Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jest decyzja wojewody o uruchomieniu dodatkowych łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie

W związku z rosnącą liczbą zakażeń i pacjentów wymagających hospitalizacji, w szpitalu tymczasowym zostaną uruchomione dodatkowe łóżka. W środę wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał w tej sprawie decyzję.

W środę wojewodowie odbędą specjalne wideokonferencje z dyrektorami szpitali na terenie każdego z województw. Tematem wideokonferencji będzie omówienie sytuacji rosnącej skali zakażeń i hospitalizacji oraz możliwego pilnego zwiększenia potencjału łóżkowego na terenie każdego z województw. Podczas wideokonferencji będzie poruszona również kwestia delegowania dodatkowej kadry medycznej do pracy przy opiece nad pacjentami hospitalizowanymi z powodu COVID-19.

Obecnie w szpitalach tymczasowych w całym kraju jest ponad 4 tysiące wolnych łóżek przygotowanych do przyjęcia pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu COVID-19. Ciągle jest jednak potrzeba dodatkowej kadry medycznej, która zaopiekuje się coraz szybciej rosnącą liczbą pacjentów.

– W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, decyzją wojewody lubelskiego z dnia 24 marca 2021 r., od dnia 26 marca 2021 r. w szpitalu tymczasowym w Lublinie zostaną uruchomione 122 łóżka, w tym 10 łóżek respiratorowych – poinformowała Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

W środę po południu z dostępnych 94 łóżek w szpitalu tymczasowym, wolnych było 7 łóżek, w tym 6 respiratorowych.

Pełny tekst decyzji wojewody

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

 1. To co kółka do tych łóżek przykręca?
  Wtedy będą ruchome, czyli uruchomione;)
  Przed wielkanocą zawsze wysyp judaszy

 2. Artur spod lubelskiej wsi

  ropa CB.F w tym momencie +5,33% ,dolar na przesileniu sily wiec stawiam na cud i spadek liczby zakazen w najblizszych dniach.cieszycie sie?tylko tankowanie na stacji nie jest tanie a wraz ze wzrostami ropy bedzie tylko drozej.

  • ropa droga bo zablokowany kanał sueski i statki nie moga przepłynac z ropa i gazem do europy itd.[ kontenerowce z chin]

 3. Ciekawe skąd weźmie personel medyczny do tych łóżek z chorymi.

 4. Zapomnieli dodać, że decyzja zapadła z „góry” bo społeczeństwo jednak się nie odpowiednio podporządkuje władzy. Ps. Tak wiem nie chorowałem i nie widziałem tak wiec mam wypxxxlać bo nie zarabiam na tym. ×D

Z kraju