Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Takie auta można podziwiać na drogach Lubelszczyzny. Właśnie ruszył Rajd Ziemi Lubelskiej zabytkowych pojazdów (zdjęcia)

W czwartek 25 maja rozpoczął się kolejny, 4. już Rajd Ziemi Lubelskiej, tym pod nazwą „Śladami Młynów”. W wydarzeniu biorą udział kierowcy zabytkowych pojazdów z całego kraju. O ile pierwszy dzień był typowo organizacyjny, tak od dziś można już podziwiać te piękne, klasyczne auta.

Rajd Ziemi Lubelskiej organizowany jest w ramach II Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Wydarzenie, którego bazę zlokalizowano w Lublinie, potrwa cztery dni. Jak wskazują organizatorzy, myślą przewodnią imprezy skierowanej do wszystkich entuzjastów zabytkowej motoryzacji, jest wspólne podróżowanie zielonymi i kwitnącymi drogami Lubelszczyzny w celu odkrywania historii zabytkowych młynów położonych przy rzekach Bystrzycy, Bystrej i Ciemięgi. Przygotowano ponad 200 kilometrów pięknych tras okraszonych sportową ale zawsze koleżeńską rywalizacją.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem przyjazdu uczestników do Lublina, zakwaterowania i spraw organizacyjnych. Dziś nastąpił początek rywalizacji, kiedy to wszyscy udali się do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie, następnie uświetnili otwarcie pierwszego w Lublinie Muzeum Motoryzacji. Kolejne etapy trasy to: m.in. Janowice, Wierzchowiska, Bystrzejowice, Wilczopole, Czerniejów, Kiełczewice oraz Bystrzyca. Na wieczór przygotowano przejazd zabytkowym Ogórkiem odrestaurowanym przez MPK w Lublinie.

W sobotę uczestnicy Rajdu wyjadą z Lublina w kierunku Płaskowyżu Nałęczowskiego. Po drodze są m.in. Zabytkowy Dworzec w Motyczu, Młyn Hipolit czyli obecnie muzeum geologiczne, Młyn w Iłkach czy Młyn w Dysie. Metę rajdu wraz z konkursem elegancji zaplanowano w Muzeum Wsi Lubelskiej.

(fot. ODTJ)

10 komentarzy

 1. biedni fani starych gruchotów, jeszcze dziada z babą brakuje, kupiliby sobie solidne normalne auto np. dustera albo opla astre a nie celebrują jazde tymi kopciuchami i powstrzymując łzy bólu starają się wmówić wszystkim dookoła jakie fajne jest jeżdżenie gratem bez klimatyzacji, kopcącym z głośnego silnika

  • możesz wyjaśnić w następnym komentarzu po co ty taki stolec piszesz.

   • irytuje mnie ze ludzie biedni ktorych nie stac na nowe auto w ogole maja prawo poruszac sie po drodze, sprawiaja tylko ze jest wiecej wypadkow bo te ich auta nie chamują, nie maja nowoczesnych systemuw bezpieczenstwa jak moja nowa danusia, zawalidrogi nie moga ruszyc a jak ruszom to sie kopci im z rury i jest potem smog, stolec to te ich samochody a ja cie serdecznie pozdrawiam z pokładu daniuśki zaraz ruszamy na wikend kolejny rejs juz 25 tyś kilometrów bezproblemowej jazdy niedlugo wymiana oleju pierwsza hehe

    • Biedakiem to ty jesteś skoro jeździsz dacią.Takie zabytkowe samochody są więcej warte niż ten twój rumuńsko francuski szmelc.I radzę powrót do podstawówki bo ortografia też jest Ci obca.

 2. Piękne auta.

 3. Jastrząb skurczywyk

  Panienka nie poleci na taki grat a o umcia umcia w lesie już nie wspomnę

 4. I nawet tu pissowiec się pojawił… fuj.

 5. Na otwarciu rajdu nie było jakiego lokalnego kacyka? A nie… Oni nie maja czasu,drogi otwierają bo się wybory zbliżają.

Dodaj komentarz

Z kraju