Tej krwi brakuje. Apel do krwiodawców!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zwraca się z gorącą prośbą o oddawanie krwi z grupą 0 Rh (-). Krew można oddać w Lublinie oraz we wszystkich stacjach terenowych.

– RCKiK w Lublinie apeluje do wszystkich krwiodawców z grupą krwi 0 Rh (-) do oddawania krwi w siedzibie głównej w Lublinie lub w najbliższym oddziale terenowym. Podzielmy się największym darem czyli krwią, która ratuje życie – czytamy w przesłanym do nas apelu.

Jak wygląda pobranie krwi?

Samo oddawanie krwi trwa ok. 20 min. W dniu poprzedzającym oddanie krwi należy zjeść lekkostrawną kolację, a w dniu donacji – śniadanie z jak najmniejszą zawartością tłuszczu. Należy zwrócić uwagę na uzupełnienie płynów (woda, soki, herbata) już w dniu poprzedzającym oddanie krwi, aby nawodnić organizm.

Po zarejestrowaniu się w Centrum Krwiodawstwa przechodzi się obowiązkowe badania lekarskie, a także pobierana jest próbka krwi, w celu upewnienia się, czy dana osoba może zostać Honorowym Krwiodawcą. Podczas pobrania właściwego zazwyczaj oddaje się tzw. jednostkę (450 ml) krwi pełnej.

Krew można oddać w Lublinie w budynku RCKiK przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15, a także we wszystkich oddziałach terenowych.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Aż dziwne że tutaj nie ma takich dyskusji jak przy inych tematach…. Zachęcam wszystkich do oddania krwi, bo krew to życie. Sam bym oddał, bo to akutrat mojej grupy brakuje ale dopiero za miesiąc mogę.

 2. Popieram cię w 100%.Ja wczoraj oddałem płytki, sama przyjemność móc komuś pomóc bezinteresownie.

 3. a w week lub w tygodniu po 16 godz gdzie można się zgłosić?

 4. We wtorek i czwartek rejestrują do 17.W week tylko akcje terenowe. Szukaj info na stronie RCKIK.

 5. Apele o oddawanie krwi. A gdzie nie gdzie krwiodawcy marzą przy autobusie żeby ją oddać. Bo w szpitalu nie ma miejsca na zrobienie punktu poboru krwi masakra.

 6. A oddział w Lubartowie czynny tylko dwa dni w tygodniu – żeby oddać trzeba posiedzieć ok 5 godzin. Apele z jednej strony a rzeczywistość z drugiej…

 7. byłem w Lubartowie tydzień temu -MASAKRA osób było ponad 25 nie było nawet gdzie tyłka posadzić , wszyscy czekali i narzekali że tylko w 2 dni można oddać , tylko 1 osoba pobierała krew więc dłużyło się to jak nigdy,

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9486zł -0.45%
  • GBP 4.9914zł 0.43%
  • EUR 4.4738zł -0%
  • CHF 4.2081zł -0.09%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”