Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. „Ktoś zapomniał o tych kładkach, od soboty jest na nich lód” (wideo)

Od soboty nikt nie interesuje się bezpieczeństwem pieszych na kładkach nad ul. Armii Krajowej i ul. Filaretów. Do chwili obecnej pokrywa je warstwa lodu. Podobnie jest w wielu miejscach na lubelskich osiedlach.

Zarządcy wspomnianych kładek zapewne czekają na ocieplenie, ponieważ od soboty nie zostały one posypane solą. Piesi chodzą po nich trzymając się poręczy. Od soboty zgłaszacie nam problem z kładką nad ul. Filaretów w rejonie ul. Jutrzenki oraz kładką nad ul. Armii Krajowej z rejonie ul. Herbowej.

– To skandal, aby osoby odpowiedzialne za kładkę nad ul. Filaretów od dwóch dni nie pojawiły się tutaj i nie zadbały o to, aby można było po nich bezpiecznie przejść – napisał do nas Czytelnik.

Z kolei na drugiej kładce, nad ul. Armii Krajowej, od poniedziałkowego poranka piesi muszą chodzić trzymając się barierek, ponieważ na kładce znajduje się warstwa lodu.

Przypominamy zarządcom tych terenów, że usuwanie lodu i śniegu z chodników ma nie tylko względy praktyczne, jest to także wymóg regulowany ustawowo.

(fot. nadesłane asd, wideo Michał – dziękujemy)

13 komentarzy

 1. W sobotę i niedzielę administracja ma wolne to kto ma wydać rozkas o sypaniu piasku i soli?

  • Stefanek idź dziecko do szkoły albo zerknij wcześniej do słownika skoro nie wiesz jak się pisze słowo rozkaZ

 2. oj biedactwa. Z fartem tam na tych kładkach.

 3. tęczowy bojownik

  To jest skandal. To jest po prostu skandal. Wszędzie gdzie nie popatrzeć to są remonty dróg. O na to to są pieniądze. Ale żeby usunąć lód z kładki czy chodnika to zawsze nie ma pieniędzy. Na edukację seksualną też nie mają. Czas podnieść podatki od benzyny diesla i lpg. Tak aby odpowiednio kosztowały 20, 25 i 14 pln. Niech kierujący pojazdami zapłacą za trucie nas.

 4. obywatel tego chorego kraju

  Co tam jakieś kładki ..na drogach lód ,co chwila wypadek ,a wy tu o jakichś „kładkach ” ….w tym kraju nie ma czegoś takiego jak „odpowiedzialność za lód na drogach i kladkach „…znaczy są osoby i instytucje odpowiedzialne za „zimowe utrzymanie ” ale jak jest nieusuniety lód ,mimo wczesniejszych prognoz i zapowiedzi ,to winnych nigdy nie ma ,bo „oni ” mają swoje wytyczne i lodu profilaktycznie posypywać nie będą ….dopiero jak się wydarzy kilka dziesiat wypadków ,to może posypią …Ale prokurator czuwa !!!!! jakby ktoś chodził z wykrywaczem metali i szukał „skarbów” w ziemi i nie daj boze nie miał „pozwolenia ” ,albo przewoził tygrysy ,nie nakarmione ….ojjjjj…to już prokurator czeka żeby mu postawić zarzuty …ale za wypadki spowodowane nieusunietym w pore lodem na drogach czy kładkach odpowiedzialnych nie ma…to po kiego te „zimowe utrzymanie dróg ” się pytam ?

 5. Kładki kładkami ale to samo dzisiaj rano na Moście Kulturwy!

 6. Większość nie płaci żadnych opłat związanych z utrzymaniem czystości w okół bloku,To w czym problem.

 7. Te wymienione kładki chociaż można posypać: solą, piaskiem, żużlem, popiołem – wiele jest możliwości. Gorzej z kładką nad Filaretów ale na wysokości Rymwida i Leszka Czarnego – ta jest ażurowa, metalowa – piasek czy sól nawet tam się nie zatrzymają. A było ślisko – po 22:00 w niedzielę widziałem tam studentów pokonujących kładkę z ręką na poręczy, bo bez takiego wsparcia nie mieli szans ruszyć się z miejsca 🙂

  • Polecam też posypać wapnem, betonem, rozżarzonym węglem, gwoździami albo chociażby płatkami złota.

 8. W niedziele po 22 jak popadało to nawet samochodu nie dało się odskrobać taka ładna warstewka się zrobiła. Nie przesadzajmy, to jeszcze nie kataklizm, od urodzenia żyję w mieście i widziałem gorsze zaniedbania. Jak sobie przypomnę w jakim stanie były chodniki w latach 80, 90 czy nawet wczesnych 2000, albo ta kładka na AK jeszcze kilka lat temu przed remontem, to ta cała opisana „awantura” robi się śmieszna. I tak poważnie to jeszcze nie widziałem, żeby na tych osiedlach przy Armii Krajowej, administracja sprzątała czy odśnieżała w niedzielę. Trawę owszem, koszą w soboty, jak już mocno posypie to pługiem w niedziele przejadą, ale tylko po ulicach, chodniki natomiast czekają na poniedziałek rano. I jakoś nikomu z tubylców to nie przeszkadza, a nawet dodaje zimowego uroku. Także jak to taki wielki „skandal” dla przyjezdnych, to polecam wrócić do siebie na wieś i łopatować samemu kiedy się tylko będzie chciało.

 9. zima zaskoczyla komeko

 10. spokojnie przyjedzie straż miejska i wypisze mandaty za chodzenie po lodzie i będzie dobrze. w czym problem przecież pieniądze za to wzięli, a wy od razu że nic nie robią.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo