeczeństwa, A tragedie na wzór Gdańska beda na porządku dziennym. Do głowy mi nie przychodzi jak można cieszyć się ze śmierci człowieka, jakiegokolwiek czlowieka. Tyle jadu, tyle krytyki. Ludzie opamietajcie się! To nasz kraj, nasza Polska a idąc ta droga, która idziecie zostanie z niej pobojowisko.

 3. @Adapada, u większości pisowskich troli jest on (ów jad) zapewne wynikiem instynktu stada przy ustawianiu społeczeństwa do konfrontacji „my” kontra „oni”. Tutaj mogłoby chodzić o co innego gdyby ten wariat wypuszczony z mamra był cynglem jakiejś sprawy, a wedle wszelkiego prawdopodobieństwa przy obecnej wiedzy nim nie był. Robienie wiec szopki wokół przypadkowego morderstwa jest sprawą czsto polityczną.

 4. przecież to borsuk powiedział, że to mord POlityczny

 5. nie obrażajmy się nawzajem, przecież to co się stało to nie jest sprawa polityczna, nie jest winna żadna opcja polityczna, winny jest konkretny, chory człowiek. Nie wiemy co nas spotka jutro.

 6. Wariatów chodzących 'luzem’ jest bardzo dużo ale o tym się nie mówi. Pracuję w aptece i realizuje recepty, więc wiem o czy mówię. Włos się jeży na głowie patrząc po tym co oni biorą i na dodatek często przyjeżdżają samochodem. A ilu jest jeszcze tych co odstawili leki…?
  Każdego dnia rozgrywają się dramaty, ale o tym się nie mówi, bo to są zwykli ludzie. No ale jak przytrafi się nieszczęście miłościwie nam panującym to jest dopiero zbrodnia. No i teraz się zacznie za nasze pieniądze będą najmować ochronę, bo się przestraszyli.

 7. Samoobrona róbta co chceta

  Ja nie żałuję tego jegomościa, to siewca nienawiści środowisk LBGT, chciał uchodźców sprowadzać do Polski mojego domu, a ten hejt w internecie to reakcja społeczeństwa na niemoc i ciemiężenie przez taką parchatą władzę
  Polacy nic się nie stało, Polacy nic się nie stało …
  Aczkolwiek powiadam wam, przysłużył się temu

  • Pamiętasz sławyny filmik na YT gościa o ksywie „Telewizor”, ktory bohatersko walczył z balonami (przed wyszystkim głównie), wrywał też jakieś wtyczki z nagłośnienia i bodaj go w obronie mienia tej platformy lekko i niechcąco acz nieustraszenie jakas aktwistka sprowadzona busem na tą imprezę z innej części kraju naszego przytuliła co go ciut uspokoiło ? Nie lubię propagandowego stawiania tego całego LGTB przed prawami pracowniczymi, zatrudnianiem na czarno ludzi, którzy nie mają innej perspektywy, jak pracowac dla złodzieja. Tylko dlatego ich nie lubię, bo to dla całosci społeczeństaw jest abstrakcja, ale to rozmydla lewicę, która powinna zajmować sie tym co historycznie było jej priorytetami. Tylko ja w tym środowisku nie dostrzegam nienawiści, bo jej tam nie ma. Stoi za nimi jakaś kasa, poprawność głupia i są tematem zastępczym odciągajacym od tego co jest ważne. Zatem drogi internauto pomyśl dwa razy zanim coś wstukasz w internetowy śmietnik.

 8. teraz POwstwo dwoi się i troi, żeby zrobić z tego sprawę polityczną, nie wspomną nawet o kolejnym „świętym” lemingów, ale ogłaszać dzień żałoby po takim fachowcu co zapomniał ile ma mieszkań w zeznaniu podatkowym to jakiś żart…

Z kraju