690 680 960

Sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim. W ciągu doby 15 nowych zakażeń

W ciągu minionej doby na terenie woj. lubelskiego odnotowano 15 nowych zakażeń koronawirusem. 6 osób pokonało COVID-19, odnotowano niestety jeden zgon osoby zakażonej SARS-CoV-2.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 19 czerwca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
*liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym
(ostatnia doba): 292 (8);
*liczba osób aktualnie objętych kwarantanną
(ostatnia doba): 5914 (239);
*liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19
(ostatnia doba): 73 (14);
*liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim od początku epidemii:
584 osoby, w ciągu ostatniej doby 15 osób

Do dnia 19 czerwca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 584 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 472 ozdrowieńców i zarejestrowano 17 zgonów. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim, odnotowano 6 ozdrowieńców i 1 zgon.

Zobacz:15 nowych zakażeń koronawirusem w woj. lubelskim. Zmarł pacjent z infekcją COVID-19 przebywający w szpitalu w Lublinie

Na terenie województwa lubelskiego działa 9 laboratoriów, które wykonują testy diagnostyczne w kierunku koronawirusa SARS- CoV-2, w ciągu ostatniej doby przebadały 810 osób:
* laboratorium wykonujące badania w ramach nadzoru osobom, które objęte są kwarantanną:
– WSSE w Lublinie – 267 osób przebadanych w ciągu ostatniej doby;
* laboratoria wykonujące badania dla podmiotów leczniczych:
– RCKiK w Lublinie – 282 osób przebadanych w ciągu ostatniej doby;
– WIHE w Puławach – 1 osoba przebadana w ciągu ostatniej doby;
– Uniwersytet Medyczny w Lublinie – 158 osób przebadanych w ciągu ostatniej doby;
– Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej SPSK 1 w Lublinie – 11 osób przebadanych w ciągu ostatniej doby.
– Laboratorium badawczo-rozwojowe VITAGENUM w Lublinie – 0 osób przebadanych w ciągu ostatniej doby.
– Laboratorium Analityczne w Zamościu – 24 osoby przebadane w ciągu ostatniej doby.
– Laboratorium Mikrobiologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej – 12 osób przebadanych w ciągu ostatniej doby.
– Laboratorium Analiz Lekarskich Alab Lublin – 55 osób przebadanych w ciągu ostatniej doby.

Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany. Trwają bardzo intensywne działania wszystkich służb sanitarnych. W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych w każdym przypadku podejmowane są, w zależności od oceny sytuacji, działania dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub hospitalizacji chorego.

(fot. WSSE, LUW, pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Na ulicach mało kto zakrywa usta i nos, nawet w tłoku. Dlatego Polska jest jedynym krajem Unii (obok Szwecji), w którym nie ma trendu spadkowego.

  • Chłopie mało rolny robisz się nudny. Jak jesteś taki strachliwy to ZOSTAŃ W DOMU.

   • Jak wszyscy którzy chcą żeby to się skończyło zostaną w domu umysłowa amebo to gospodarka pójdzie się pier****. Z kogo ty będziesz żył i ta twoja denna firma? kogo będziesz golił z kasy za „usługi”?
    Coraz więcej hołoty domaga się wprowadzenia stanu wyjątkowego. I przez pajaców twojego pokroju znowu będziemy siedzieć w domu. Wszyscy. Tylko na troszkę innych zasadach jak do tej pory.
    A jak to się dzieje że komentujesz i czytasz doniesienia w tych złych kupionych mediach? Włazisz na neta na strony opłacane przez kogoś tam, (nie wiem kto teraz kogo opłaca według wierzeń motłochu) i komentujesz? Wyjdź z domu, przewietrz się- swoim ujadaniem nic nie zmienisz-i tak będziesz w d**ie jak wszyscy. Dzięki temu jak się wypowiadasz-nikt twojego ujadania nawet na poważnie nie bierze.

  • Skąd te łukowskie ** to zwożą?

  • Zgadza się, mnóstwo gamoni chodzi bez maseczek, na ulicy jeszcze mogą próbować to wytłumaczyć ale w sklepie, komunikacji miejskiej?

 2. Ukraińcy i Białorusini nawieźli nam tego wirusa od nowa.

  • Szkoda że czarni do nas nie przyjeżdżają masowo, bo pewnie być na nich to zwalił łajzo. Doucz się i zacznij myśleć. Powielanie wiadomości za których fałszowanie telewizja dostała dwa miliardy naszych pieniędzy świadczy o twojej inteligencji albo jej braku. Powinieneś zmienić podpis TAKI FAŁSZ.

   • Apoloniusz Pierdółko, mąż mojej zacnej żony, starej Pierdółkowej

    Nie trzeba nam ani czarnych ani białych, pierwsze, piąte i dziesiąte komunie i innych zgromadzenia, które „koniecznie” sie muszą odbyć, dostarczą naszych, niekoniecznie dobrych, ale polskich źródeł zakażeń.
    I będzie jak to wskazuje jedno z powiedzeń ludowych (też polskich): „Mądry Polak po szkodzie”.

   • Przecież tvn też samo mówi łajzo!

 3. Obecnie u nas najwięcej zakażeń jest teraz w kościołach, mimo dużego zagęszczenia ludzi w tych miejscach, ludzie nie noszą maseczek i nie przestrzegają dystansu. A podawanie komunii bezpośrednio do ust to już prawdziwa bomba epidemiologiczna.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas