Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Terenowe zbiórki krwi w regionie. Jest też apel o krew dla chorego nastolatka

Jak co tydzień, prezentujemy harmonogram akcji terenowego poboru krwi, a także zachęcamy mieszkańców regionu do wzięcia w nich udziału. Tym razem jest też szansa pomóc choremu nastolatkowi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przeprowadzi w przyszłym tygodniu kolejne zbiórki krwi na terenie województwa lubelskiego. We wtorek krew będzie można oddać przed budynkiem Urzędu Miasta w Opolu Lubelskim. Dawcy będą mogli się rejestrować w godzinach 9.00-13.00.

W czwartek specjalny pojazd, ma oczekiwać od godz. 8.30 do 12.00 na parkingu przy Starostwie powiatowym w Biłgoraju. W piątek, w tych samych godzinach, przed Posterunkiem Policji w Modliborzycach, zaś w sobotę, od 9.00 do 13.00, przed kościołem w Urzędowie. Natomiast na niedzielę zaplanowano trzy zbiórki: w Gminnym Ośrodku Kultury w Niedrzwicy Dużej, świetlicy Wiejskiej w Horyńcu Zdroju oraz przy remizie OSP w Rozkopaczewie.

Tym razem dołączamy apel o oddawanie krwi dla 17-latka z naszego regionu. Uczestniczył on w zdarzeniu drogowym, po którym trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń ciała, jednak w trakcie badań lekarze odkryli u niego nowotwór mózgu. Guz jest operacyjny, lecz niestety złośliwy. Dlatego potrzebna jest krew dla Sebastiana Forysiuka z Oddziału Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Posiada on grupę 0RH-, jednak dawcy z inną również proszeni są o pomoc.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. #zakrzepinnych

    Sztucznie stworzony „szczepionkami” kolec uczy układ odpornościowy złej reakcji na takie zagrożenie, i gdy przyjdzie prawdziwy kolec, już się drugi raz nie nauczy. I po tobie.

  2. Proponuję rodzicom zabrać syna jak najszybciej do Centrum Zdrowia Dziecka w Wawie