Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Swaty: 9-latek potrącony przez samochód trafił do szpitala

W czwartek w miejscowości Swaty w powiecie ryckim doszło do potrącenia dziecka na rowerze. 9-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14 w miejscowości Swaty w powiecie ryckim. Jak wstępnie ustalono kierujący renaultem, potrącił na skrzyżowaniu 9-letniego rowerzystę. Cyklista nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod nadjeżdżające auto. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja.

9-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący renaultem był trzeźwy. Przez kilka godzin ruch w rejonie wypadku był zablokowany.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

2015-10-30 12:58:27
(fot. Policja Ryki)

4 komentarze

  1. co robi 9 latek na drodze publicznej? jakie ma prawo do poruszania sie po niej,skoro nie ma prawa jazdy i nie zna przepisów R D.?! To tak jakbym ja jechał samochodem bez prawka,bo „miałem o tym na technice”.

  2. Kierujący czy kierująca? Na GW twierdzą, że kierowała kobieta. Abstrahując od płci kierowcy – prawni opiekunowie dzieciaka powinni odpowiadać za narażenie jego życia i zdrowia – to dziecko nie powinno nawet samo po chodniku jechać.

  3. Mikołaj Solejuk - w relacji na żywo z ławeczki

    Jeśli 9-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala – będzie miał czas na przemyśleń jak wydrzeć odszkodowanie od kierującego autem – oczywiście z dzielną pomocą rodziców,

  4. oczywiście, ze dziecko nie powinno jeździć po drodze, ale kierowca też ma nie po kolei w głowie, przecież jak widzisz dziecko, albo pijanego to zachowujesz się tak, by mimo wszystko krzywdy nie zrobić, ale jak ma się życie ludzkiw czterech literach to efekty takie jak widać

Z kraju