690 680 960

Tak będzie wyglądał nowy Dworzec Metropolitalny (wideo)

Miasto Lublin opublikowało prezentację, na której możemy zobaczyć przyszły kształt Dworca Metropolitalnego. Wartość kontraktu budowlanego to ponad 231 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy europejskich.

45 komentarzy

 1. Super. Lublin jest największym miastem po prawej stronie Wisły. Taki Rzeszów np. ma wiaty na których głównie jest lokalny monopolista Marcel.
  Lublin musi mieć porządny dworzec na miarę tego miasta. I to już będzie pewnie na kolejnych 50lat.

 2. Konkurencja dla CPK . Tak samo powstanie jeden i drugi.

 3. Krzysztof,, Ochota,,

  Czytałem tu, o tym dworcu już trzy lata temu, byłem pewien, że jest już wybudowany. Miałem w plane obejrzeć juz ten dworzec, a wynika z tego, że jeszcze nic nie rozpoczęte…

 4. Dobrze, że ta inwestycja zostanie zrealizowana. Ciekawe czy wyrobią się do 2030 r?

 5. przebudowa dworca wraz z okolicznymi ulicami: 231 mln, „rewitalizacja” Prku Ludowego, ktory jak byl zagnojony, tak jest nadal: 44 mln. Panie Żuk, wałki pan robisz w biały dzień.

  • Odp do pissnapis

   Pajacu pisowski. Masz nato jakieś dowody? Bo w tej chwili to są pomówienia .

  • I będzie robił, tak jak i reszta „klasy” politycznej robiła i będzie robić, bo nikt ich na taczkach do szubienicy nie wywozi. Hulaj dusza piekła nie ma.

  • A ty w branży budowlanej siedzisz i znasz się na stawkach za takie inwestycje? To przygotuj sobie taki kosztorys rewitalizacji parku i zobaczymy ile Ci wyjdzie. I weź pod uwagę, że to teren na torfowisku. Gdyby miało być to zrobione porządnie to trzeba by cały park wyciąć, zasypać kilkoma metrami ziemi, zadbać o odwodnienie (melioracja) i dopiero urządzać park te kilka metrów wyżej. Tylko wtedy prze pierwszą czwórką trzeba by coś jeszcze dostawić, o krzyku z powodu wycinania drzew nie wspomnę. Park w tym miejscu powstał za PRLu „na szybko” bez odpowiednich planów i przygotowania gruntu, i żadne remonty, rewitalizacje dużo tu nie zdziałają. Tam zawsze było i błędzie błoto.
   Najlepiej jak się wypowiada „specjalista” co jedynie kurnik na działce bez pozwolenia sobie postawił, a obok trzy grządki z pomidorami żonie urządził – wielkie doświadczenie z zakresu rewitalizacji parków.

   • co za bzdury gadasz? to błotnista breja co nazywasz parkiem była warta 44 banki? wole żarty! …pewnie za połowę albo i mniej by się zrobiło ale… wiadomo „trzeba” przyciąć! ;] … poza tym jak można oddać park gdzie już jest kilka drzew powalonych i kilkanaście lada moment runie! to to fuszerka i skandal że takie coś za takie pieniądze jest oddane do użytku! Ale wiadomo… że publiczną czyli NASZĄ kasę najłatwiej sie wydaje na prawo i lewo bez opamiętania:/ chore jak ma być dobrze w tym kraju!? a głęboka tonie, chodniki prl, zana od globusa w dół jedna koleina i tak można by wymieniać i wymieniać! ku… mać!

    • Załóż firmę, startuj w przetargach, rób w cenie jak mówisz – wszystkie przetargi wygrasz ceną i zarobisz bez „przycinania”. Populizm bez znajomości tematu. Już byli tacy co twierdzili, że da się budować taniej autostrady, wystarczy nie kraść – i jak dorwali się do władzy to koszt budowy poszedł jeszcze bardziej w górę, bo przecież dla wszystkich przy korycie musi starczyć.

  • Panie pissnapis idź się leczyć! Wypisując takie głupoty potwierdzasz fanatyzm pisowski. Nie przeszkadza Ci co wyprawia Wasz guru Ojciec Dyrektor?!

 6. moim zdaniem budynek PKP przy budynku PKS jest przecudowny i to raczej tym drugim warto by się zająć

 7. Metropolitalny.
  Wszystko w temacie.

 8. Najpierw niech jełopy skończą remonty wiaduktów buhahahahaha

 9. Kolejny, po Arenie Lublin, bizantyjski pomnik próżności rządzących Lublinem elit. To miasto nie ma nawet swojego PKS-u, ale za to dworzec będzie miało „metropolitalny”.

  Dwudziestoletnie „marszrutki” z niesprawnymi hamulcami i przebiegami po milion kilometrów będą miały gdzie podjeżdżać, a okoliczna patologia – gdzie kraść i żebrać.

  Taki będzie pejzaż miasta z zaniedbaniami sięgającymi dziesięcioleci, dziurawymi ulicami tonącymi w korkach, kulejącą i drogą komunikacją miejską, za to z cenami mieszkań na poziomie Warszawy.

 10. Wszystko ładnie tyle że podziemny parking w obecnym miejscu może wyglądać tak jak odnowiony Park Ludowy. Czyli pełen brudu i wody.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach