690 680 960

Ten plac zabaw zagraża zdrowiu i życiu dzieci. TBS: Wyłączymy go z użytkowania i naprawimy (zdjęcia)

Przy jednej z ulic Lublina znajduje się plac zabaw dla dzieci, który stanowi zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Jak zapewnia zarządca terenu, usterki mają zostać usunięte w najbliższym czasie.

Przy ul. Zygmunta Augusta 19 na Felinie znajduje się plac zabaw w rejonie budynków zarządzanych przez TBS. Jak informuje nas Czytelnik, a zarazem mieszkaniec tej ulicy, plac zabaw stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci, które na co dzień korzystają ze znajdujących się tam urządzeń.

– Jak myślicie, ile czasu minie zanim na placu zabaw należącym do TBS komuś stanie się krzywda? – pyta mieszkaniec.

Pytanie jest jak najbardziej zasadne. Na miejscu można zastać wystające metalowe elementy, połamane drewniane belki, zardzewiałe łańcuchy, czy spróchniałą konstrukcję jednego z podestów. Jak zapewnił nas pracownik administracji osiedla, w kwietniu ma zostać przeprowadzona kontrola stanu technicznego urządzeń, a do tego czasu plac zabaw zostanie wyłączony z użytkowania.

Mieszkaniec osiedla nie bardzo wierzy w te zapewnienia, informując nas, że do tej pory każde uwagi związane ze zgłoszeniami kończyły się zamknięciem placu zabaw na zawsze. Na miejscu placów kiedyś stały huśtawki i piaskownice, obecnie ich nie ma. Należy mieć nadzieję, że zapewnienia TBS o naprawie urządzeń zostaną wkrótce zrealizowane.

(fot. nadesłane)

13 komentarzy

 1. Chłop chyba nie pamięta jak wyglądały place zabaw w latach 90’tych, ale racja jest po jego stronie zdewastowany mocno jak na dzisiejsze „standardy”.

  • Na pewno nie były do gowniane drewniane spróchniałe badziewie naszpikowane wystającymi śrubami. Placów było niewiele, ale zawsze w dobrym stanie, mocne metalowe konstrukcje, odmalowywane regularnie.

  • Takich placów w Lublinie jest więcej.

 2. Jak nie wiadomo o co chodzi… to chodzi o nowe miejsca postojowe. Najpierw zamknięcie terenu. Potem tymczasowy parking. Potem już klepisko na kilka/kilkanaście samochodów. A gdy już się wszyscy przyzwyczają, a trawa i tak już nie rośnie – to ktoś wpadnie na pomysł by: plac zabaw/boisko/teren zielony zamienić na parking.

  • No może i fajnie, bo będzie więcej miejsc parkingowych. Tylko, że:
   -wcale nie będzie łatwiej znaleźć miejsce do zaparkowania, bo samochodów także przybędzie
   -miasto zamienia się w jeden wielkie parking (w którym nie ma nic poza parkingami) i wygląda jak komis z mocno zużytymi samochodami

   • ⭐⭐⭐☆☆☆

    Franiu rozumiem twoją frustrację, kiedy wychodzisz tzn wyjeżdżasz na wózku ze swoim opiekunem to z pozycji siedzącego warzywa widać tylko samochody. Przyjedz do mnie mam ładowarkę podniosę cię na 5m to sobie pooglądasz

 3. Największy badziew to place zabaw z drewna.

  • Każdy plac będzie w złym stanie, jeżeli będąc w ciągłym użytku nie będzie podlegał regularnej konserwacji. Dobrze przygotowane i konserwowane drewno przetrwa w dobrym stanie długie lata. Tu ewidentnie widać, że nikt na tym przybytkiem nie czuwał

 4. jak sie bydlo dorwie to wszystko palamie

 5. tak się robi WAŁY na grube mln , setki tysięcy, wiadomo byle jak byle co…parę lat posłuży i włala protokół zniszczenia gotowy ala miś dosłownie ,,,,, i teraz znów „ktoś” zarobi…. tak się właśnie marnuje państwową kasę:\ skandal

 6. Felin to w ogóle dziura straszna. Nie widziałam bardziej ubogiego osiedla w ławki. A jak juz są to wyglądają niemal jak ten plac. Kiedyś starsza kobieta zapytała gdzie może usiąść i odpocząć, a w koło żadnej ławki…

 7. Mieszkanka Felina

  Problem w tym, że TBS dba tylko o to, żeby pieniądze za czynsz *dodam że mega wysoki* wpływały na konto, ale o mieszkańców ani o dzielnicę nie dba zupełnie, dlatego nie wirzę, że coś się zmieni na lepsze, pewnie plac zostanie wyłączony jak wszystkie inne i na tym się skończy.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas