Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sytuacja epidemiologiczna w woj. lubelskim. 95 osób hospitalizowanych, 4272 na kwarantannie

W niedzielę po południu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie przekazała najnowsze dane dotyczące sytuacji w regionie wywołanej koronawirusem. Nie zmieniła się liczba ognisk epidemicznych, w szpitalach hospitalizowanych jest obecnie 95 osób.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim. Stan aktualny na dzień 2 sierpnia 2020.

-liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 482 (15)
-liczba osób aktualnie objętych kwarantanną (ostatnia doba): 4272 (248)
-liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 95 (12)
-liczba zakażeń wykazanych w powiatach woj. lubelskiego z ujętymi przypadkami mieszkańców innych województw (ostatnia doba) : 999 (7)
-liczba zgonów (ostatnia doba): 21 (0)
-liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 725 (1)
-liczba ognisk epidemicznych: 11

*powiat bialski:
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu ( liczba osób potwierdzonych w ognisku – 27, liczba osób hospitalizowanych – 0);
– Nadbużański Oddział Straży Granicznej (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 14, liczba osób hospitalizowanych – 0);
– Gmina Piszczac, środowisko parafialne (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 80, liczba osób hospitalizowanych – 0, liczba osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem – 3);
– Zakłady Mięsne w Horbowie (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 31, liczba osób hospitalizowanych – 0);
– Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim (liczba osób potwierdzonych w ognisku -12, liczba osób hospitalizowanych: 0)

*powiat puławski:
– Muzeum Nadwiślańskie – Oddział Zamek w Janowcu (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 9, liczba osób hospitalizowanych – 2);

*miasto Lublin:
– Dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 22, w tym 1 osoba przebywa poza województwem lubelskim; liczba osób hospitalizowanych – 18)

*powiat łukowski:
– Personel medyczny związany z zakładem rehabilitacji: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 10, liczba osób hospitalizowanych – 4)

*powiat chełmski:
– Uroczystość rodzinna (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 11 (w tym 8 z powiatu hrubieszowskiego, liczba osób hospitalizowanych – 3);

*powiat opolski:
– Gospodarstwo rolne: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 19 (w tym 1 z powiatu chełmskiego, liczba osób hospitalizowanych – 11);

*powiat parczewski:
– Ognisko powiązane z kościołem w Paszenkach: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 4 (w tym 2 Biała Podlaska) , liczba osób hospitalizowanych – 0)

Na terenie województwa lubelskiego działa 9 laboratoriów, które w ciągu 24 godz. przebadały łącznie 567 osób. Do dnia 2 sierpnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 999 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 725 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów.

(fot. WSSE)

15 komentarzy

 1. ZAMKNĄĆ BOGDANKE!

 2. Dziwna sprawa, minęło pół roku a ja nie znam nikogo kto umarł lub jest albo był chory na COVID.
  Nie zastanawialiście się w ten sposób ??

 3. Sytuacja epidemiologiczna jest taka że dalej nie znamy nikogo chorego nie wspominając żeby ktoś zmarł. Nawet górnicy nie chcą umierać mimo, że ponoć są masowo zarażeni w przeciwieństwie to pań kasjerek w całej Polsce. Ciekawe czy do zarażonych których tu podają dopisani są ci górnicy którzy otrzymali pozytywny wynik mimo że nikt im testów nie robił ?

  • A w których sklepach robiono testy? Dziwne bo mam kilku znajomych którzy pracują w sklepach (tych największych sieci) i mówią ze obsługa choruje, siedzą na zwolnieniach ale nikt się nie kwapi do wykonywania im jakichkolwiek testów. A sami też przy zarobkach 2500zl lub mniej nie będą robili sobie testów za 500zł…

   • Ja też mam znajomych i to nie tylko w sklepach ale i w zarządzie na przykład stokrotki i tam nikt nie choruje. Nie wiem skąd czerpiesz informacje, ale pewnie piszesz tylko po to żeby siać panikę. Nie odbieraj chleba telewizji i radiu bo to co oni robią w zupełności wystarczy do robienia z ludzi głupków.

  • Może Wy, marjo, nie znacie, ale my znamy! Głąbie kapuściany…

 4. Wyobraźcie sobie taka sytuację:
  Od jutra media wszystkie zaczynaja bębnić, że wirus jest w odwrocie i został opanowany. Nic nam już nie grozi i możemy normalnie żyć. Ministerswto znosi wszystkie zakazy. To co uwierzycie?
  No pewnie, że uwierzycie.
  Tak samo jak uwierzyliscie w pseudoepidemię.
  Zagrożenie wirusem jest w tym momencie tak samo duże jak zagrożenie że w Ziemię uderzy planetoidia.
  Ale media nakrecają strach bo każdemu to pasuje a w szczególności rządom.
  Świąt potrzebował kryzysu więc ma, kryzys to jeden z czynników napedowych gospodarki i każdemu tak naprawdę jest na rękę.
  Także jeszcze z obliczeń wychodzi że musi być 2 fala żeby trochę zarobić i koło wiosny przyszłego roku wirus zniknie z dnia na dzień.

  • To jest Pan Nn, poznacie go bez maski w sklepie albo z wystającym kulfonem, na szczęście w obecnych czasach widać kto to dureń, warto zapamiętać na przyszłość twarz. Skoro ciężko zakryć małpom ryj na czas zakupów to może te małpy do lasów wysłać, sezon jest na dary lasu to się tam najedzą. Ciekawe jak by wyszły testy na marketach, ale marketow nie zamkniemy bo wybuchnie panika. Wojsko by wtedy racjonowało żywność? Czy kto?

 5. Czytam powyższe komentarze i aż dech zapiera od totalnej hipokryzji. Polska już na początku marca zareagowała na pandemię, przez co Polacy nie ponieśli takich strat jak inne kraje (np. Włochy, Hiszpania). Histeria totalnych była ogromna : rząd nie zdał egzaminu, rząd do dymisji, tekturowe państwo. Gdy Kidawie słupki spadły do 2% – zablokować wybory 10 maja, wybory za rok, koperty śmierci, rząd ukrywa skalę zagrożenia, bojkot, Gdy już w trakcie gonitwy POdmienili klacz na ogiera, wówczas pandemia cudownie znikła. Obecna narracja to, że PiS wymyślił pandemię, by w demokratycznym państwie ograniczyć swobody obywatelskie i naród trzymać za pyski. Litości, sen wariata.

Z kraju