Szpital w Kraśniku będzie większy. Dobudują pawilon ginekologiczno-położniczy

Do obecnego budynku szpitala zostanie dobudowany trzykondygnacyjny pawilon. W ramach inwestycji pojawi się też nowe wyposażenie placówki.

W środę Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku Michał Jedliński oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski podpisali umowę dotyczącą rozbudowy placówki. Zaplanowano budowę trzykondygnacyjnego pawilonu, który połączony będzie z budynkiem głównym. Mieścić się w nim będą oddziały ginekologii, położnictwa i neonatologii. Całość została zaprojektowana w podwyższonym standardzie sanitarnym, dzięki czemu pacjenci mają mieć zapewnioną kompleksową hospitalizację.

Projekt obejmuje jednak nie tylko prace budowlane. W jego ramach stare wyposażenie ma zostać zastąpione nowoczesnymi i energooszczędnymi urządzeniami. Chodzi o tomograf komputerowy, trzy kardiomonitory oraz aparaty KTG, USG oraz EKG. Zakupione zostaną również dwa nowe łóżka pooperacyjne, dwa kardiomonitory oraz cztery pompy infuzyjne z przeznaczeniem do ginekologicznej sali pooperacyjnej. Z kolei sala do cesarskich cięć zyska nowy stół operacyjny, lampę, aparat do znieczuleń, kardiomonitor, dwie pompy infuzyjne oraz dwa ssaki operacyjne. Nowy sprzęt pojawi się także w salach porodowych, sali pooperacyjnej położniczej, sali intensywnego nadzoru noworodków oraz salach położniczych.

Inwestycja ma na celu poprawę dostępności i jakości świadczonych przez szpital usług. Do tego dochodzi zabezpieczenie świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym oraz reorganizację funkcjonowania placówki. Plany mówią, że po zakończeniu prac oddział będzie przygotowany do przyjmowania nawet 400 porodów rocznie. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 25 mln zł, z czego 19 mln zł to dofinansowanie ze środków UE.

(fot. UMWL)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Coraz mniej porodów lepiej powiększyć inny oddział

 2. Niech się wypowie ekipa pracowników czy potrzeba ginekologię czy rest room z telewizorem kuchnia kanapa stołem bilardowym fotelem PlayStation i opłaconymi kobietami i facetami do masażu stóp

  Taki lekarz czy pielęgniarka jak po całym dniu przyjdą sobie na odpoczynek i ktoś im pokazuje stopy to aż chce się spać

 3. A potem przekształcą w covidowy

 4. Powinni powiększyć kaplicę.

  • I tak cwaniaczku po twojej śmierci rodzina będzie skamlała, aby Twoje truchło wnieść do kościoła bo co ludzie powiedzą. A można przecież jak pieska. Pogadać i zakopać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą