Świąteczne iluminacje w Lublinie (zdjęcia)

W tym roku lubelskie iluminacje są w nowej, wzbogaconej odsłonie. Przed Ratuszem znajduje się choinka wyższa niż w ubiegłym roku, a na Placu Litewskim, deptaku oraz na Starym Mieście zobaczycie nowe iluminacje.

Od kilku dni w Lublinie można podziwiać świąteczne iluminacje. Przed Bramą Krakowską ustawiona została nowa, przestrzenna dekoracja w formie 4,5-metrowego prezentu, na placu Po Farze altanka inspirowana kształtem i freskami gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej, przed Trybunałem pojawiły się anielskie skrzydła, a na Placu Litewskim – otwarta ramka do zdjęć.

Dwa nowe anioły znalazły swoje miejsce przed szopką bożonarodzeniową, a na dziewięciu latarniach wzdłuż budynku poczty pojawiły się dekoracje w kształcie geometrycznych wzorów świetlnych. Miejska choinka zaś jest nieco wyższa i ma wysokość 13 m. Dotychczasowe anioły otrzymały błyszczące szaty z ornamentami i aureolę z nowych sznurów świetlnych.

Na Placu Litewskim ponownie ustawiony został przestrzenny napis „I LOVE LUBLIN”, na deptak powróciły podświetlane figury poety i renesansowej pary, na latarnie i drzewa symetryczne elementy świetlne, zaś na Stare Miasto kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Super te nowe technologie, elastyczne taśmy led, plastyczne profile konstrukcyjne. I pomysleć że to wszystko zawdzięczamy nauce. Nie to ten Wasz starożytny zabobon kościołowy w który tak mocno wierzycie. Znaczy się hamulec rozwojowy(ciemnogród).

 2. Jak dobrze, że nikt nie hejtuje. Bogu dzięki !

 3. Postarali by się o lepszą choinkę, a nie ten sztuczny badziew.

 4. badziewie jak zwykle

 5. Mnie to np. zastanawia, dlaczego nigdy nie jest ozdobiona ozdobami świątecznymi ul narutowicza, królewska czy wyszyńskiego ? przecież to prawie centrum miasta, zawsze są tylko ozdobione stare miasto, krakowskie przedmieście i plac litewski i to by było na tyle.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku