Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Od wczoraj w przydrożnym rowie leży martwy łoś

Od wczoraj w przydrożnym rowie, przy jednej z dróg wojewódzkich, leży truchło łosia. Nikt do tej pory nie zabrał padłego zwierzęcia.

O sprawie zaalarmował nas Czytelnik informując, że od wczoraj w przydrożnym rowie przy drodze wojewódzkiej nr 747, pomiędzy Chodlem a Trzcińcem, leży truchło łosia.

Zwierzę padło prawdopodobnie w wyniku zdarzenia drogowego, ale od wczoraj nikt nie zabrał martwego zwierzęcia. Jak przekazał nam czytelnik, pomimo poinformowania Zarządu Dróg Wojewódzkich, do dzisiaj do godzin popołudniowych nikt nie zgłosił się po padłego łosia.

W związku z tym skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Wojewódzkich i przekazaliśmy informację, że truchło zwierzęcia nadal leży w przydrożnym rowie. Usłyszeliśmy zapewnienie, że sprawa jest w toku i padły łoś zostanie zabrany.

(fot. nadesłane)

20 komentarzy

  1. zimno jest, nie śmierdzi , to może poleżeć, nie ucieknie

  2. Trzeba na rower go zabrać to zaraz społeczniaki z koła mordowania zwierzyny zaczną działać.

  3. Kiedyś w lecie w okolicach Ustki w przydrożnym rowie leżał martwy dzik. Przez niemal 2 tygodnie urlopu widywałem go codziennie – objętość jego wyraźnie wzrastała. Miejscowi podobno wielokrotnie zgłaszali to służbom, ale chętnych do zabrania truchła nie było. Tu może być podobnie. Może ktoś czeka, aż przyjdą mrozy i nieco skruszeje 🙂

  4. Jest sobota ludzie mają wolne a ten Łoś już nigdzie nie pójdzie.

  5. Myśliwy nie zabierze,bo to truchło,ale jakby był do do bicia to zaraz by się znaleźli chętni.

  6. Jak by lezal czlowiek to juz by go zabrali a ze lezy zwieze to niech lezy troche po smierdzi a jak sie bedzie rizkladalo mieso to w tedy zabiorob