Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Targali zlew przez tory: Zatrzymali ich SOK-iści

W czwartek w Lublinie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali po pościgu kobietę, która wraz z kompanami okradła jeden z okolicznych zakładów.

W czwartek około godziny 12:15 funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, patrolując szlak kolejowy Lublin – Adampol, zauważyli trzy osoby, które idąc po kolejowym terenie nieśli ze sobą różnego rodzaju metalowe elementy.

Na widok funkcjonariuszy, wszystko rzucili w pobliskie zarośla i zaczęli uciekać w kierunku ulicy Garbarskiej. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli pościg i po kilku minutach dogonili i ujęli kobietę, zaś dwie pozostałe osoby uciekły w kierunku ulicy Długiej.

Zatrzymana kobieta oświadczyła funkcjonariuszom, że metalowe elementy wraz z dwoma znajomymi wyniosła z terenu nieczynnej od dłuższego czasu chłodni należącej do zakładu ,,Las Olsztyn” , który mieści się przy ulicy Garbarskiej. Skradzione elementy nieśli do pobliskiego punktu skupu złomu celem sprzedaży.

Mundurowi o wszystkim zawiadomili policjantów, którym przekazali ujętą kobietę. Jednocześnie po sprawdzeniu okolicznych zarośli okazało się, że sprawcy z terenu chłodni skradli blat i zlew aluminiowy oraz elementy wyposażenia w postaci wieszaków rzeźniczych.

Funkcjonariusze policji ustalają teraz kompanów zatrzymanej.

(fot. SOK)
2013-10-24 21:15:10

Komentarze wyłączone