Świdnik: Kolejny raz zniszczono wystawę antyaborcyjną. Sprawcą był mężczyzna

Po raz drugi zostały zniszczone plansze ukazujące fotografie przeciwko aborcji. Zdarzenie miało miejsce w nocy.

Jak widać wystawa antyaborcyjna, którą ustawiono na Placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku, nie przypadła do gustu mieszkańcom miasta. Po raz drugi plansze zostały celem ataku. W nocy ze środy na czwartek, nieznany mężczyzna zrywał umieszczone na konstrukcji plakaty. O zdarzeniu została powiadomiona policja. Jednak gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, nikogo tam już nie zastali. Miejsce to znajduje się w zasięgu kamer miejskiego monitoringu, dlatego też, funkcjonariusze będą teraz analizować nagrany materiał w celu ustalenia sprawcy.

Organizatorów wystawy nie dziwi, że została ona uszkodzona, jednak zaskoczeni są ogromną nienawiścią co niektórych mieszkańców Świdnika. – Niestety, nie pierwszy raz spotyka nas taka sytuacja. Nasza wystawa pojawiała się w wielu miastach Polski, ale tylko w niektórych z nich spotkaliśmy się z negatywną opinią na temat zdjęć lub z ich dewastacją. Kilka razy dochodziło do kradzieży plansz. Nie jesteśmy zaskoczeni takim obrotem sprawy, martwi nas jedynie podejście niektórych ludzi do pokazywania prawdy. Okrutnej, ale prawdy. W naszym przekonaniu jest to jedyna i skuteczna metoda walki z aborcją, ponieważ akceptacja dla niej bierze się z ignorancji – wyjaśnia Magdalena Łońska z fundacji Pro-Prawo do Życia.

To już kolejny tego typu przypadek. Wcześniejszej nocy nieznani sprawcy poprzewracali konstrukcje wraz z zamocowanymi na nich zdjęciami. Pomimo niszczenia wystawy, będzie ona na bieżąco naprawiana i pozostanie ona na swoim miejscu do do 14 września.

(fot. lublin112)
2015-09-04 20:23:04

25 komentarzy

 1. i dobrze! większą szkodę robią ci pseudoartysci stawiajac taki shit na środku miasta.. I gratuluje Świdnikowi dobrej roboty!

  • jup a może jołop? oto jest pytanie.gdzie żeś wyczytał, że to wystawa artystyczna?Z czasów PRL komunistów w Świdniku jeszcze sporo zostało. Nie pasuje lub cię nie interesuje to nie oglądaj i nie niszcz. Swoją drogą , monitoring działa chyba dla picu skoro nikt z niego na bieżąco nie korzysta.

   • To niech to g*wno nie stoi w miejscu publicznym tylko w jakiejś zamkniętej szopie, a tak przechodząc muszą oglądać to wszyscy chociaż nie chcą.

  • ja czytam wypociny takich ćwoków jak ty to popieram aborcję… choć w twoim przypadku już tylko eutanazję

   • nie jestem za aborcja, ale uwazam ze obrazki sa zbyt dratyczne zeby je pokazywac w miejscu publicznym. I moje pytanie do autora wystawy: Skąd macie zjęcia? Od zaprzyjaźnionych lekarzy trudniących się aborcją???

  • i nikt nie protestuje że dzieci tam chodzę i widza to?

 2. Tam gdzie pis tam i pełna kultura 🙂

 3. kur… wcale się nie dziwię , na tym placu często bawią się dzieci, a te zdjęcia nie są zbyt przyjemne…

 4. Ha ha..dobre.jak świdnicka policja przyjechała na miejsce nikogo już tam nie było.Niemożliwe 🙂 Świdnickiej policji prawie nie widać,zwłaszcza wieczorami i nocą.W nocy mamy szaleństwa na motorach czasami kilka godzin,jedno rondo…drugie i z powrotem,jazdę na jednym kole itd..Chyba,że ktoś ma układy,to co innego..

 5. ciekawe jaka była by reakcja co niektórych jakby powstała „wystawa „o księżach pedofilach ?!

 6. Kiedyś w Białymstoku była demonstracja bab z zapalonymi świecami przed agencją towarzyską, to pewnie i w Świdniku przed wystawą o księżach też by tak mogło być.
  Pewnie walczyły o „światły seks”.

 7. LSW…i co tu się po tej pod lubelskiej wiosce dobrego spodziewać…nie dość że na drodze jeżdżą jak łajzy i ludzi na przejściach mordują to i jeszcze wystawy publiczne i antyaborcyjne niszczą.! To nie Świdnik tylko „pod lubelska Palikotowszczyzna”.!.:)

 8. Jednak dobrze że Świdnik nie wygrał tego przetargu na te miliardowe helikoptery…teraz widać jacy tam sami wydymani PO-wcy w tej dzieciobójczej i aborcyjnej mieścinie mieszkają.!

 9. Czyli sprawiedliwość i prawo.Zaczęło się.

 10. Bardzo dziękuję panu. Jak dzieci już się urodzą to dla niektórych są bezwartościowe. Jestem przeciwnikiem aborcji ale umieszczanie takich zdjęć w miejscach gdzie się bawią dzieci to gwalt na ich psychice.

  • matole! to są zdjecia dla dorosłych a nie dla dzieci!! nie wiesz jak to na dziecka psychice sie odbija… swojemu dziecku zdjecia porno tez pokazujesz????? lecz sie „tatusiu”

 11. Cały plac jest monitorowany ale w tym momencie strażnik musiał przymknąć oko aby tego nie widzieć.

 12. Te zdjęcia są już tak oklepane, tyle razy pokazywane że chyba nikogo nie ruszają…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki