Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Szef lubelskiej drogówki awansował do Komendy Głównej Policji. Zarządza teraz Biurem Ruchu Drogowego

Przez blisko 7 lat był naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Wczoraj podinspektor Robert Koźlak został zastępcą dyrektora Biura Ruchu Drogowego w Warszawie.

Wieloletni naczelnik Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie podinspektor Robert Koźlak zmienił miejsce pracy. Od poniedziałku 1 czerwca służbę pełni w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, gdzie został zastępcą dyrektora Biura Ruchu Drogowego.

Robert Koźlak był szefem lubelskiej drogówki od 2013 roku. Wcześniej pełnił obowiązki naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Do zadań Biura Ruchu Drogowego należy m.in. opracowywanie standardów zorganizowania i funkcjonowania pionu ruchu drogowego, monitorowanie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gromadzenie i przetwarzanie danych na temat przyczyn i okoliczności wypadków i kolizji czy też opracowywanie kierunków i prowadzenie działalności profilaktycznej w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego w ruchu drogowym.

Jak ustaliliśmy, na razie nie ma jeszcze żadnych decyzji, kto zostanie nowym naczelnikiem Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie.

(fot. policja)

19 komentarzy

 1. Podobno awanse na takich szczeblach mają podłoże polityczne i im wierniejszy partii, tym lepsze stanowisko. Oczywiście bez znaczenia czy jest to PiS czy PO.

  • No co ty!
   Wpierw spektakularny sukces w Łukowie. Dlatego Łuków jest przykładem bezpiecznej i kulturalnej jazdy dla całego rejonu (stąd awans do Lublina). Od niedawna zaś Lubelskie świeci przykładem całej Polsce jak spokojnie i odpowiedzialnie ruch drogowy powinien się odbywać. Stąd ten awans na szczebel ogólnokrajowy.
   Jak tak dalej pójdzie, to Niemcy, Szwajcarzy i Skandynawowie będą zazdrościć Polakom poczucia bezpieczeństwa.

   • A teraz na poważnie.
    Nie wydaje mi się, żeby w tej całej drogowej patologii jaka ostatnimi laty nastała w ruchu drogowym na naszych drogach, była jakaś wielka zasługa (lub brak działań) drogówki.
    Wydaje mi się, że wynika to z kilku przyczyn:
    -zbyt niskie mandaty i zbyt mała szansa na otrzymanie mandatu (patrz pkt 2)
    -zbyt niski nadzór nad ruchem drogowym, który nasilił się kilkukrotnie w ostatnich kilkunastu latach
    -brak automatycznego nadzoru (likwidacja fotoradarów), bo tylko on jest w stanie kontrolować ruch tych kilku/kilkunastu mln pojazdów każdego dnia)

   • Franio przestań ćpać to świństwo.

 2. Pan musi być zagorzałym zwolennikiem PiS – patrząc po datach. Gratulacje ! Do Lublina z Łukowa.
  Tylko żeby się nie okazało, że następny awans to do … Lwowa !

  • Kolego szanowny, takie numery to za chyba jedynie za PO – jak się w Polsce zegarki pokończyły to trzeba było jechać na Ukrainę żeby zostać prezesem Ukrawtodoru….

   • POPIS to jedno g…no. plr otwórz oczy.

   • Jak byłem młody to po zegarki ( 50 szt, 100 szt ) jeździło się do Budapesztu . Przywozili chłopaki z Austrii. Od nich się kupowało, a naszym turystom albo ruskim „sałdatom ” sprzedawało i… tez było fajnie dopóki…..

   • Kolego. Zegarek pana N…, o którym piszesz to „małe piwko” w porównaniu z tymi, które „bracia” niektórych ministrów w obecnym rządzie dają w prezencie dzieciom znajomków ” na prezent komunijny”.

    • To podziel się z publicznością jakimś nazwiskiem co byśmy wiedzieli o kogo konkretnie chodzi, bo tak bezosobowo i insynuacyjnie to tylko tvn nadaje.

     • Ja ci powiem to co wszyscy poza pisowcami wiedzą chodzi o kryształy pis, Banaś, Kamiński, Szumowski i rodzina itd.

   • patrz sobie na swojego szumowińskiego co 134 ln zł zajeł
    a nie zegarek za 10tysi
    pisowski ***

 3. teraz franio z bimmerem beda nowymi naczelnikami Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie

 4. pisowski czopek do zadań specjalnych…

 5. A czymże to zasłużył sobie na awans pan podinspektor?
  Jakich to on ma wybitne osiągnięcia?

  Jeszcze mu k… medal dajcie…

 6. Na to dawać chłopaki ,żale wylewać.

 7. dzięki lubelskim policjantom, którzy w pocie czoła wypisywali mandaty, Pan przepies był w stanie awansować, teraz pan beton powienien podziękować byłym podwładnym że dzięki ich wysiłkowi w wyciąganie kasy od obywateli, pieseł dostanie podwyżkę i lepsze stanowisko, ale spokojnie po złym panie gorszy nastanie, mandaty x2 upomnienia do 0, i jedziemy po kolejny awans dla zapracowanego psiaka.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo