Tak giną piesi na drogach

Ciemne ubranie i wypity wcześniej alkohol powodują, że idący ulicą pieszy nie ma żadnych szans w starciu z samochodem. Tym razem niewiele brakowało…

Dostaliśmy nagranie od naszego czytelnika, w którym zarejestrował on niezwykle niebezpieczną sytuację na drodze, w której niewiele brakowało by pieszy zginął pod kołami samochodu. Środowy wieczór, droga z Lublina do Świdnika, w obu kierunkach co chwila jadą auta. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, padający deszcz, który zamarza na jezdni, pojazdy poruszają się z niewielką prędkością. Nagle na środku jezdni pojawia się postać człowieka.

Idący poboczem ubrany na czarno pieszy, w wyniku dużej ilości wypitego alkoholu wtacza się nagle na jezdnię, wprost przed nadjeżdżające z obu stron samochody. Tym razem właśnie ta niewielka prędkość, spowodowała że mężczyzna nie został potrącony a tym samym najprawdopodobniej ocalił swoje życie. Na miejsce została wezwana policja, która zatrzymała lekceważącego bezpieczeństwo mężczyznę. Jak nas poinformował świadek zdarzenia, pieszy kilkukrotnie zataczał się. Ze względu na nieoświetlony teren i ciemne ubranie, jego postać można było dostrzec dosłownie w ostatniej chwili, gdy na reakcję by było już za późno.

W takich przypadkach pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony piesi są pozbawieni jakichkolwiek szans w starciu z jadącymi pojazdami. Uderzenie przy prędkości powyżej 50 km/h w większości przypadków kończy się śmiercią pieszego. A najwięcej tego typu wypadków zdarza się właśnie jesienią i zimą, gdy zmienne warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmierzch, liczne mgły i opady deszczu, a przede wszystkim piesi poruszający się w ciemnych ubraniach wieczorami czy nocą, którzy są praktycznie niewidoczni sprawiają, ze wielokrotnie kierowcy nie są w stanie uniknąć zdarzenia.

(fot,wideo – nadesłane)
2013-12-14 08:00:05

3 komentarze

 1. wyszedlbym i obil morde tyle w temacie

 2. @ sikor jesteś tym kierowcą z Audi czy BMW?

 3. dlatego zamiast wydawać miliony na kampanie reklamowe w telewizji o 50km/h to może lepiej by ludzi edukować i rozdawać opaski odblaskowe…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku