Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szykuje się kolejny protest środowisk rolniczych. Zablokowane będzie ważne skrzyżowanie

W przyszłym tygodniu rozpocznie się protest środowisk rolniczych w miejscowości Okopy na drodze krajowej numer 12 prowadzącej do przejścia granicznego w Dorohusku. Protest będzie prowadzony od 2 lutego od godziny 10.30 do dnia 3 lutego do północy. W tym czasie ruch samochodów ciężarowych zostanie całkowicie wstrzymany.

Za tydzień, w czwartek 2 lutego o godzinie 10.30 w miejscowości Okopy w gminie Dorohusk w powiecie chełmskim rozpocznie się protest środowisk rolniczych. Zgromadzenie zostało zgłoszone przez organizatorów. Planowane jest do dnia 3 lutego 2023 roku do północy.

Jak przekazuje chełmska Policja, na czas protestu całkowicie wstrzymany zostanie przejazd samochodów ciężarowych na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 12 (prowadzącej do przejścia granicznego w Dorohusku) z drogą wojewódzką numer 816 (Hrubieszów-Włodawa).

Ruch samochodów osobowych będzie odbywał się normalnie, jednakże kierujący muszą liczyć się z mogącymi wystąpić utrudnieniami. Kierowców samochodów ciężarowych udających się w kierunku Ukrainy, bądź też wyjeżdżających z Ukrainy, proszeni są o kierowanie się na inne przejścia graniczne.

(fot. Policja Chełm)

45 komentarzy

 1. Przecież jak im się nie opłaca to niech nie produkują, kupimy sobie za granicą. Czy jak mi się moja praca nie podoba to ja idę blokować obory i chlewnie?

  • Zadajesz sobie sprawę z tego że masz rozum na poziomie ameby? Zobacz sobie jak to wygląda na zachodzie Europy. Jak każdy kraj dba o swoją produkcję i o swój rynek.

  • Jeszcze trochę to wszystko kupisz za granicą! Z takim podejściem daleko nie zajedziesz?

 2. Zablokujcie na tydzień lub 2 tygodnie niech przewidzi naród ze jest problem z tym syfem co wjeżdża do Polski. Brońcie się rolnicy bo inaczej nasza żywność bedzie koszmarna

  • Ale to nie tylko rolnicy bo to jest problem każdego kto chce jeść Polską żywność a nie zagraniczną więc im będzie więcej osób to może ktoś w końcu zrozumie że jest duży problem

 3. a caly ten przemyt zborza nienadajacego sie do spozycia odbywa nie na szczeblu ministralnym, przeciez ktos musial to uzgodnic i podpisac umowy…
  wiec kto trzepie kase z tego? rodziny politykow…
  przecietny przedsiebiorca sie tam nie dopcha….
  zmienia etykiete i juz jest do spozycia, warte oczywiscie duzo wiecej…
  nikt tego nie skontroluje i za to nie odpowie, bo kto pracuje w sluzbach? kolejni znajomi rodziny!

 4. Tyle protestują i marudzą a sami 2 razy pis wybrali i na jesień wybiorą 3 raz.

 5. Problem w tym że polskie rolnictwo jest kulą u naszej nogi wytwarza chyba z 3% pkb pochłaniając olbrzymie dotacje z naszych podatków. Male nierentowne gospodarstwa muszą być zlikwidowanie a ludzie przekwalifikowani, nie ma juz problemów z pracą.

  • Tylko małe gospodarstwo jest wstanie wyprodukować ekologiczną żywność kto ma więcej niż 20 hektarów pryska uprawy dzień i noc i sami swoich produktów nie jedzą bo wiedzą jak jest zatrute ale miasto zje później się dziwią że ludzie umierają na raka.

  • Rolnictwo jeśli chodzi o PKB jest niepoliczalne, i w je to każdy kto choć trochę orientuje się w ekonomii. Za to cała obsługa i przemysł przetwórczy to łącznie z rolnictwem około 40% PKB. Przemysł ciezki został zniszczony, kopalnie także, teraz przyszedł czas na rolnictwo, prztwórstwo i małe firmy.

 6. Kochani u nas nie ma państwowych przedsiębiorstw tj młyn piekarnia itp to co wy czepiacie się państwa. Pokupywali tzw rolnicy PGR pola za bezcen od skorumpowanych urzędników i biorą dopłaty z Unii im umarzają podatki dają odszkodowania za friko i oni śmią się burzyć że im się nie opłaca?! Proszę prawdziwy rolnik nie ma szpanuje ubraniem sprzętem czy to opryskami z górnej półki. W Czemu jak macie zboże to nie sprzedajecie po zniwach tylko cwaniaczki czekacie na wysokie ceny. W Skończyło się eldorado. W Ciekawe ile nieużytków będzie jak wam dopłaty zabiorą udział buachaha

 7. Tak to jest jak się pracuje przez kilkadziesiąt dni w roku. Jak nie ma co robić można sobie postrajkować.