Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Szpica: Dzięki obywatelskiej postawie ujęto pijanego kierowcę bez uprawnień

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 20–letni mieszkaniec gm. Puchaczów, który podróżował bez uprawnień pojazdem marki Volkswagen Golf. Mężczyzna został ujęty przez obywatela i przekazany w ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20.30 w miejscowości Szpica gm. Puchaczów. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywatela nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

-Jak się okazało 29–letni mieszkaniec gm. Puchaczów zauważył jak na poboczu drogi zatrzymał się pojazd marki Volkswagen Golf. Jego uwagę zwróciło podejrzane zachowanie kierującego samochodem Mężczyzna podszedł do auta gdzie od kierującego poczuł silną woń alkoholu. Następnie o całym zdarzeniu poinformował policjantów – informuje sierż.szt. Magdalena Krasna z łęczyńskiej policji.

Kierującym golfem okazał się 20–letni mieszkaniec gm. Puchaczów. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili stróże prawa mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw czy wykroczeń. Dzięki takim postawom możemy zapobiec wielu tragedii na drodze.

2014-04-22 10:34:22
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Czyn godny naśladowania. Być może ów dzielny obywatel w ten sposób ocalił czyjeś życie.

  2. Gratulacje dla kazdego, kto zachowuje sie podobnie. Sam tez tak robie.

  3. Model samochodu w końcu zobowiązuje ;]

  4. to konfident nie bohater, można było winowajcę odwieźć do domu ,wywalić mu klucze od wozu do rowu , jego solidnie zjebać, to by była nauczka ale nie podpierdalać od razu.młody człowiek mógł zaszaleć nie mając swiadomości konsekwencji, dobrze ze nikomu nic nie zrobił.

  5. suchy nie pierdol , jest pełnoletni i wie co robi jak chce szaleć to ku…rwa na piechotę

Z kraju