Sygnał od Czytelnika. Odpady ze sklepów trafiają do niewłaściwych pojemników. Straż miejska prowadzi kontrole (zdjęcia)

Nasz Czytelnik zaalarmował nas, że niektóre podmioty gospodarcze prowadzące działalność przy ul. Hutniczej i Gospodarczej wyrzucają odpady do pojemników przeznaczonych dla mieszkańców. Sprawą zajęła się straż miejska.

Kilka dni temu nasz Czytelnik poinformował nas, że odpady z niektórych sklepów przy ul. Hutniczej i Gospodarczej trafiają do kontenerów przeznaczonych dla mieszkańców.

– Problem dotyczy pasaży handlowych i sklepów spożywczych przy ul. Hutniczej i Gospodarczej. Pudła kartonowe są notorycznie wyrzucane przez sklepy i pobliskie lokale do pojemników na metale i tworzywa sztuczne przeznaczone dla mieszkańców. Oszczędność??? Mieszkańcy nie mogą segregować odpadów, bo pojemniki są zapchane przez kartony ze sklepów!!! – napisał do nas wzburzony Czytelnik.

O sprawie poinformowaliśmy straż miejską, która niezwłocznie skontrolowała podmioty gospodarcze znajdujące się przy wspomnianych ulicach. Jak się okazało na 14 lokali 12 miało podpisaną umowę na odbiór odpadów, zaś w dwóch odbiór i kontenery na śmieci miała zapewnić administracja.

– Nie mają pojemników na papier i makulaturę i podrzucają wszystko do żółtych pojemników na metale i tworzywa sztuczne przeznaczone dla mieszkańców! Ile to będzie trwało? Mieszkańcy płacą ogromne pieniądze za wywóz odpadów, a lokale gospodarcze wszystko podrzucają mieszkańcom!!! – dodaje Czytelnik.

Jak poinformował nas Robert Gogola z lubelskiej straży miejskiej, funkcjonariusze prowadzą kontrole, które mają na celu sprawdzenie, czy podmioty podpisały stosowne umowy na wywóz odpadów. W przypadku dwóch sklepów, odpady miały trafiać do pojemników administracji, jednak nie zostały one ustawione. W tej sprawie strażnicy miejscy interweniowali w administracji osiedla, która miała zapewnić pojemniki i odbiór odpadów. Kontrole straży miejskiej w tym rejonie nadal trwają.

(fot. nadesłane Jarosław – dziękujemy!)

6 komentarzy

 1. Na czubach na osiedlu tk standard

 2. A czy nie jest tak, że jak mają podpisaną umowę, to mogą wyrzucać do dowolnych pojemników, bo i tak miasto zbiera kasę i zabiera odpady? Oczywiście z zachowaniem zasad segregacji. Ale z tym jest problem wszędzie, wielokrotnie można zobaczyć obierki w plastikach czy stary materac w pojemniku bio…

  • Może się mylę, ale jeśli mają umowę to powinni mieć własne pojemniki. A poza tym to kartony powinny być złożone, a nie w całości wrzucone… a potem zdziwienie, że miejsca w pojemniku nie ma.

 3. Tatary wiadomo kto tam mieszka , szkoda gadać. Niedorozwoje już zameldowali do straży miejskiej. Mało ci miejsca to postaw śmiecie obok kontenera. Niedługo będziesz miał miejsca dosyć , tam 2,5m pod ziemią .

 4. Czy nie wystarczyłoby zainstalować kamerę przenośna jak w Zamościu?

 5. króla rogera żabka to samo

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”