Tłumy mieszkańców Lublina pod ratuszem. Znicze i gesty solidarności po śmierci prezydenta Gdańska (wideo, zdjęcia)

Setki mieszkańców Lublina przyszły wieczorem przed Ratusz, aby wyrazić swój gest solidarności z Gdańskiem po śmierci prezydenta tego miasta. Wiele osób zapaliło znicze.

W poniedziałek o godzinie 18 w całym kraju zorganizowane zostały spontaniczne manifestacje przeciwko nienawiści i przemocy. W Lublinie zgromadzenie odbyło się na pl. Łokietka przed Ratuszem. Wzięły w nim udział setki osób, którzy w ten sposób chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i przemocy oraz okazać swoją solidarność z mieszkańcami Gdańska.

Uczestnicy w milczeniu palili znicze pod zdjęciem Pawła Adamowicza. Głos zabrał prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz Tomasz Pitucha w imieniu wojewody lubelskiego. Nie zabrakło też słowa kapłana.

 

 

Po południu w Ratuszu wyłożona została księga kondolencyjna, w geście solidarności na kolory flagi Gdańska podświetlony został też stadion Arena Lublin.

(fot. lublin112.pl, wideo YouTube W Lublinie)

28 komentarzy

 1. I ja sie pytam…czemu nie ma kary smierci?! Teraz bedzie sie smial i cieszyl…a utrzymanie takiego kosztuje panstwo krocie…zutylizowac i dac na schronisko lepiej….

  • Nie jestem jego obrońcą ale słyszałem że więzienie które miało go resocjalizować zdemoralizowało go jeszcze bardziej, jak wszedł na scenę to krzyczał że był torturowany. Teraz też po ataku nawet się bardzo nie rzucał aresztowano go bezproblemowo a widziałem informacje że trafił na OIOM z rozbitym nosem, podbitymi oczami i drgawkami.

  • Bo jesteśmy w lewackiej unii ewropejskiej gdzie każda gadzina ma swoje prawa, niekiedy większe niż szary proll.

  • Żeby nie było sytuacji, że jakiś nierozgarnięty czy przekupiony sędzia, powiesi jakiegoś Kolendę. Człowiek jest ułomny w swoich ocenach i mówieniu prawdy.

 2. „zorganizowane zostały spontaniczne manifestacje ” – że co?

  • człowiek-kiełbasa

   W punkt, Kleofasie. Manifestacje przeciwko nienawiści i przemocy. Za jakiś czas za nienawiść (czyli ludzkie uczucie) będzie się trafiało do więzienia. Oczywiście, nienawiść kierowana w stronę „mącicieli” podważających system będzie jak najbardziej w porządku, nazwie się go jakoś ładnie, jakaś antifa czy coś.

 3. Jak to było Peowce dorżniemy watahę…….

 4. Coraz wieksza hucpa … ludzie codziennie umieraja, zabici czy zakatowani ale … to chyba gorszy sort.
  Ludzie !!! To igrzyska !?!?!?

  Smiac mi sie chce z tego teatru hipokryzji.

 5. Wylazło marksistowe robactwo i zydolewactwo.

 6. Dziwne, że lewactwo kapłana nie zlinczowało. Jakoś i głupich komentarzy też brakuje. Pewnie się hejterzy krokodylimi łzami pod Ratuszem zalewają. Wrócą to nadrobią.

 7. człowiek-kiełbasa

  „Zgromadzenie organizowane na otwartej przestrzeni, dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w celu wyrażania wymaga uprzedniego zawiadomienia organu gminy najwcześniej na 30 dni, a najpóźniej na 6 dni przed planowanym zgromadzeniem.

  Ustawa dopuszcza uproszczony tryb postępowania w sprawach zgromadzenia, o ile nie będzie ono powodować utrudnień w ruchu drogowym, a w szczególności zmian jego organizacji. Tryb uproszczony charakteryzuje się skróceniem minimalnego okresu, z jakim należy zawiadomić gminę do 2 dni.”

 8. Część komentarzy przynosi refleksję… Jaki my podły naród jesteśmy, jaki podły… Ale może nie wszyscy, może jednak nie…

 9. A pamiętasz „zdradzieckie mordy, kanalie, morderców”???. Czy masz już tak wyprany móżdżek, że tylko pamiętasz to co ci reżimowa tv pokazuje…? A może wypowiesz się na temat panienki Pawłowicz??? Może minister Zero i jego wypowiedzi??? Przykładów można mnożyć dużo… Bardzo dużo. Zacznij myśleć samodzielnie jeśli jest to jeszcze możliwe…

  • Niezidiociały mimo bulu

   Skoro tak to powinieneś również pamietać : szarańczę, watahę, zwykłe k-wy, zajumane 50 złotych + garderoba + elektronika + mieszkania + domy + maszyny + firmy = kasta ,Polska to nienormalność, itd itp – długo by jeszcze wymieniać , a wszystko to wybełkotane przez oswieconych jewropejczyków z Peło, Kodokwików, obrońców, kastowych, tefałen, naganiaczy ze springera itp !!!!!!

 10. Luksusowe mieszkania w Gdańsku, których się dorobił uczciwie sprawując co sprawował.
  Zapomniał o 150 tys. w oświadczeniu majątkowym … Zdarza się każdemu w sumie.
  Amber gold jakieś w tle i powiązania badane przez prokuraturę czy coś co bada powiązania …
  Płaczący Tusk, załamany Jurek, Wałęsa wzywający do czegoś, świeczki pod ratuszem w Lublinie

 11. ciekawe czy rodzina wie ile nieruchomości ukrył na lewo …takich adamowiczów jest na pęczki, lewactwo , LGBT , mniejszości i uchodźcy -skutecznie rozprawili się zpełowskim oszustem

 12. Ludzie, skad w Was tyle jadu i nienawiści???

  • Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Przecież nienawiść do legalnie wybranych władz aż wylewała się z tego człowieka. Całe szczęście, że nie zdążył zmienić nazwy Gdańska na Danzing; jak z niemieckimi patronami ulic sympatyzującymi z Hitlerem.

   • Widzę nienawiść w czystej postaci w wypowiedziach i czynach większości polityków pis i ich wyznawców. Na prawo od pis tej fanatycznej nienawiści jest jeszcze więcej. Jeżeli takie agresywne i obelżywe słowa padają na podatny grunt, np. zryty beret jakiegoś przestępcy bądź innego świra, to może dochodzić do takich tragedii jak w Gdańsku.
    Ps. Merytoryczna krytyka legalnie wybranych władz z użyciem racjonalnych argumentów i bez użycia języka obraźliwego nie jest nienawiścią.
    Legalnie wybrane władze mają prawo zmieniać nazwy ulic w ramach obowiązującego prawa.

   • Mietek, jak ma być lepiej skoro nawet Pan usprawiedliwia szerzenie nienawiści biorąc na przykład polityków ? Nie ma na to zgody, dopóki naród tego nie zrozumie, dopóty beda podzialy wśród społeczeństwa, A tragedie na wzór Gdańska beda na porządku dziennym. Do głowy mi nie przychodzi jak można cieszyć się ze śmierci człowieka, jakiegokolwiek czlowieka. Tyle jadu, tyle krytyki. Ludzie opamietajcie się! To nasz kraj, nasza Polska a idąc ta droga, która idziecie zostanie z niej pobojowisko.

 13. @Adapada, u większości pisowskich troli jest on (ów jad) zapewne wynikiem instynktu stada przy ustawianiu społeczeństwa do konfrontacji „my” kontra „oni”. Tutaj mogłoby chodzić o co innego gdyby ten wariat wypuszczony z mamra był cynglem jakiejś sprawy, a wedle wszelkiego prawdopodobieństwa przy obecnej wiedzy nim nie był. Robienie wiec szopki wokół przypadkowego morderstwa jest sprawą czsto polityczną.

 14. przecież to borsuk powiedział, że to mord POlityczny

 15. nie obrażajmy się nawzajem, przecież to co się stało to nie jest sprawa polityczna, nie jest winna żadna opcja polityczna, winny jest konkretny, chory człowiek. Nie wiemy co nas spotka jutro.

 16. Wariatów chodzących ‚luzem’ jest bardzo dużo ale o tym się nie mówi. Pracuję w aptece i realizuje recepty, więc wiem o czy mówię. Włos się jeży na głowie patrząc po tym co oni biorą i na dodatek często przyjeżdżają samochodem. A ilu jest jeszcze tych co odstawili leki…?
  Każdego dnia rozgrywają się dramaty, ale o tym się nie mówi, bo to są zwykli ludzie. No ale jak przytrafi się nieszczęście miłościwie nam panującym to jest dopiero zbrodnia. No i teraz się zacznie za nasze pieniądze będą najmować ochronę, bo się przestraszyli.

 17. Samoobrona róbta co chceta

  Ja nie żałuję tego jegomościa, to siewca nienawiści środowisk LBGT, chciał uchodźców sprowadzać do Polski mojego domu, a ten hejt w internecie to reakcja społeczeństwa na niemoc i ciemiężenie przez taką parchatą władzę
  Polacy nic się nie stało, Polacy nic się nie stało …
  Aczkolwiek powiadam wam, przysłużył się temu

  • Pamiętasz sławyny filmik na YT gościa o ksywie „Telewizor”, ktory bohatersko walczył z balonami (przed wyszystkim głównie), wrywał też jakieś wtyczki z nagłośnienia i bodaj go w obronie mienia tej platformy lekko i niechcąco acz nieustraszenie jakas aktwistka sprowadzona busem na tą imprezę z innej części kraju naszego przytuliła co go ciut uspokoiło ? Nie lubię propagandowego stawiania tego całego LGTB przed prawami pracowniczymi, zatrudnianiem na czarno ludzi, którzy nie mają innej perspektywy, jak pracowac dla złodzieja. Tylko dlatego ich nie lubię, bo to dla całosci społeczeństaw jest abstrakcja, ale to rozmydla lewicę, która powinna zajmować sie tym co historycznie było jej priorytetami. Tylko ja w tym środowisku nie dostrzegam nienawiści, bo jej tam nie ma. Stoi za nimi jakaś kasa, poprawność głupia i są tematem zastępczym odciągajacym od tego co jest ważne. Zatem drogi internauto pomyśl dwa razy zanim coś wstukasz w internetowy śmietnik.

 18. teraz POwstwo dwoi się i troi, żeby zrobić z tego sprawę polityczną, nie wspomną nawet o kolejnym „świętym” lemingów, ale ogłaszać dzień żałoby po takim fachowcu co zapomniał ile ma mieszkań w zeznaniu podatkowym to jakiś żart…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9624zł -0.37%
  • GBP 5.1489zł 0.38%
  • EUR 4.2996zł -0.05%
  • CHF 4.0537zł -0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Zbadaj swoje płuca w Nałęczowie
   Żołnierze Wyklęci – wielkie obchody Dnia Pamięci w Chełmie
   Zagrają dla Jasia Bednarza. Chłopiec cierpi na chorobą genetyczną – zespół Aperta
   Pokazywanie miasta. Drugi spacer z perspektywy osoby niewidomej
   Zaproszenie na wystawę „Miejsca, które były”
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.