Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mapa punktów szczepień przeciwko COVID-19. Zobacz, gdzie przyjmiesz szczepionkę

Na stronach rządowych pojawiła się lista punktów, gdzie będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Znalazły się na niej 5 994 lokalizacje, a mapa będzie na bieżąco aktualizowana. W woj. lubelskim powstały 403 takie punkty.

Obecnie trwają szczepienia osób z grupy „0”, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień. Szczepionkę przyjmuje m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, a także studenci medycyny.

Następnie rozpoczną się szczepienia w etapie „1” i obejmą one funkcjonariuszy i pracowników Policji, ratowników i pracowników Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, a także pozostałych pracowników sektora ochrony zdrowia oraz pozostałych pracowników z firm współpracujących z podmiotami z etapu „0”, tj. takich, którzy nie przebywają w trybie ciągłym w podmiocie.

W etapie „1” szczepionkę otrzymają również pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, a także nauczyciele.

Etap „2” szczepień obejmie osoby poniżej 60 r.ż. z chorobami przewlekłymi, pracowników sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, usług teleinformatycznych, poczty, bezpieczeństwa żywności i leków, transportu publicznego. Należą do nich również urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, funkcjonariusze służb celno-skarbowych.

W etapie „3” szczepionkę przyjmą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Będzie to etap, w którym przeprowadzone zostanie powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej. Ten etap jest również dla każdej osoby powyżej 18 r.ż, która nie kwalifikuje się do żadnego z powyższych etapów, w tym dla obcokrajowców posiadających prawo do stałego lub czasowego pobytu ze względu na wykonywaną w naszym kraju pracę.

Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie realizowany kolejnymi etapami. Już teraz można sprawdzić, gdzie w woj. lubelskim będzie można się zaszczepić. W regionie powstały 403 punkty szczepień. Tutaj znajduje się pełna lista punktów szczepień w woj. lubelskim

(fot. pixabay.com)

46 komentarzy

 1. Spokojna wasza rozczochrana. Przy 15 tysiącach szczepień dziennie samo wyszczepienie 9 milionów osób powyżej 60. roku życia zajmie dwa lata…

  • Naprawdę wasza rozczochrana z ręką na sobie znanym pulsie- prawie 6 tysięcy punktów ma szczepić 15 tys. dziennie? Niecałe 3 osoby na punkt? Początkowe dane to tylko rozruch machiny.

  • W poniedziałek zaszczepiono 35 tys.

  • korektor kropeczek

   Obywatelu Kubo… ogarnijcie się! 😉
   Czyżby szurska narracja już do cna pozbawiła cię racjonalizmu?

 2. Wirus mutuje 4 razy w roku, jak to z przeziębieniami jest, „szczepienia” (magiczną szczepionką zawsze działającą jak to przecież ze szczepionkami jest) rozciągnięte na lata. Jedyny powód dla którego szczepionka „działa” jest to że to wcale nie szczepionka, tylko coś gorszego zgodnie z ustaleniami plandemii, aby przyjąć i załatwione, już po tobie, szczepionka „zadziałała”.

  • To jest taki wirus co szczepionka jest już na wszystkie mutacje – nie tak jak ze zwykłą grypą gdzie zeszłoroczną szczepionka nie działa.
   Napiszę gdzieś, ktoś ile będzie kosztowało Polaków to darmowe szczepienie ??

   • Na pewno mniej niż przejęcie przez budżet państwa prywatnego banku, za twoje pieniądze. Tym się nie interesujesz, tylko durną szczepionką?

    • Już obliczyli że budżet na tym straci? Bank ma i zasoby, może się i opłacić przejąć.

     Szczepionka jest w najlepszym przypadku pieniędzmi w błoto, w najgorszym masowym morderstwem.

     • A może skutkiem ubocznym będzie bezpłodność i wpłynie to na zmniejszenie populacji bez mordowania 😉

      • Biorąc pod uwagę obecny wskaźnik urodzeń, to jest nasze morderstwo. W Afryce, Indiach itp gdzie by to się przydało masowych szczepień nie będzie.

     • Nie bank tylko podatnik, bo bank jest własnością Skarbu Państwa.

      • Czyli jak budżet się podreperuje zyskanym bankiem to podatnik mniej zapłaci podatków, dobrze.

       • Podreperujesz budżet bankrutującym bankiem, który jest 400mln na minusie i trzeba wpompować kasę. Brawo ekonomisto suwerenie. Takich pragnie mieć partia rządząca.

        • Już obliczyłeś? Przejęli go bo nie miał odpowiedniego kapitału na prowadzenie działalności, a nie długi, to co innego.

        • Nie miał pieniędzy na pokrycie lokat, więc miał długi u klientów. Nie mając pieniędzy na wypłatę oszczędności, pobierał pewnie opłatę za istnienie konta. Nie mam twojej kasy, ale musisz mi płacić za jej przechowywanie- cudnie. Jak pozbieram kaskę z kredytów, zastanowię się co dalej.

   • Czyli taka istniejąca w marzeniach jak widać.

  • korektor kropeczek

   „Wirus mutuje 4 razy w roku”

   Może mutować i dziesięć razy w kierunku, w którym zmiany się obserwuje i niczego to nie zmieni – szczepionka będzie działać. Poczytaj o wariancie wirusa D614G, który jest sprawcą obecnego zamieszania (i między innymi sprawcą lockdownu na Wyspach). Najlepiej wpisz w google „D614G” i ogranicz publikacje czasowo do ostatniego tygodnia…

   Jeśli zaś mutacja przebiegnie inaczej, „nie nastawi się” na skuteczność replikacji lecz na zjadliwość – wtedy możemy być w czarnej d**pie. Może być potrzebne wtedy 3-4 miesiące na zsyntetyzowanie skutecznego wariantu szczepionki. A zanim powstanie: kolejna „górka”… i wtedy nawet co poniektórzy tutejsi foliarscy „ozdrowieńcy” będą mieli pełne gacie 😉

   Ale to wariant „pesymistyczny”. Nikt normalny tego nie chce…

 3. Świat stanął na głowie. KUL i „Jan Boży” szczepią produktem powstałym przy użyciu komórek zamordowanych dzieci?

  • „Świat stanął na głowie. KUL i „Jan Boży” szczepią produktem powstałym przy użyciu komórek zamordowanych dzieci?”
   Nie, nie z zamordowanych dzieci.
   Natychmiast zmień leki i lekarza!

   • Komórki z dzieci na których dokonano aborcji w latach jeszcze 70tych w Holandii, natychmiast zmień dostawcę informacji, bo cię Bóg piorunem strzeli – jak każdego katolika co weźmie tą szczepionkę.

    • Ach… dawno to było…. czy to znaczy, że czas uruchomić krematorium na Majdanku, bo było jeszcze dawniej?

     • Krematorium nic strasznego, mamy już chyba ze 3 działające w okolicy. Jakieś prysznice dla komentujących plandemistów za to by się przydały.

     • Co tam 70 lat. Adam i Ewa zgrzeszyli sryliard lat temu, a do tej pory każą ludziom pokutować za ich uczynek.

  • A ty masz pojęcie o biotechnologii czy edukację zakończyłeś na zawodówce? Ciemnogród.

 4. Orwellowska propaganda strzykawki

  Dożyliśmy czasow, gdzie zdrowym wciska się chorobę, zaś prawdziwie chorym odbiera się możliwość leczenia…

  A tzw. „szczepionki” są tak dobre i pewne, że Pfizer i inni otrzymali ochronę prawną przed pozwami sądowymi.

  Historia się powtarza, oni znowu to robią – tylko z każdym kolejnym razem uczą się, wyciągają wnioski – są sprytniejsi i bardziej przebiegli, wyrachowani. Niestety, lud coraz głupszy i ślepy, zatracił instynkt samozachowawczy (rownież za „ich” sprawą).

  „Nie bójcie się okłamywać głupich ludzi, oni we wszystko uwierzą.” – Joseph Goebbels.

  „O wiele łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani” – Mark Twain

  Certifikat ⚡Of ⚡Vaccination ID = COVID
  Czy w tym kontekście rozumiemy bardziej to, co się dzieje?

  • A świstak siedzi i zawija w sreberka…

  • Zgadzam się że lud coraz głupszy. Ale wina to słabe szkolnictwo i dostęp do fake news .Tylko kontekst zupełnie odwrotny. Jak ja słucham mojego znajomego który skończył zawodówkę gastronomiczną i opowiada o porządku świata…to sory…Kiedyś takie mądrości wygłaszał mój sąsiad pod sklepem z piwem. Każdy mu przytakiwał, dla świętego spokoju. Teraz specjaliści się przenieśli do internetu. Dla nich zdrowiej, gorzej dla większości społeczeństwa.

   • Znajdz prawdziwe news więc. Przynajmniej twój znajomy myśli za siebie i nie łapie się na fake newsy „obiektywnych i poważnych” outletów.

  • Dożyliśmy czasów, gdzie byle gamoń ma dostęp do Internetu i czyta, ale nie rozumie, bo skąd ma coś wiedzieć skoro szkoły w danej dziedzinie nie ukończył.
   Kiedyś pół Polski było specjalistami od katastrof lotniczych, teraz wszyscy są specjalistami od szczepionek i działań ubocznych.

   Spytasz się o co mi właściwie chodzi i o co walczę? Walczę z ciemnotą, głupotą i pieniactwem.
   Nie znasz się, nie jesteś doktorem, profesorem, biotechnologiem? Nie zabieraj głosu, boś gamoń i nieuk.

   • Obelgi wobec rozmówców to dopiero argument inteligentnych ludzi? Habilitację zrobiłeś już na tym?

    • korektor kropeczek

     Po całej historii z JM Rektorem WUMu, profesorem Gaciongiem i informacjach, które dziś wyszły w związku z listą „osiemnastu z personelu niemedycznego” stwierdzam, że nawet profesura nie czyni nikogo Z GÓRY gotowym do dyskusji…

     Nazwał cię „byle gamoniem”? Obraził cię, bo umniejszył w ten sposób twoje zasługi dla społeczności szurów?
     😉

 5. U nas na szczęście na razie nie ma przypadków śmiertelnych po szczepieniu. W Portugalii zmarła 41 latka, po szczepieniu. Same szczepienia w Polsce to parę lat zajmą. Mało optymistycznie to wygląda, ale lepsze to niż brak wyboru.

  • To jest ciekawe. Jak chory z Covidem umrze, a miał choroby współistniejące, to gamonie drą japę, że nie umarł na Covid tylko na zapalenie płuc, że to ściema szpitali itp.
   A jak zaszczepiona umrze, bo coś tam się w jej organizmie przez zbieg okoliczności wydarzyło, to na pewno jest szczepionka! No jak nie jak tak! My wiedzo lepi.

   • Ty twierdzisz odwrotnie, że choroby przewlekłe nie zabijają, tylko pozytywny wynik testu PCR, wzięty przed przyjęciem do szpitala żeby leczyć te choroby.

  • Naiwniak jesteś.

   U nas na szczęście na razie nie ma przypadków śmiertelnych po szczepieniu czy po prostu nie informują o tym.

 6. Ale nas robią w konia!!!

 7. Fajna ta wyszukiwarka na stronie GOV , w powiecie łęczyńskim jest jedno miejsce do szczepień i jest to Cyców ?? . Trochę dziwne ale co tam .
  Po wpisaniu w filtrach słowa Cyców już są dwa miejsca , no to się kur…. dowiedziałem .

 8. korektor kropeczek

  „Fajna ta wyszukiwarka na stronie GOV , w powiecie łęczyńskim jest jedno miejsce do szczepień”

  Dziwne… w samej Łęcznej znalazłem cztery.
  ibb.co/4tSggKC

 9. Teatrzyk Jandy jest już na etapie odporności stadnej. Da się? Da się!

 10. Zanim dojdą do 3 . etapu… trudno, zostaje tylko walenie konia