690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Odpady ze sklepów trafiają do niewłaściwych pojemników. Straż miejska prowadzi kontrole (zdjęcia)

Nasz Czytelnik zaalarmował nas, że niektóre podmioty gospodarcze prowadzące działalność przy ul. Hutniczej i Gospodarczej wyrzucają odpady do pojemników przeznaczonych dla mieszkańców. Sprawą zajęła się straż miejska.

Kilka dni temu nasz Czytelnik poinformował nas, że odpady z niektórych sklepów przy ul. Hutniczej i Gospodarczej trafiają do kontenerów przeznaczonych dla mieszkańców.

– Problem dotyczy pasaży handlowych i sklepów spożywczych przy ul. Hutniczej i Gospodarczej. Pudła kartonowe są notorycznie wyrzucane przez sklepy i pobliskie lokale do pojemników na metale i tworzywa sztuczne przeznaczone dla mieszkańców. Oszczędność??? Mieszkańcy nie mogą segregować odpadów, bo pojemniki są zapchane przez kartony ze sklepów!!! – napisał do nas wzburzony Czytelnik.

O sprawie poinformowaliśmy straż miejską, która niezwłocznie skontrolowała podmioty gospodarcze znajdujące się przy wspomnianych ulicach. Jak się okazało na 14 lokali 12 miało podpisaną umowę na odbiór odpadów, zaś w dwóch odbiór i kontenery na śmieci miała zapewnić administracja.

– Nie mają pojemników na papier i makulaturę i podrzucają wszystko do żółtych pojemników na metale i tworzywa sztuczne przeznaczone dla mieszkańców! Ile to będzie trwało? Mieszkańcy płacą ogromne pieniądze za wywóz odpadów, a lokale gospodarcze wszystko podrzucają mieszkańcom!!! – dodaje Czytelnik.

Jak poinformował nas Robert Gogola z lubelskiej straży miejskiej, funkcjonariusze prowadzą kontrole, które mają na celu sprawdzenie, czy podmioty podpisały stosowne umowy na wywóz odpadów. W przypadku dwóch sklepów, odpady miały trafiać do pojemników administracji, jednak nie zostały one ustawione. W tej sprawie strażnicy miejscy interweniowali w administracji osiedla, która miała zapewnić pojemniki i odbiór odpadów. Kontrole straży miejskiej w tym rejonie nadal trwają.

(fot. nadesłane Jarosław – dziękujemy!)

6 komentarzy

 1. Na czubach na osiedlu tk standard

 2. A czy nie jest tak, że jak mają podpisaną umowę, to mogą wyrzucać do dowolnych pojemników, bo i tak miasto zbiera kasę i zabiera odpady? Oczywiście z zachowaniem zasad segregacji. Ale z tym jest problem wszędzie, wielokrotnie można zobaczyć obierki w plastikach czy stary materac w pojemniku bio…

  • Może się mylę, ale jeśli mają umowę to powinni mieć własne pojemniki. A poza tym to kartony powinny być złożone, a nie w całości wrzucone… a potem zdziwienie, że miejsca w pojemniku nie ma.

 3. Tatary wiadomo kto tam mieszka , szkoda gadać. Niedorozwoje już zameldowali do straży miejskiej. Mało ci miejsca to postaw śmiecie obok kontenera. Niedługo będziesz miał miejsca dosyć , tam 2,5m pod ziemią .

 4. Czy nie wystarczyłoby zainstalować kamerę przenośna jak w Zamościu?

 5. króla rogera żabka to samo

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas