Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szukają do pracy kilkuset osób. Ruszyła rekrutacja do sklepu IKEA

Prace związane z przygotowaniami do budowy sklepu sieci IKEA w Lublinie trwają pełną parą. Choć dopiero rozstrzygnięto przetarg na realizację inwestycji, rozpoczyna się już rekrutacja pracowników.

Choć planowane otwarcie pierwszego w naszym regionie sklepu skandynawskiej sieci IKEA planowane jest na koniec 2017 roku, to już teraz firma rozpoczęła rekrutacje pracowników. W pierwszym jej etapie poszukiwana jest załoga wyższego szczebla, głównie kierownicy działów sprzedaży, obsługi towarów czy też obsługi klienta. Do tego specjaliści do spraw marketingu, zasobów ludzkich jak również administrator do spraw personalnych.

Każdy z zatrudnionych ma zagwarantowaną umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu, do tego trwające kilka tygodni szkolenia. Będą się one odbywały w innych marketach tej sieci zlokalizowanych na terenie całego kraju. Z deklaracji złożonych przez firmę wynika, że planuje ona zatrudnienie łącznie około 250 osób. Kolejne oferty pracy będą ogłaszane sukcesywnie. Jednak w całym markecie pracę znajdzie ponad dwa razy więcej osób. Kilkudziesięcioosobową załogę zamierza skompletować m.in. sklep Intermarche.

Tymczasem niebawem powinny ruszyć pierwsze prace budowlane. Rozstrzygnięty został przetarg na budowę obiektu. Inwestycję wartą ponad 65,6 mln złotych netto zrealizuje gliwicka spółka P.A. Nova. W mającym 57 tysięcy mkw. centrum handlowym zlokalizowanych zostanie także 67 punktów handlowych i usługowych. Wśród sklepów, które już zawarły umowę wynajmu powierzchni handlowych są m.in.: księgarnia Świat Książki, apteka Dr Zdrowie, kantor wymiany walut J&M, biuro podróży Itaka, Kolporter, Swiss, E-smoking, Euro RTV Agd, A&G Optyk, Dream Collection, Wake Up Hair, Rossmann oraz Martes Sport.

(fot. materiały inwestora)
2016-09-03 13:10:54

20 komentarzy

 1. Sklepoczasoumilscz

  Hurra bendem muk se na spacery chocić jak jak dyszcz dżdży, cy tyż jak słuńce śici, bo kurna na tyn Felin to daleko. Poczeba je takiego duzego parku na naszym rejonie. I bisko na spacery- a tom jużem pisał.

 2. Fajnie że będzie IKEA ale to Kolejny kołchoz dla pracowników , praca siedem dni w tygodniu pewnie na 3 zmiany no i za najniższą k ale cóż. Życia synu nie oszukasz…

  • Pewnie wiele jest prawdy w tym co piszesz.
   Ale związki zawodowe wolą zbierać podpisy o zakazie handlu w niedzielę niż walczyć o przestrzeganie Kodeksu Pracy.
   Dzięki temu pracownik w branży handlowej będzie wykorzystywany przez sześć a nie siedem dni.
   Czyli będzie wykorzystywany… bardziej intensywnie…
   P.S.
   Nie zamierzam jednak krytykować samego faktu, że jakieś nowe miejsca pracy powstają.

   • Lubelska Castorama jak się otwierała też „stworzyła” ponad 200 miejsc pracy – tyle przynajmniej dowiedzieliśmy się z trąbiących gazet. Fakt jednak był taki że połowa została przywleczona z innych sklepów (np. z Ostrowca Świętokrzyskiego) a reszta została wyciągnięta z konkurencji obietnicami kokosów, żeby otwarcie nie wyszło nijak. A po niecałym pół roku zaczęły się zwolnienia z powodu „tego że sklep nie prosperuje”…. 🙂 Dla klientów tych sklepów mam dobrą radę – rozejrzyjcie się dobrze po mieście a zorientujecie się że ceny są wiele wiele niższe.

  • Jeżeli komuś będą odpowiadały takie warunki to będzie tam pracował. Nic na siłę.

 3. kKoziołek matołek

  Mnie juz przyjęli mam plecy .

 4. hahaha poszukiwani specjaliści zasobów ludzkich … to oni będą później prowadzić rekrutację i pytać się sprzątaczki gdzie widzi siebie za 5 lat.

  • za 5 lat widzi sie u boku obrotowego mopa zamiast zwykłego 🙂

   • Obok obrotowego urządzenia czyszczącego powierzchnie płaskie , osadzonego na trzonku do trzymania ręcznego przez specjalistę lub menagera do pielęgnowania powierzchni płaskich. Inaczej stanowisko – Mop Menager.

 5. jeśli za minimalną to niech sobie szukają dalej… powodzenia.

 6. szukają niewolników za 350 EU na miesiąc

 7. I tu jest pies pogrzebany,dobre pytanie?

 8. Czy ktos wie kto bedzie wykonywał instalacje sanitarne na tej budowie?

 9. Pytanie; za ile? Polacy już dzisiaj nie chcą pracować za pół darmo.

 10. ikea za pół darmo szuka niewolnikow , ale za granicą za to samo płacą 2 tysiące ojro. ikea – wynagrodzenia podnieś wszystkim Polakom albo pakuj się do bengladaszu