Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Szpital z Lublina otrzymał wsparcie na pokrycie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę

PGE Energia Ciepła po raz kolejny wspiera odbiorców wrażliwych społecznie w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. Pomoc finansową na pokrycie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę otrzymała lubelska placówka medyczna.

Beneficjentem programu jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie. Przedstawiciele instytucji otrzymali od PGE Energia Ciepła symboliczny czek na kwotę 30 tysięcy złotych.

– Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków jest wytwórcą ciepła i energii elektrycznej dla miasta. Swoją rolę postrzegamy jednak szerzej – reagujemy na lokalne potrzeby, wspieramy inicjatywy prospołeczne i świadczymy pomoc najbardziej potrzebującym. Poprzez program „Dzielimy się ciepłem” już po raz trzeci przekazujemy szpitalowi środki na pokrycie rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową – mówi Paweł Okapa, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków.

– Dziękuję serdecznie za kolejne wsparcie udzielone naszemu szpitalowi. Doceniamy inicjatywę Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków oraz prowadzoną już od kilku lat ogólnopolską akcję „Dzielimy się ciepłem”. Dla nas jest to ważna pomoc finansowa, którą będziemy mogli przeznaczyć na rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę. Cieszymy się, że darowizna trafiła do naszej jednostki. W dużym stopniu przyczyni się ona do poprawy jakości udzielanych świadczeń – mówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie.

Dzielimy się ciepłem

Program „Dzielimy się ciepłem” skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Lublinie, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Rzeszowie, Siechnicach, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu, Zgierzu i Zielonej Górze.

W 2019 r. akcja została wyróżniona przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i znalazła się wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. W ciągu ostatnich 5 lat PGE Energia Ciepła w ramach programu „Dzielimy się ciepła” przekazała na wsparcie potrzebujących odbiorców ponad 2 mln zł.

(fot. mat. prasowe)

14 komentarzy

 1. generalnie w polsce funkcjonuje nieudolne pisowskie gaszenie pożarów wywołanych przez nich samych PiS

 2. PGE Energia Ciepła w ramach swojej działalności najpierw zedrze kasiorkę od zwykłych użytkowników kaloryferów, a potem w ramach programu „Dzielimy się ciepłem” przekazuje na wsparcie…
  kiedyś tak działał zbój Janosik, zabierał jednym, a obdarowywał innych.

 3. Znowu się zaczęło z czekami z tektury.
  Napiszcie ile szpital zapłaci więcej za prąd w stosunku do roku poprzedniego i jaki to procent tej pomocy w wysokości 30 000 dla szpitala.

 4. Leonardo Daj Wincyj

  30.000zł . hmm czyli jakaś pewnie niecała pensja Pana dyrektora elektrociepłowni .
  Ściągnęli z mieszkańców miasta ,a dali szpitalowi ,czyli w zasadzie mieszkańcy sami dali szpitalowi tylko przez pośrednika . Więc podziękowania dla mieszkańców miasta Lublin za wsparcie okazane szpitalowi

 5. Członek Platformy Obywatelskiej

  Na szczęście nie rządzi PO bo Schetyna jasno nam obiecał
  „S ch z tą Polską Wschodnią” Jeśli oni wrócą za rok nie zostanie u nas żaden szpital a najbliższy będzie w Radomiu. To jest plan PO. Jako członek PO wiem o tym i ostrzegam was wszystkich.

  • Durny zaślepiony propagandą człowieku! Najpierw PGE podniosło ceny energii o kilkaset procent, a teraz lansują się jakimś ochłapem bo ładnie to wygląda w mediach.To tak jakby Ci zabrali 1000zł, a pózniej dali zapomogę 100zł. To jest już swiństwo.

 6. Ile szpitali można oddłużyć za pieniądze jakie płacimy co roku na TVP? Przypomnę, że to 2,8 mld każdego roku

  • Otóż to. Ale lepiej dotować pisowską szczujnie, Holecką itd niż leczyć Polki i Polaków, dzieci z rakiem.

 7. Rzeczywiście, czek jest symboliczny, jak i kwota, na którą opiewa …

  • Dziadek ze "slamsowa" (nie mylić z dziadem)

   Symboliczny bo cała religia katolicka i sami katolicy opierają się na symbolach, a wiadomo, że tak naprawdę Polską rządzi Episkopat Polski przy pomocy Żyda zwanego królem Polski i czasami wspieranym przez pewnego Jarosława.

 8. Kur.a jaka bezczelność!

 9. Nie rozumiem dlaczego państwowe szpitale płacą jakie kolejek rachunki państwowym firmom typu pgnig

 10. A może by tak obniżyć pensje lekarzom którzy wożą się autami za 500 tyś zł I jeszcze potrafią burczeć na pacjentów?

Z kraju