Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Szpital w Rykach otrzymał dofinansowanie na zakup rezonansu magnetycznego

Dzisiaj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, wojewoda lubelski Lech Sprawka podpisał umowę z powiatem ryckim reprezentowanym przez starostę ryckiego Dariusza Szczygielskiego, na zakup rezonansu magnetycznego dla Szpitala Powiatowego w Rykach.

Szpital Powiatowy w Rykach zostanie doposażony o pracownię rezonansu magnetycznego. Dzisiaj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, wojewoda lubelski Lech Sprawka podpisał umowę z powiatem ryckim reprezentowanym przez starostę ryckiego Dariusza Szczygielskiego, na zakup urządzenia.

Zadanie, którego wartość wynosi 4,5 mln zł, zostanie dofinansowane ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa w kwocie 3,6 mln zł. Udział własny powiatu ryckiego – 900 000 zł. Zgodnie z umową, realizacja zadania ma nastąpić do 30 listopada 2022 r.

– Wysiłek każdego szpitala jest dla nas niezmiernie ważny, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, dlatego też bez większych wahań wydaję pozytywne opinie w sytuacji, gdy organy prowadzące szpitali wnioskują o pieniądze na poprawę wyposażenia czy na prace modernizacyjne – podkreśla wojewoda lubelski.

(fot. LUW)

3 komentarze

  1. Przecież ten szpital jest prywatny. To kto i dlaczego otrzymał publiczne pieniądze?

  2. Zakup MRI w szpitalu tej wielkości (2 oddziały) jest bezsensowny. Potencjał urządzenia nie zostanie wykorzystany… strata kasy.

  3. a co z covid-em???

Z kraju

Polityka i społeczeństwo