Świdnik: Przeprowadzono akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

W czwartek na drogach powiatu świdnickiego przeprowadzono akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze policji zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych na drodze oraz kierujących wobec pieszych.

W czwartek na drogach powiatu świdnickiego po raz kolejny policjanci świdnickiej drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te mają na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Niestety pomimo policyjnych apeli na drogach nadal dochodzi do wypadków z udziałem pieszych, zarówno z winy kierujących jak i pieszych.

– Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze ujawnili 35 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz 9 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Najczęstsze wykroczenie pieszych to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Wczorajsze liczne kontrole pokazują, ze piesi bagatelizują niebezpieczeństwo wynikające z tego typu zachowań – informuje asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej Policji.

Policjanci po raz kolejny apelują zarówno do pieszych jak i kierowców o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy na drodze nie jesteśmy sami, a lekkomyślność i nieuwaga w połączeniu z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa na drodze, a nawet czyjejś śmierci.

2015-01-17 10:54:18
(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. „35 wykroczeń popełnionych przez pieszych” – a pewnie 34 z nich to przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym lub przez przejscie na czerwonym podczas gdy cala jezdznia jest pusta i ani z lewej ani z prawej strony nie widac zadnego pojazdu.

 2. „…..a pewnie 34 z nich to przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym lub przez przejscie na czerwonym podczas gdy cala jezdznia jest pusta i ani z lewej ani z prawej strony nie widac zadnego pojazdu.” No jasne, gratuluję mądrości! A piesi na drodze umierają z powodu zawału lub wylewu????

 3. potwierdzam, mi z rok temu chcieli dać mandat w Świdniku za to że przechodziłem w miejscu niedozwolonym a na ulicy nie jechał ani jeden samochód, policja stała na parkingu, nigdy bym nie przyjął takiego mandatu

 4. A przy potrąceniu są komentarze, że to wina kierowców, a nie pieszych. Jak widać piesi też mają w tym swój udział, nie są świętymi krowami. Bardzo często łamią przepisy, a później pretensje, że to kierowcy wina, bo powinien zahamować, widząc że mu pieszy przed maskę wchodzi, nawet się nie rozglądając.

 5. taa raczej urządzili łapankę na kasę do budżetu bez dna bo się nie doczytałam, że pouczali to jaka to akcja była?.
  w Lbn zaś łapankę suszarką organizowali zza krzaków.

  • widać piesi chcą sami z własnej głupoty wspierać budżet.idz po pasach i niema kłopotu

 6. Podobną akcje powinni przeprowadzić w Bychawie na odcinku 1km jest 14 przejść dla pieszych a i tak ludzie chodzą jak chcą. kolo posterunku sa 3 przejcia co 50m.

 7. sporo z tych statystyk uzyskali dzięki temu że zaparkowali koło biedronki i wyłapywali ludzi maszerujących na trasie biedronka – venus 🙂 Ale swoją drogą to rzeczywiście w dobrym miejscu stali bo skoro ktoś nie zauważył zaparkowanego na wprost radiowozu (przy rampie rozładunkowej) to mógł nie zobaczyć też nadjeżdżającego samochodu i tragedia gotowa

  • trzeba przechodzic w dozwolonych miejscach i nie będzie kłopotu.a nie jak święte krowy .ja takie akcje robiłbym raz w tygodniu

   • a co na przejściu dla pieszych ludzie nie giną? raczej chodzi o sposób przechodzenia przez przejście. Jeśli się nie rozejrzysz przed wejściem na przejście tylko jak święta krowa wejdziesz to gwarantuje Ci że samo przejście nie pomoże.
    Trzeba zachować ostrożność i nie ufać nawet gdy na 2 pasach jeden samochód się zatrzyma. bo drugim pasem może jechać wariat który zabierze Ciebie z przejścia prosto na tamten świat.

    • No tak,na pasach to też wina kierowców tylko i wyłącznie…widziałem po 15 jak na Nowym Świecie wlazl na czerwonym tuż przed maskę samochodu taki obity ryj,w szaliku motóra i z tępym wzrokiem.dobrze,że kierowca jechał wolno i wyhamowal bo ootem by pisano,że zwyrodnialec zabił na pasach Bogu ducha winnego a w komentarzach by pisano o karze śmierci

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”