Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sześć nowych przypadków koronawirusa w naszym regionie

U trzech kobiet i trzech mężczyzn w ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne wykazały zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. U większości z nich zakażenie nastąpiło poprzez styczność z osobami, u których już wcześniej stwierdzono wynik dodatni.

W czwartek służby sanitarne poinformowały o kolejnych zakażeniach koronawirusem na terenie województwa lubelskiego. Testy laboratoryjne, które zostały wykonane w ciągu ostatniej doby w sześciu przypadkach dały wynik pozytywny. Chodzi o trzy kobiety i trzech mężczyzn. Większość z nich zakaziła się poprzez styczność z osobami, u których wcześniej wykryto zakażenie.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: dwóch kobiet w wieku powyżej 60 lat, jednej z powiatu bialskiego, drugiej z Białej Podlaskiej, mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego a także mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu ryckiego. Wszyscy z nich mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym. Do tego dochodzi kobieta w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu tomaszowskiego przebywająca na kwarantannie granicznej. Wśród zakażonych jest także mężczyzna w wieku powyżej 61 lat z powiatu bialskiego, jednak w jego przypadku sposób zakażenia jest jeszcze w trakcie ustalania.

Do dnia dzisiejszego na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 663 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 511 ozdrowieńców i zarejestrowano 18 zgonów. Aktualnie w szpitalach hospitalizowanych jest 61 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, na kwarantannie przebywa 3190 osób, zaś nadzorem epidemiologicznym objęto 326 osób.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. „Większość z nich zakaziła się poprzez styczność z osobami, u których wcześniej wykryto zakażenie” a pozostała część zaraził się od tych co przechodzą chorobę bezobiawowo ?

  2. A swoją drogą to ci pracownicy sezonowi ze wschodu- z kwaranntanny granicznej muszą na prawdę bardzo łagodnie bezobjawowo przechodzić to zakażenie skoro nie chorują w szpitalach czy w domach tylko wyjezdzają za granicę do pracy…?

  3. Dobrze, że głupota nie jest zaraźliwa

  4. Wczoraj jak popatrzylem na bierzmowaniu w Bychawie na to co robią księża to jak ma nie być zakażeń. Zebrali dzieci z 4 parafii na jednej mszy. Biegali bez maseczek po całym kościele a innym uwagę zwracali. Jak ma być dobrze. A do księdza który wydarł się na chłopca gdzie ma maseczkę odpowiem mu. Tam gdzie ty …