Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Szkoła zniszczona podczas nawałnicy. Minister edukacji obiecuje pomoc (zdjęcia)

Jednym ze zniszczonych budynków podczas gwałtownej burzy, która przeszła nad gminą Kłoczew, jest Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Goździe. Wczoraj gościł tam minister edukacji Przemysław Czarnek i obiecał pomoc przy odbudowie szkolnej infrastruktury.

– Zniszczenia, do których doszło w infrastrukturze szkoły podstawowej zostaną usunięte najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie ma zagrożenia dla rozpoczęcia roku szkolnego w trybie stacjonarnym dla dzieci uczących się w tej szkole – powiedział wczoraj Przemysław Czarnek podczas wizyty w Goździe.

Minister przekazał wójtowi informacje na temat wsparcia dla szkoły podstawowej i na remont sali gimnastycznej. Środki finansowe na ten cel będą przekazane w takiej wysokości, w jakiej będzie potrzeba.

– Środki finansowe w wysokości takiej, jakiej będzie potrzeba, zostaną przeznaczone na ten cel natychmiast – zaznaczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Remont będzie możliwy dzięki funduszom pochodzącym z rezerwy subwencji oświatowej.

– Dodatkowo na konto gminy Kłoczew trafi 46 500 zł z przeznaczeniem na wypłatę zasiłków celowych dla 14 poszkodowanych rodzin. Wydałem decyzję o uruchomieniu tych środków z budżetu na rok 2021 – podkreślił wojewoda lubelski Lech Sprawka.

W galerii znajdują się również zdjęcia z drona ukazujące skalę zniszczeń po nawałnicy, która przeszła nad gminą Kłoczew.

(fot. LUW, fanipogody.pl)

9 komentarzy

  1. Dystans, dezynfekcja, maseczki.

  2. Dobrze że ryży nie rządzi bo by kazał zburzyć.

  3. jak zwykle gruszki na wierzbie , złodziejstwo takie samo nic się nie zmieniło

  4. może lepiej niech się nie bierze za naprawę bo jak na razie wszystko umie tylko psuć

  5. Nikt nam tyle nie da ile on nam może obiecać.

Z kraju