690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Trawa wyższa niż płot, ogranicza widoczność (zdjęcia)

Od dłuższego czasu, trawa w rejonie obwodnicy Lublina i dróg dojazdowych w okolicy Rudnika, nie była koszona. Jak twierdzi nasz Czytelnik, ogranicza ona widoczność i stwarza zagrożenie w ruchu pojazdów.

Czytelnik zaalarmował nas, że trawa w okolicy obwodnicy Lublina w rejonie Rudnika i ul. Pliszczyńskiej jest już wyższa niż płot. Za naszym pośrednictwem Pan Stanisław apeluje o pomoc, ponieważ jak twierdzi telefony do GDDKiA nie przynoszą rezultatów.

– Sprawa dotyczy obwodnicy Lublina i dróg dojazdowych w okolicy Rudnika. Codziennie ludzie dojeżdżają tędy do pracy, a wyjazd z bocznych dróg lub włączenie się do ruchu z drogi dojazdowej graniczy z cudem, tak aby nie stała się tragedia. Trawa rosnąca przy skrzyżowaniach całkowicie zasłania widoczność – pisze Pan Stanisław.

Jak twierdzi Czytelnik, w tym roku trawa nie była jeszcze koszona. W poprzednich latach do tej pory była już wykoszona dwa lub trzy razy.

– Jeżdżąc obwodnicą widać, iż w innych rejonach trawa w tym roku była już koszona kilka razy, nawet kilka dni temu przy wjeździe do Piask widziałem panów z kosami, którzy kosili dużo niższa trawę niż u nas. Kilkukrotnie dzwoniliśmy do GDDKiA z prośbą o wykoszenie, gdzie uzyskaliśmy informację, iż lada dzień będzie koszenie i tak od połowy maja do dzisiaj nic się nie dzieje. Postanowiłem przejechać samochodem sprawdzić jak wygląda sytuacja w innych częściach obwodnicy. W okolicach Turki sprawa wygląda podobnie, również jest bardzo wysoka trawa – dodaje Pan Stanisław.

(fot. nadesłane Stanisław – dziękujemy!)

15 komentarzy

 1. ORMO czuwa!!!!!!!!!!!

 2. Jak mu trawa przeszkadza to niech się weźmie za kose i kosi a nie zawraca d…

 3. W obecnej sytuacji należy:
  -wprowadzić całkowity zakaz ruchu pojazdów z uwagi na niedostateczną widoczność pasa drogowego
  -dopuścić ruch warunkowo z wprowadzeniem ograniczenia prędkości do 20km/h (jak komuś za wolno niech idzie na piechotę – może nawet biec)
  Wszyscy jesteśmy na forum zgodni, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

  • Podałem limit prędkości 20km/h bo do takiej prędkości zwalniają nawet pociągi gdy przejeżdżają przez przejazd kolejowy z podejrzeniem nieprawidłowego działania. A mają na nim bezdyskusyjne (nawet wśród największych analfabetów drogowych tego forum, ba mało tego, nawet wśród kierowców aŁdi) pierwszeństwo.

  • Sam zakaz ruchu g..no da. Proponuję ustawić wyrzutnie ziemia-ziemia i zamiast trawy kosić kierowników aut próbujących pokonać tę sawannę.

 4. PO co kosić . Widocznie w urzędzie GDDKiA im to nie przeszkadza , bo żaden urzędnik tam nie mieszka .
  ProPOnuję przepędzić tam barany z POd Zalewu Zęborzyckiego .

 5. Wierzcie, że trawka przeszkadza w widoczności, szczególnie na tych fotkach pół.

  Z psami nie mają gdzie chodzić bo się buciki w rosie umoczą a trawki na działeczce szkoda.

  Gdzie ten człowiek widział, że trawa była koszona kilka razy??? po zewnętrznej stronie (czytaj za ogrodzeniem obwodnicy). W tamtym roku 2 razy była koszona nawet z prostej przyczyny, kończyna musi się wysiać, żeby zadarnić skarpę.
  W połowie maja to trawa była niska.

 6. w którym miejscu trawa wyższa niż płot??? tam jest siateczka wysokości 40cm, żeby żaby nie wychodziły na dogi to faktycznie przewyższa tylko czy to jest płot 😀 .

 7. Powinien ograniczyć prędkość z jaką porusza się to będzie bezpiecznie

 8. K…. co ta trawa przeszkadza, czego on się obawia??? Patrząc na zdjęcia to ogranicza mu widok na nasyp i ekrany. Idąc tym tokiem myślenia wytnijmy po 100 m lasu przy drodze.

 9. jak jest słaba widoczość to sie nie zapier….

 10. I dziwić się, że w kraju taki bajzel… czytam te komentarze i nie mogę się nadziwić jaki naród tępy… 🙁 Trawę kosi firma na zlecenie GDDKiA wyłoniona w przetargu – trawa powinna być skoszona a n ie jest… Umowa zapewne opiewa na konkretną ilość pokosów. Jak myślicie, wykonawca zlecenia dostanie za koszenie kasę czy nie??? Ja obstawiam, że dostanie – zapewne, jak co roku… A wy jak zwykle piszcie dalej bzdedy… to tylko publiczna kasa -nie wasza..- tylko czy aby na pewno???

  • obwodnica jak i nasypy są monitorowane, jakby ktoś nie zauważył to jeździ biała terenówka po drogach serwisowych.
   na zdrowy rozum – gdzieś kosiarze koszą i dojdą i tu

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas