Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelniczki. „Cyrk na kółkach”. Kierowcy nie stosują się do sygnalizacji świetlnej

Od pewnego czasu na Choinach trwa przebudowa ulicy oraz budowa pętli dla autobusów. Jak informuje nas Czytelniczka, kierowcy nie stosują się tam do wskazań sygnalizacji świetlnej.

Kierowcy podróżujący ul. Choiny napotkają na utrudnienia związane z remontem, ale także mogą trafić na bezmyślnych kierowców niestosujących się do wskazań sygnalizacji świetlnej. O sprawie zaalarmowała nas nasza Czytelniczka.

– Są znaczne utrudnienia na końcu Choin, związane z budową pętli autobusowej. W wyniku niedostosowania się do sygnalizacji świetlnej obowiązującej w ruchu naprzemiennym wielu kierowców już kolejny raz, kolejnego dnia doprowadza do takowej sytuacji. W obecnej chwili kierowcy samochodów, którzy nie dostosowali się do sygnalizacji zablokowali na dłuższą chwilę ruch i musieli się cofać. Stąd też autobusy linii 44 mają niewielkie opóźnienia – napisała pani Agnieszka.

Czytelniczka radzi omijać ten rejon miasta ul. Poligonową. Na zdjęciu sytuacja sprzed kilkunastu minut.

(fot. nadesłane Agnieszka – dziękujemy!)

15 komentarzy

 1. Postawić policję i eliminować takich cwaniaków z ruchu.

  • Otóż to… za wjazd na czerwonym świetle jest 500zł więc raz dwa polepszy się tam…

 2. Tam te światła są źle ustawione.
  Wjeżdzasz na zielonym i zanim przejedziesz to z drugiej strony już jest zielone. Drogowcy powinni wydłużyć przerwę pomiędzy zmianą świateł

 3. Nieoznakowany radiowóz rozwiązał by szybko problem… Kilka „faktur” do zapłaty dla cwaniaczków i fama poszła by w miasto… a i komenda mogła by się wykazać „wyrobieniem normy”…

  Jeżdżąc po Polsce widziałem już kilka takich akcji, wieść szybko rozchodziła się na CB i kończyło się cwaniakowanie…

 4. Mariusz Tatary 2

  Porozmawiajmy lepiej o rowerzystach bezmyślnie przejeżdżających na zielonym po przejściach czy przejazdach rowerowych. Te głupie pedalarze, że wiedzą, że wtedy kierowcy mają zieloną strzałkę i notorycznie wymuszają pierwszeństwo na kierowcach, który nie zatrzymają się w miejscu, a nierzadko wypadają oni zza autobusu czy ciężarówki i kierowca a kierowca nie jest jasnowidzem, żeby to przewidzieć.

  • Kierowca z zieloną strzałką ma obowiązek zatrzymać się, dopiero wtedy może skręcić w prawo. Jeśli tak robisz to zauważysz rowerzystę. Jeśli nie, to nie przestrzegasz przepisów, nie miej więc pretensji do rowerzystów, że oni też ułatwiają sobie życie.

   • Niby racja…jak jedziesz oszkloną osobówką 🙂 Jadąc busem blaszakiem w połowie skrętu nie widzisz już w lusterku, ani nie widzisz przez szybę boczną. Pieszy ok, ale rowerzysta jadący 30km/h jest problemem…

 5. Norma dzień jak co dzień ……

 6. a co rowerzystami co jeżdżą po chodnikach wlepieni wzrokiem w … smartfony ?

  • a co do ma do tej sytuacji? Mam wrażenie, że autora boli pupa, że stoi w korku blaszakiem a rowerek jedzie

 7. Ten pan z ciężarówki wpakował sie na czerwonym i sparaliżował ruch w obu kierunkach.

 8. Światła są zle ustawione!!!!

 9. Światła są źle ustawione a na dodatek wjeżdżasz na zielonym i musisz stanąć bo koparko ładowarka z budowy przejeżdża w poprzek wiec czekasz co jest normalne bo w końcu tam jest budowa. Oczywiście jadąc dalej widzisz babę która nie ma wyobraźni i macha łapami że wjechałeś na czerwonym. Piszę to bo dzisiaj miałem okazje tam widzieć właśnie taką panią która nie mogła pojąć dla czego jadą auta z naprzeciwka skoro ona ma zielone. Nikt nie pakuje się na czerwonym tylko utrudnienia w czasie przejazdu tego odcinka sprawiają że nie zdążysz go przejechać w czasie jaki jest ustawiony.

 10. Sytuacja była następująca: kilka samochodów jechało lewym pasem chociaż od kilku dni obowiązuje ruch dwukierunkowy na tej jezdni, jechali z zamysłem wyprzedzenia ciężarówki. Ciężarówką się wychylił do zjazdu i przyblokował 2 osobówki – z naprzeciwka ruszyli i nie mogli zjechać ale raczej z winy niecierpliwych pań w samochodach osobowych …. no i dalej był klops bo Panie ani myślały cofać bo ktoś z naprzeciwka pod prąd jedzie, a wycofać 10 samochodów też się nie dało…. Jak się skończyło nie wiem bo uciekłem w prawo i wróciłem sobie na myjnię, po około 30 minutach było już ok….
  Światła mogłyby być dłuższe ale problemem są raczej gapowaci kierowcy którzy w połowie ronda zaczynają się rozglądać co się tu właściwie wyprawia – chcesz pooglądać zatrzymaj się gdzieś indziej i przyjdź nawet zdjęcia porobić ale nie zatrzymuj się na mijance w chwili kiedy masz 5-10 samochodów za sobą…