Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Suchy trawnik po powrocie z urlopu

Sezon urlopowo – wakacyjny trwa w najlepsze, utrzymująca się w kraju pogoda dodatkowo zachęca do korzystania z uroków mazurskich, górskich i nadmorskich. Jest bardzo gorąco i niestety sucho. Takie warunki atmosferyczne niekorzystnie wpływają na zdrowy wygląd naszego przydomowego ogrodu. Jak zatem zadbać o ogród nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu? Rozwiązanie jest proste i zarazem bardzo wygodne – załóż system automatycznego nawadniania. Profesjonalne systemy nawadniania to jakość produktu zapewniający komfort a zarazem oszczędność Twojego czasu, który możesz poświęcić na inne prace lub właśnie odpoczynek. Dodatkowo właściwie opracowany system to oszczędność i efektywne wykorzystanie wody, ponieważ rośliny otrzymują optymalną dawkę wody dostosowaną do ich potrzeb, bez nadmiernego podlewania.

Podstawą dobrze wykonanej i należycie działającej instalacji nawadniającej w ogrodzie jest odpowiednio przygotowany projekt. Instalację nawadniającą należy dopasować do kształtu ogrodu, roślinności jaka się w nim znajduje, różnego stopnia nasłonecznienia poszczególnych jego części oraz do źródła jego zasilania. System nawadniania w ogrodzie dzielimy na dwa główne podsystemy: system zraszania – stosowany głównie na trawnikach oraz system nawadniania kropelkowego wykorzystywany do nawadniania wszelkiego rodzaju rabat.

Podstawowym elementem systemu zraszania są oczywiście zraszacze. Ich zadaniem jest równomierne rozprowadzenie wody po nawadnianej powierzchni z intensywnością nieprzekraczającą przepuszczalności gleby. System ten wykorzystuje się głównie do nawadniania trawników. Budując system zraszania trzeba wziąć pod uwagę parametry zasilania, tzn. aby ilość wody jaką dysponujemy, była wystarczająca do jego obsłużenia. W tym celu należy dokonać odpowiednich obliczeń hydraulicznych, związanych z wydatkiem poszczególnych zraszaczy oraz przepływem wody w rurach a następnie dokonać podziału systemu na sekcje.

Linie kroplujące wykorzystujemy do nawadnianie wszelkiego rodzaju rabat, rzędów thui, iglaków itp. Najlepszym wyborem w ogrodzie jest linia kroplująca z rozstawem emiterów co 33cm, kroplownik z występujący z dużą częstotliwością rozwija system korzeniowy rośliny. Korzenie pobierają wówczas wodę z kilku kroplowników, a nie tylko z jednego znajdującego się bezpośrednio przy krzaku. Należy pamiętać, że system nawadniania kroplującego budujemy na oddzielnej sekcji systemu, ponieważ linia kroplująca ma inny niż zraszacze pobór wody i czas pracy.

Wszystkim naszym klientom zapewniamy: bezpłatną pomoc techniczną w realizacji systemu począwszy od opracowania projektu po jego wykonanie i późniejszą obsługę. Zapraszamy do kontaktu: PHU KRIS ul.Tereszyn 11b 21-030 Tereszyn, tel. 533 176 618 [email protected]www.phu-kris.com

 

Suchy trawnik po powrocie z urlopu