Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnały od Czytelników. Ptaki konały pomiędzy szybami, na pomoc dla niektórych było za późno (wideo, zdjęcia)

Mieszkańcy nie mogli doczekać się na interwencję ze strony zarządcy budynku i wzięli sprawy w swoje ręce. Uwolnili dwa jerzyki uwięzione pomiędzy szybami, na pomoc dla pozostałych ptaków było za późno.

Wczoraj mieszkańcy ul. Niecałej 10 w Lublinie zaalarmowali nas, że w jednym z opuszczonych lokali uwięzione są ptaki. Chodziło o jaskółki, jerzyki i gołębie. Lokal, w którym znajdowały się ptaki jakiś czas temu został zabity deskami. Otrzymaliśmy również informację, że pomimo próśb przekazanych do zarządcy budynku, przez kilka godzin nikt na miejscu się nie pojawił. Liczyła się każda minuta, ponieważ zwierzęta w upalny dzień znajdowały się pomiędzy szybami i coraz bardziej słabły.

Ze swojej strony o wszystkim powiadomiliśmy straż miejską, podobne telefony wykonali także mieszkańcy. W poniedziałek po południu Robert Gogola rzecznik prasowy Straży Miejskiej Lublin poinformował nas, że informacja o uwięzionych ptakach została niezwłocznie przekazana do administracji budynku. Otrzymaliśmy również zapewnienie, że wczoraj na miejscu na zlecenie administracji ADM Śródmieście pojawiła się osoba, która sprawdziła pustostan i nie stwierdziła w nim ptaków.

Na przesłanych do nas nagraniach widać, jak ptaki próbują się wydostać ze śmiertelnej pułapki. Niestety dla niektórych z nich już wczoraj było za późno na pomoc. Jedna z mieszkanek z pomocą znajomego uwolniła dwa jerzyki. Jak relacjonuje, reszta ptaków (około 6 sztuk) była już martwa. Były to jaskółki, gołębie i jerzyki, po pozostałych padniętych ptakach znajdowały się suche kości i pióra.

– Ze względu na przesłane do Straży Miejskiej materiały wideo i zdjęcia, na których widać ptaki, sprawa zostanie przekazana policji do dalszych czynności w związku z podejrzeniem znęcania się nad zwierzętami – poinformował nas Robert Gogola.

 

 

Sygnały od Czytelników. Ptaki konały pomiędzy szybami, na pomoc dla niektórych było za późno (wideo, zdjęcia)

 

Sygnały od Czytelników. Ptaki konały pomiędzy szybami, na pomoc dla niektórych było za późno (wideo, zdjęcia)

 

(fot. wideo nadesłane)

13 komentarzy

 1. Po jaką cholerę tam wlazły ?

 2. w tym kraju już nawet nikt szyby wybić nie umie…. patologic system

  • Czego sie spodziewac po ludziach którzy tylko socjale by brali zamiast zabrać się do roboty.

  • Jakby ktoś chciał „dopiec” komuś kto by wybił szybę to by zgłosił taką sytuację to a że to nie jego własność to jeszcze płacić by było trzeba ze swojej kieszeni.

 3. Gołębi mi nie szkoda, niech zdychają.

 4. „Liczyła się każda minuta”

  Wy tak na serio?

 5. Ścisłe centrum miasta… a kamienica jakby od 1945 nikt nie ruszał. Miasto wydmuszka pod rządami P. Ż. Fontanny, stadiony, inwestycje deweloperskie na grube miliony, a w samym środku zgnilizna i fetor.

 6. Wybić szybę, na co czekać?! Na służby, które czas reakcji mają liczony w tygodniach?!

 7. jak się znalazły między szybami???

 8. mieszkanka ze znajomym uwolniła ptaki? tzn. włamała się do czyjegoś mieszkania na co jest odpowiedni paragraf raczej, wścibstwo ludzkie nie ma granic mam nadzieję że zostanie to zgłoszone na Policję, to co jakby mnie nie było w mieszkaniu to wścibska sąsiadka może się do mnie włamać żeby uwolnić gołębie???

  • Jest coś takiego jak stan wyższej konieczności. Mam nadzieję że nie masz dzieci ani zwierząt.

 9. Jezyki i jaskółki uwolnić, gołębie najlepiej jakimś miotaczem ognia, przy zachowaniu szczególnej ostrożności