690 680 960

Sygnał od Czytelnika. „Środek bardzo uczęszczanego chodnika, a tu taka niespodzianka dla pieszych” (zdjęcia)

Na taki „kwiatek” na remontowanych Al. Racławickich natrafił nasz Czytelnik. Jest nim słup na środku chodnika, który bez wątpienia będzie znacznym utrudnieniem i po części zagrożeniem dla pieszych lub rowerzystów, nie mówiąc już o osobach odśnieżających w zimie to miejsce.

Od pewnego czasu na Al. Racławickich w Lublinie trwa remont. Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na pozostawiony w środku chodnika słup.

– Polecam uwadze buble remontowo-budowlane. Środek bardzo uczęszczanego chodnika, a tu taka niespodzianka dla pieszych, rowerzystów i w zimie dla maszyn odśnieżających…Brak słów…- napisał pan Szymon.

Zapytaliśmy Urząd Miasta Lublin dlaczego, pomimo prowadzonego remontu, pozostawiono taką „niespodziankę” dla pieszych.

– Obszar, na którym stoi słup nie jest ujęty przebudową w ramach realizowanej inwestycji na Al. Racławickich. Przy tym słupie chodnik ani krawężnik nie były zmieniane. Słup pozostał w tym miejscu po realizacji budowy budynku prywatnego, który powstał pomiędzy ulicami Grottgera a Żwirki i Wigury. Zmiana jego lokalizacji, np. poprzez przybliżenie do krawędzi jezdni, jest niemożliwa, ponieważ wymagałaby kompleksowej przebudowy rozbudowanej sieci podziemnej – wyjaśniła nam Justyna Góźdź z Biura Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Jak nam przekazano, szerokość chodnika w tym miejscu pozwala, mimo znajdującego się tam słupa, na swobodny ruch pieszych, a sam słup nie powinien wpływać na bezpieczeństwo osób poruszających się chodnikiem.

(fot. nadesłane Szymon)

45 komentarzy

 1. słup jest zagrożeniem dla pieszych i rowerzystów? trenował krav maga i znienacka knock-out’uje?
  dla takich osób zagrożeniem jest: chodnik, ulica, trawnik, krawężnik, żywopłot, drzewo, krzew, drzwi, ściany, zaparkowane auta, inni ludzie, zwierzęta, a najbardziej oni sam z łbem w smartfonie!

 2. Faktycznie!!! Ale problem.
  Trzeba patrzeć pod nogi , a nie łazić z głową w chmurach.

 3. Ojej jakiemuś księciu albo księżniczce na ziarnku grochu słup w chodniku przeszkadza,ale drugiego człowieka to w łyżce wody ,by utopił

 4. U nas na wsi nikomu nie przeszkadzało , że gość trzymał w szkole podstawowej (w której pracował) nielegalną broń na ostrą amunicję i nikomu to nie przeszkadzało ,do momentu ,gdy broń wystrzeliła i gościowi twarz roztrzaskało i go zabiło i jakoś afery Nima ,cisza,a tu słup w chodniku przeszkadza.Ja zauważyłem , że ludzie jedni drugim przeszkadzają,bo jakby się udało kogoś wykończyć,to by przejęło się po nim majątek, posesję

 5. Krzysiu, myślisz, że czyściciele kamienic jeszcze grasują w Lublinie?

 6. Zaraz, zaraz. Czy ja dobrze widzę że ktoś zrobił aferę ze słupa który tak stoi od lat?

 7. Mnie jedynie zastanawia dlaczego słup jest oddzielony obrzeżami, a nie płyty są wyłożone do niego samego…

  • pewnie po to, żeby zrobić tam mini trawniczek, na którym będą mogły załatwiać się pieski haha

 8. LUBLIN – MIASTO ISPIRACJI

 9. Słup był wcześniej ale nie było tych obrzeży/krawężników – było płasko. Niezla lipa

 10. Niespodzianka dla rowerzystów na CHODNIKU? Ja wiem, że w pewnych okolicznościowych wolno im poruszać się po chodniku, ale z zachowaniem SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI. I sam Pan napisał, że tenże trakt jest szczególnie uczęszczany, wiec tym bardziej rowerzyści powinni tam uważać

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas