Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Szkoła na Sławinie będzie większa. Trwa rozbudowa (zdjęcia)

Od trzech miesięcy przy Zespole Szkół nr 12 na ul. Sławinkowskiej trwa rozbudowa. Dzięki inwestycji przy budynku głównym szkoły powstanie dodatkowy segment, do którego zostaną przeniesione wszystkie oddziały Przedszkola nr 86. W nowym obiekcie znajdzie się miejsce dla 300 przedszkolaków.

– Prace przy rozbudowie największej szkoły dzielnicy Sławin są zaawansowane i przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zakończyliśmy prace murarskie i wylewanie stropów w części podziemnej budynku. Aktualnie roboty koncentrują się na budowie pierwszej kondygnacji nadziemnej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Plac pod budowę nowego segmentu przedszkola w Zespole Szkół nr 12 został wykonawcy przekazany w czerwcu. Od tamtej pory prowadzone były przede wszystkim roboty ziemne przy budowie fundamentów i ścian kondygnacji podziemnej. Został wylany strop nad kondygnacją -1 i aktualnie trwa murowanie ścian parteru. Wykonano przyłącze wodociągowe.

W ramach inwestycji powstaje 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej o kubaturze prawie 9 tys. m3, z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. m2. Na poziomie -1 zaprojektowano pomieszczenia techniczne i magazyny, na parterze i dwóch piętrach znajdą się po 4 sale lekcyjne, gabinety, pomieszczenia pomocnicze, porządkowe, socjalne, toalety i szatnie.

Na parterze zlokalizowana będzie także rozdzielnia posiłków przywożonych do przedszkola ze stołówki szkolnej znajdującej się w głównym budynku, a także zmywalnia naczyń. Na kolejnych kondygnacjach przewidziano także salę do ćwiczeń ruchowych oraz wielofunkcyjną salę widowiskową.

Przedszkole nr 86 funkcjonujące w Zespole Szkół nr 12, cieszy się od lat coraz większym zainteresowaniem. W bieżącym roku do 12 oddziałów uczęszcza 300 dzieci, zaś w 48 oddziałach Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki obecnie uczy się 979 uczniów.

Prace nad rozbudową szkoły na Sławinie powinny zakończyć się w maju przyszłego roku, zaś wartość robót budowlanych wyniesie prawie 12 mln zł.

Szkoła na Sławinie będzie większa. Trwa rozbudowa (zdjęcia)

Szkoła na Sławinie będzie większa. Trwa rozbudowa (zdjęcia)

Szkoła na Sławinie będzie większa. Trwa rozbudowa (zdjęcia)

Szkoła na Sławinie będzie większa. Trwa rozbudowa (zdjęcia)

(fot. UM Lublin)

7 komentarzy

  1. A na felinie dalej rozbudowa nie ruszyła a tak nasz Prezydent Ż. głośno mowil ze juz zaczynać beda i nic nie widać

  2. Cieee chorobaaaa !!!

    Wartość robót budowlanych wyniesie prawie 12 mln zł, mam rozumieć, że jest to dobrowolna zbiórka, tak jak na budowę kościoła czy pomnika ???

  3. Rozbudowa szkoły po kilku latach? Widać jaki „przewidujący ekonomista” jest z prezydenta Żuka, który uważa się za specjalistę. Gdyby wybudowano od razu większą szkołę to koszty były by dużo mniejsze. Przecież wiadomo było od razu , że ten budynek będzie za mały. Ile takich inwestycji nietrafionych podjął Żuk?

  4. Gwoli sprawiedliwości -szkołę na Felinie wybudowano za prezydentury Pruszkowskiego

  5. Dobra inwestycja, patrząc jak rozwija się Sławinek. Mnóstwo nowych bloków, oraz młodych mieszkańców z okolicznych wiosek i miast. Najbardziej boli postawa i osoba pana dyrektora… Pomimo protestu i ogólnej wiedzy o jego poczynaniach, mobbingu nauczycieli oraz wątpliwej postawy moralnej (cała dzielnica oraz politycy) wiedzą o czym myślę. Szkoła dołuje w rankingach poziomu, wielu dobrych nauczycieli z powodu tego pana już odeszło lub się ich pozbył… Wielu rodziców przeniosło dzieci do innych szkół. Mam nadzieję, że wyborcy OCENIĄ POLITYKÓW, którzy wspierają tego pana i udają, że wszystko jest ok. Ogromna szkoła, a ten pan nie nadaje się na takie stanowisko! Pandemia niestety wyciszyła protesty i sprawę dyrektora. Warto wspomnieć o pani z szatni, która awansowała na pomoc przedszkolną i jej bliskich relacji… Jak ktoś taki może być moralnym przykładem i autorytetem nauczycieli jak ten fałszywy pan? Politycy oraz osoby z kuratorium za ochronę tego pana, jego działań, postawy, powinny ponieść konsekwencje wyborcze oraz służbowe!

  6. ciekawe, czy podwykonawcy są sprawdzeni, czy też po niedługim czasie okaże się, że zrobiono bubel, bo firmy podwykonawcze to zbieranina ledwo ciepłych pijaków i ćpunów ubranych przez szefów w ładne robocze stroje dla niepoznaki ? Inwestorzy łatwo wpadają w taką pułapkę, gdy chcą zaoszczędzić na kosztach budowy, i biorą tańszych-godzących się na gorsze warunki finansowe ludzi.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo