Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. „Nauczyć cię k**** parkowania?”. Kto zostawia kartki z wulgarnymi napisami?

Od pewnego czasu za wycieraczkami pojazdów zaparkowanych na ul. Fantastycznej w Lublinie pojawiają się kartki z wulgarnymi napisami. Zjawisko w ostatnim czasie przybrało na sile.

Jak nas poinformował jeden z mieszkańców osiedla Skarpa od jakiegoś czasu za wycieraczkami pojazdów zaparkowanych na ul. Fantastycznej pojawiają się kartki z wulgarnymi uwagami pod adresem parkujących osób.

– Taką kartkę za wycieraczką swojego auta zaparkowanego przy ul. Fantastycznej 17 znalazła dziś mieszkanka naszego osiedla. Auto było zaparkowane poprawnie więc nie rozumiemy czym kierował się autor kartki. W dodatku sam nie popisał się kulturą – czytamy na profilu facebookowym Osiedla Skarpa.

W ostatnim czasie kartek o podobnej treści, pozostawionych za wycieraczkami przybyło. Co więcej, parkujący twierdzą, że ich pojazdy stoją prawidłowo. Jak nam przekazano, jakiś czas temu w tym rejonie nieznany sprawca przebijał opony. Teraz, ktoś pozostawia kartki z wyzwiskami pod adresem parkujących. Anonimowych „liścików” jest coraz więcej, a mieszkańcy obawiają się, czy nie stanie się komuś krzywda lub czy któryś z pojazdów nie zostanie uszkodzony przez autora anonimów.

Jak ustaliliśmy, na chwilę obecną nikt nie zgłaszał na policję tego procederu.

(fot. nadesłane)

56 komentarzy

  1. Pewnie to reklama jakiejś szkoły jazdy.

  2. Wjeżdżając za znak „strefa zamieszkania” parkowanie jest tylko w WYZNACZONYCH miejscach a nie wzdłuż uliczek, na chodnikach, na trawie, czy ścieżkach rowerowych bądź placach zabaw. Niestety większość ludzi tego wiedzieć po prostu nie chce a służby powołane do pilnowania porządku patrolują jedynie centrum miasta a peryferia mają w d… Patrząc na to co się dzieje na osiedlach to ponad połowa ludzi parkuje nieprawidłowo i ma to gdzieś że ich złom utrudnia przejście czy przejazd a na zwróconą uwagę reaguje agresją.

  3. Znam takich co zaparkują fiatem dostawczakiem (ok3,5 tony DMC) na chodniku zostawiająć 30 cm pieszemu i uwaząją że zostawili przejście i jest PRAWIDŁOWO. 95 % kierowców wie jak wyglada znak zakazu ale go olewają, wiedzą coś o 1 metrze czy coś dla pieszych ale że 1,5 to już niekoniecznie a jak chodnik jest węższy niż 1,5 to wg nich ten przepis nie obowiązuje. Mają sieczkę w głowie jesli chodzi o przepisy .

  4. W pelni rozumiem Pana ktory roznosi te karteczki, zapraszam na Południową zobaczyc jak parkuja kierowcy ktorych płodzono na raty. Nie da sie przejechać, bo panstwo ze wsi przyjechalo do pracy, i pol ulicy zastawiony jeden pas bo parkingu malo (dziwne zeby bylo duzo, skoro 3 samochody zajmuja 5-6 miejsc parkingowych, bo u nich na polu parkuje sie byle jak), albo ciezko ruszyc d**e te 50 metrow wiecej zeby przejsc piechota. Jadac samochodem bardzo latwo o wypadek bo ktos wyjedzie i nie zauwazy (niby jak skoro nastawiane jeszcze karawanow, dobrze ze czolgami nie jezdza), albo sie trzeba cofac pol ulicy jak ktos wyjedzie z naprzeciwka swoim pasem. Nie dziwie sie ze na innej ulicy z podobnym problemem komus puszczaja nerwy.

  5. Pewnie jakiś stary ormowiec,kapuś strażnik Teksasu.