Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Świdnik: Mieszkańcy zapłacili za opłaty, pieniądze nie dotarły do odbiorcy

Policja zatrzymała właściciela punktu kasowego ze Świdnika, który pośredniczył w dokonywaniu opłat za rachunki. W kilku przypadkach, pomimo wpłat, pieniądze nie dotarły na konta odbiorców.

Punkt pośredniczący w dokonywaniu opłat działał przy ul. Okulickiego w Świdniku. Obecnie lokal w Hali Targowej jest nieczynny, choć każdego dnia przychodzą kolejne osoby chcące opłacić swoje rachunki. Powodem jest zatrzymanie przez policję właściciela, wobec którego prowadzone jest postępowanie. Śledczy wyjaśniają, czy mężczyzna nie przywłaszczył sobie wpłaconej przez mieszkańców miasta gotówki.

Okazało się bowiem, że kilka osób zgłosiło się do świdnickiej komendy z informacją, iż pomimo dokonanych w punkcie opłat, należności nie trafiły na konto odbiorcy. We wszystkich przypadkach chodziło o opłaty za energię elektryczną. Jak wyjaśniają policjanci, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyły trzy osoby, z których jedna później je odwołała. W tym ostatnim przypadku, już po powiadomieniu funkcjonariuszy okazało się, że choć z opóźnieniem, ale należność wpłynęła do odbiorcy.

W dwóch przypadkach kwoty wpłaconych rachunków wynoszą łącznie około tysiąca złotych. Prowadzący punkt opłat mężczyzna został przesłuchany a następnie zwolniony do domu. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację prowadzonej przez niego firmy a także komputer. Poszkodowanych osób może być więcej, gdyż punkt ten był popularnym wśród mieszkańców miejscem, gdzie opłacali oni swoje rachunki. Każdego dnia mężczyzna miał po kilkunastu klientów.

(fot. lublin112),
2015-12-07 20:06:13

7 komentarzy

  1. Trzeba być kamikadze żeby opłacać rachunki w jakimś punkcie x.Domyślam się że terminala potwierdzającego wpłatę nie było.

  2. pieniądze nie dotrą

  3. Jeśli miał kilkunastu klientów dziennie to zarobił góra 300 zł na miesiąc po odjęciu czynszu. Widocznie dostęp do kilku tysięcy, które trzymał w ręku były dla niego ważniejsze niż uczciwość i znalezienie innej pracy.

  4. on trzyma w reku tylko 100 zł

  5. Jak się wypowiada w jakiejś sprawie to trzeba mieć odrobinę wiedzy.

  6. ja osobiscie zawsze opłacałam tam rachunki i zawsze docierały pieniadze do odbiorcy nigdy sie nie zdarzyło inaczej

  7. Punkt bez zastrzeżeń, na pewno wszystko się wyjaśni.

Z kraju