Sygnał od Czytelnika. „Nauczyć cię k**** parkowania?”. Kto zostawia kartki z wulgarnymi napisami?

Od pewnego czasu za wycieraczkami pojazdów zaparkowanych na ul. Fantastycznej w Lublinie pojawiają się kartki z wulgarnymi napisami. Zjawisko w ostatnim czasie przybrało na sile.

Jak nas poinformował jeden z mieszkańców osiedla Skarpa od jakiegoś czasu za wycieraczkami pojazdów zaparkowanych na ul. Fantastycznej pojawiają się kartki z wulgarnymi uwagami pod adresem parkujących osób.

– Taką kartkę za wycieraczką swojego auta zaparkowanego przy ul. Fantastycznej 17 znalazła dziś mieszkanka naszego osiedla. Auto było zaparkowane poprawnie więc nie rozumiemy czym kierował się autor kartki. W dodatku sam nie popisał się kulturą – czytamy na profilu facebookowym Osiedla Skarpa.

W ostatnim czasie kartek o podobnej treści, pozostawionych za wycieraczkami przybyło. Co więcej, parkujący twierdzą, że ich pojazdy stoją prawidłowo. Jak nam przekazano, jakiś czas temu w tym rejonie nieznany sprawca przebijał opony. Teraz, ktoś pozostawia kartki z wyzwiskami pod adresem parkujących. Anonimowych „liścików” jest coraz więcej, a mieszkańcy obawiają się, czy nie stanie się komuś krzywda lub czy któryś z pojazdów nie zostanie uszkodzony przez autora anonimów.

Jak ustaliliśmy, na chwilę obecną nikt nie zgłaszał na policję tego procederu.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

56 komentarzy

 1. Pokażcie te „prawidłowo” zaparkowane auta z karteczkami. Bo się może okazać, że prawidłowo to nie znaczy to samo dla wszystkich.

  Wielu idiotów uważa np., że jak nie ma zakazu to można. Nieważne że jeden pas na osiedlówce zajęty i trzeba czekać aż z naprzeciwka przejadą, żeby ruszyć.

 2. kto się czubi ten się lubi !

 3. Niestety słoja parkowania nie nauczysz. Możesz mu okartkować cały samochód. Będzie się pchał na chama i miejsca zajmował. A do tego zawsze tak jak ciągnik pod stodoła zaparkuje – jak mu zgaśnie tak zostanie. Codziennie parking pod blokiem zawalony LUB, LKS, LBP, LCH – ręce opadają.

  • a co masz kwa kwa do tych blach … lubelaku z łaski bożej, czyli przybyły z gówna wsioczki ????

   • Ja nie zostawiam swojego samochodu na czyimś podwórku w jakiś Fujarkowicach czy innym Krasnymjorku więc niech mi się pod blok nie zwalają. Tyle mam do dumnych posiadaczy tych pięknych blach.

    • luki, lubelski szlachcicu dziwne żebyś zaparkował na czyimś podwórku skoro to jego własność, a parking pod blokiem raczej nie jest własnością mieszkańców tego bloku, chyba że znaki mówią inaczej albo masz wykupione miejsce, ale raczej ty nie masz miejski biedaku, bo tak to byś się o to nie pluł. I skończ pieprzyć o blachach bo to już żenujące i głównie wielka lubelska arystokracja o tym mówi.. Nie wiem, kompleksy macie czy co?

     • Niestety kierowcy zarówno z miasta jak i ze wsi nie zawsze znają zasady jakimi należy się kierować zajmując miejsce parkingowe lub parkując samochód w miejscu nie oznakowanym jako miejsce parkingowe. W następstwie takiego postępowania powoduje to ból **** u obu grup społecznych. Mieszkańcy wsi mają się za wyższych społecznie bo nie są mieszczuchami, a mieszkańcy miast bo nie są wieśniakami. Takim oto sposobem kółko nienawiści się zamyka. Prawda natomiast jest taka, że we wszystkich grupach społecznych znajdują się osoby nie umiejące prawidłowo parkować pojazdu.

   • milcz lewacki kmiocie kubopodobny

   • Do blach nic, ale do kierowców tych pojazdów i owszem. Podejdź na Wallenroda i zobacz z jakimi rejestracjami samochody blokują przejścia, parkują na trawniku itp. Owszem nie brakuje tych LU, ale są w zdecydowanej mniejszości. I w przeciwieństwie do Ciebie odpowiadam kulturalnie, a w Lublinie moja rodzina mieszka od XII wieku. A Ty od kiedy mieszkasz w Lublinie? I czy w ogóle tu mieszkasz, a może jedynie parkujesz dokładnie tak opisał @Luki86. Wiele na to wskazuje.

    • Jak twoja rodzina mieszka od tylu lat w Lublinie to nic tylko pogratulowac. lublin taki super, zeby zmarnowac zycie kilku pokolen ahahaha co za dno. A jak was **** bolą to sobie biedaki kupcie/wynajmijcie garaz lub miejsce parkingowe . Polecam. Nie ma to jak zamkniete osiedle z miejscem parkingowym, a nie mieszkac wsrod plebsu.

    • XII wiek? prawa miejskie 1317 r.

    • LU w mniejszości? Dlaczego? Dlatego, że w tych okolicach, mieszkania są pod wynajm i większość mieszkańców, czy też właścicieli, ma właśnie takie różne blachy.

   • Ale się kolego uniosłeś XD

  • powiem tak rejestracja nie ma znaczenia, u mnie (Lubartów) na osiedlu sami mieszkańcy własnymi samochodami sobie tarasują przejście do swoich klatek a miejsca parkingowego na parkingu i na ulicy dużo – ale nie trzeba wjechać do mieszkania najlepiej.
   **** nie nauczy się kultury – ale można walczyć!!

  • O LBP to ja jeszcze nie słyszałem;) ale spoko, jak ktoś wychodzi z założenia, że parking pod blokiem w którym mieszka należy do niego to nie oczekuję, że potrafi wykazać się rozwinięta wiedzą ogólną i znajomością geografii.
   p.s. wykup miejsce parkingowe na własność (wiele spółdzielni posiada taką ofertę) lub garaż i nie będzie problemu z parkingiem;)

  • Jeszcze twój ojciec za dzieciaka się na krowim gównie ślizgał xd

   • Jestes TYPOWYM CHAMEM ZE WSI. Miastowi takim nazewnictwem się nie posulguja. Bydle ze stodoly. Ham bez serca i skropolow.

  • Znalazł się hrabia z Dysa

  • No i wyszło wieśniactwo panie Luki z Lublina… Myślę, że miasto Lublin (tak jak wszystkie inne miasta w Polsce) są dla wszystkich. Nie tylko dla Ciebie 🙂 Jeszcze Ci ten LKS czy LCH może kiedyś uratuje życie. LU parkują równie nagannie. I obrażam się za to, że w tym smutnym wywodzie nie zostało wymienione LSW 😀

 4. W sumie racja Dębica ,karteczki widać na zdjęciu samochodu nie. Może to reklama szkoły nauki jazdy ? Proponują doszkalanie he he .

 5. Może chodzi o ćwoków, którzy wjeżdżają chodnikami pod same klatki pomimo znaków zakazu ruchu. Ciągi piesze są wyłożone kostką, która nie jest przystosowana do ruchu pojazdów mechanicznych. Wymienili kostkę kilka lat temu i już widać koleiny od kół. Taka kartka to nic – są trudno usuwalne naklejki z męskim przyrodzeniem w stanie wzwodu.

 6. Już ja widzę tam parkowanie wg przepisów. Zastawianie przejść, zakręty, chodniki, pod samą klatkę aż się drzwi czasem nie da otworzyć. Wieśniaki z rejestracją LUB myślą, że parkują za swoją oborą. A tu myk, miasto i żal na Facebooku.

  • A ja mam 3 auta. LU, LUB i WPR. Zachodze w głowę kim jestem dla wszystkich tu komentujących… I czy moje umiejętności prowadzenia i parkowania auta zmieniają się w zależności którym akurat jadę.

 7. sama często mam ochotę zostawić taką albo jeszcze lepszą karteczkę
  parkują po skosie na 2 miejscach, na liniach między miejscami, pół metra od krawężnika itd
  nie dziwię się, że komuś puściły nerwy i zrobił to, o co wielu z nas, kierowców, tylko pomyśli i zaklnie pod nosem

 8. Niestety ale podobny proceder ma w innych miejscach Lublina. Na Koralowej jeden z „sąsiadów” rości sobie prawa do ulicy przebiegającej przy bloku i rzuca w samochody jajkami. Z tą różnicą, że ta sprawa jest zgłoszona na policję. Jeżeli ktoś uważa, że jakieś auto jest zaparkowane nie prawidlowo zawsze moze zadzwonić na 112, a nie wymierzac sprawiedliwość na własną rękę.

 9. Pokażcie zdjęcia tych „prawidłowo zaparkowanych” samochodów, a nie kartek. Osobie, która wkłada te kartki, proponuję robienie zdjęć i przesłanie do Lublin112 😉

 10. Ludzie w mieście są coraz głupsi.
  Na takiego agenta wystarczykamera parkingowa i rozklejenie wizerunku „twarzy” po okolicy.

 11. W Warszawie, jak widzą rejestrację z miasta Lublina, to się śmieją, że wiocha przyjechała, a tu Lubliniaczki mają się za miastowych i wypominają innym pochodzenie. Zresztą prawdziwych Lubliniaków jest tu garstka, reszta to ludność napływowa i to właśnie oni mają się za rodowitych mieszczan a jeszcze wczoraj mieszkali na pipidówach.

  • Hahaha… Jak zasiedlone było wzgórze na Czwartku to na terenach dzisiejszej Warszawy jeszcze nawet kóz nie pasano.

 12. mieszkaniec fantastycznej

  ….po co komentujecie skoro nie znacie faktów

  • Znamy podobne fakty z innych ulic i massę prawidłowo zaparkowanych aut no bo , jak nie ma miejsca to mozna gdzie się da, trawnik , chodnik . Tak parkują kierowcy i NIE WIDZĄ W TYM PROBLEMU. Takie karteczki oznaczają że jest pieszy którego to oparkowanie całej okolicy drazni i wcale mu sie nie dziwię, nadmiar samochodów przytłacza, czyni okolicę nieatrakcyjną, powoduje hałas i smród. Tego wszytkiego juz mamy dość, odpoczywamy trochę w wakację a potem widzimy jak problem powraca na kolejne 10 m-cy.

 13. niech wykupią sobie garaż albo miejsce postojowe a nie za frajera na terenie miasta albo czyjejś wspolnoty trzymają swoje graty
  stać cie na samochod to i powinno być na miejsce postojowe

 14. Szkoda zachodu z tymi karteczkami- jak po pierwszej kartce nie zaskoczyła co robi nie tak – to już nie zaskoczy…

 15. Najeżdża się cholata i porzuca byle gdzie te burakowozy….

 16. W tym przypadku wulgaryzmy są jak najbardziej na miejscu, bo język wypowiedzi należy dostosować do kultury odbiorcy.

 17. Osiedla/wspólnoty powinny mieć w swoich regulaminach, że nieprawidłowo zaparkowany pojazd może zostać usunięty na koszt właściciela. Umowa z laweciarzami i problem zastawionych chodników/dróg pożarowych oraz rozjeżdżonych trawników bardzo szybko się skończy.

  • Tak ci się wydaje, tylko że najpierw wspólnota zapłaciłaby za odholowanie samochodu (bo ktoś musi), a potem sąd kazałby oddać auto z przeprosinami i zwrócić koszty jego odebrania. To już było nie raz przerabiane.

 18. Na miejscu „obrażonych tym, że swoim gratem utrudniają ruch”, potraktowałbym te karteczki jako pouczenie, albo nawet ostrzeżenie. Jeżeli informacja nie dociera to porywczy nadawca może następnym razem wysłać informację napisaną na kamieniu, a nie na kartce papieru.
  Niszczenie trawnika jest takim samym aktem wandalizmu (czy uszkodzeniem mienia) jak wybicie szyby w pojeździe.

  • Dać Ci zdjęcia z Janowa Lubelskiego? Stoją samochody na trawniku pod muzeum!! Można im. I co? W Janowie nikt tego nie przestrzega. Nic tam się nie zmieni…

 19. WSZYSTKO WSKAZUJE NATO ZE TO OSOBA NIE ZRÓWNOWAŻONA SKORO DAJE KARTKI DO NORMALNIE ZAPARKOWANYCH AUT. TUTAJ NIEMA CO DEWAGOWAC. ALE PRAWDA JEST ZE NIE TYLKO WIESNIAKI PARKUJA GDZIE CHCĄ. LUBELACY TEZ PARKUJA NA TRAWNIAKCH ITP. OSTATNIO BYL TUTAJ PRZYKŁAD POD PRZEDSZKOLEM.

 20. Mam rejestrację LUB i kilkanaście mieszkań w Lublinie i wynajmuję je rasowym lubelakom z pokolenia na pokolenie, biedaki w mieszkaniach po 40 metrów

 21. Pewnie to reklama jakiejś szkoły jazdy.

 22. Wjeżdżając za znak „strefa zamieszkania” parkowanie jest tylko w WYZNACZONYCH miejscach a nie wzdłuż uliczek, na chodnikach, na trawie, czy ścieżkach rowerowych bądź placach zabaw. Niestety większość ludzi tego wiedzieć po prostu nie chce a służby powołane do pilnowania porządku patrolują jedynie centrum miasta a peryferia mają w d… Patrząc na to co się dzieje na osiedlach to ponad połowa ludzi parkuje nieprawidłowo i ma to gdzieś że ich złom utrudnia przejście czy przejazd a na zwróconą uwagę reaguje agresją.

 23. Znam takich co zaparkują fiatem dostawczakiem (ok3,5 tony DMC) na chodniku zostawiająć 30 cm pieszemu i uwaząją że zostawili przejście i jest PRAWIDŁOWO. 95 % kierowców wie jak wyglada znak zakazu ale go olewają, wiedzą coś o 1 metrze czy coś dla pieszych ale że 1,5 to już niekoniecznie a jak chodnik jest węższy niż 1,5 to wg nich ten przepis nie obowiązuje. Mają sieczkę w głowie jesli chodzi o przepisy .

 24. W pelni rozumiem Pana ktory roznosi te karteczki, zapraszam na Południową zobaczyc jak parkuja kierowcy ktorych płodzono na raty. Nie da sie przejechać, bo panstwo ze wsi przyjechalo do pracy, i pol ulicy zastawiony jeden pas bo parkingu malo (dziwne zeby bylo duzo, skoro 3 samochody zajmuja 5-6 miejsc parkingowych, bo u nich na polu parkuje sie byle jak), albo ciezko ruszyc d**e te 50 metrow wiecej zeby przejsc piechota. Jadac samochodem bardzo latwo o wypadek bo ktos wyjedzie i nie zauwazy (niby jak skoro nastawiane jeszcze karawanow, dobrze ze czolgami nie jezdza), albo sie trzeba cofac pol ulicy jak ktos wyjedzie z naprzeciwka swoim pasem. Nie dziwie sie ze na innej ulicy z podobnym problemem komus puszczaja nerwy.

 25. Pewnie jakiś stary ormowiec,kapuś strażnik Teksasu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1466zł 1.3%
  • GBP 5.1052zł 0.7%
  • EUR 4.5523zł 0.28%
  • CHF 4.3001zł 0.38%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Pilecki.Raport
   Zaproszenie na Festiwal Teatralny „Zwierciadła”
   CITY TRAIL: czas na ostateczne rozstrzygnięcia
   Dni Ukrainy: Polityka i bezpieczeństwo na wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS II edycja
   Charytatywny maraton dla Ignasia z Łęcznej
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.