Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Baner wyborczy stwarza zagrożenie w ruchu drogowym (zdjęcia)

Nasz Czytelnik powiadomił nas dzisiaj o poważnym problemie, który pojawia się na ulicach Lublina. Wraz z rozpoczęciem kampanii wyborczej przybywa banerów, które powodują zagrożenie dla użytkowników dróg.

Kampania przed wyborami ruszyła z kopyta, więc codziennie na ulicach Lublina i przy drogach regionu przybywa przedwyborczych afiszy. Jedne są umieszczana na przygotowanych do tego celu bilbordach, inne zaś ustawiane są na pasach zieleni, przy skrzyżowaniach, w rejonie chodników i ścieżek rowerowych, na panelach ogrodzeniowych.

Niestety sztaby kandydatów i osoby montujące reklamy zapominają o zasadach bezpieczeństwa. Niektóre z afiszy wyborczych powodują zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

O takim przypadku powiadomił nas Czytelnik Karol, który przesłał zdjęcie baneru stojącego na skrzyżowaniu ul. Wileńskiej z ul. Grażyny. Baner z wizerunkiem lubelskiego radnego zasłania widok kierowcom wyjeżdżającym z ul. Grażyny na ul. Wileńską.

– Wybory wyborami, kampania kampanią…ale tak to się głosów nie pozyska – panel ogrodzeniowy z bannerem wyborczym przymocowany do latarni na wyjeździe z ul. Grażyny w ul. Wileńską – zasłonięta prawa strona Wileńskiej od ul. Głębokiej – słaby pomysł – napisał do nas pan Karol.

Byliśmy na miejscu, aby sprawdzić, czy reklama wyborcza zasłania widoczność podczas wyjazdu z ul. Grażyny. Niestety baner został postawiony bez wyobraźni i może przyczynić się do wypadku drogowego.

O problemie powiadomiliśmy policję. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mają interweniować w tej sprawie. Co więcej, duża liczba reklam wyborczy nie jest zabezpieczona na wypadek silnego wiatru. To kolejne zagrożenie, o którym zapomnieli kandydaci i ich sztaby wyborcze odpowiedzialne na kampanię.

Sygnał od Czytelnika. Baner wyborczy stwarza zagrożenie w ruchu drogowym (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika. Baner wyborczy stwarza zagrożenie w ruchu drogowym (zdjęcia)
(fot. lublin112.pl, nadesłane Karol – dziękujemy)

Autor: redakcja

30 komentarzy

 1. Ustawa „Kodeks wyborczy”:
  – art. 110 §1 – (w skrócie) chodzi o to, że: plakaty, banery itp. można umieścić po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy (obiektu, urządzenia, drogi)
  – art. 110 §5 – „Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym”.
  Tak więc, jeżeli uważamy, że plakat, baner itp. zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego wykonujemy tel. 986 lub 997 i nie ma, że boli – wymienione służby są OBOWIĄZANE, w przypadku potwierdzenia zagrożenia, usunąć materiały wyborcze!

  • Dobry pomysł. O to ja zaraz dzwonie i zgłoszę reklamy oślepiające kierowców przy AL Spóldzielczosci pracy stojące na terenie OLIMPU , ale oślepianie zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym

 2. KRAWCZYK, WCISŁO, JURKOWSKI – nie głosować na tych bezradnych-radnych!

 3. pewnie PISuarom najbardziej przeszkadza

 4. Nie wie po co pisowi banery wygraną ma w kieszeni peowce bez najmniejszych szans może jeszcze jakiś niedorozwój na nich zagłosuje.

 5. PO wszystko wolno!!

 6. Michaś- ZROBIMY TO CO POTRZEBNE – i parlamentarnie przemilczał komu potrzebne :)) Wierzę Michaś, wierzę 😉 ostatnio też zrobiliście co Wam było potrzebne… Problem w tym, ze nam to co potrzebne Wam dla 90% narodu jest szkodliwe 😉

 7. Podobny baner zasłania przejście dla pieszych na ul. Diamentowej powyżej remontowanego wiaduktu kolejowego.

 8. Krawczyk to zaprzeczenie demokracji i partycypacji spolecznej, na pamietnej nocnej sesji zglosil ograniczenie wypowiedzi obywateli, przedstawicieli stowarzyszen do 3 minut…czesto byly przygotowane merytoryczne wystapienia 15 minutowe. a po co? a po to zeby zdarzyc z czasem i przepchac sprawe developera…Lublin nie zapomni

 9. z pisu był to by nie przeszkadzał

 10. Nie ważne kto nie ważne co – ale zasłania i stwarza zagrożenie dla ruchu !!! Proszę o interwencję w sprawie usunięcia banerów przy kościele przy wyjeździe z ul. Gnieźnieńskiej (skrzyżowanie z ul. Nałęczowską). Chyba za dużo już wypadków na tym skrzyżowaniu i to bez reklam zasłaniających widok z prawej strony :[

Z kraju