Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Substancja narkotyczna w znaczku pocztowym

Kolejne ujawnienie próby przedostawania się na teren jednostki substancji niedozwolonej. Osobom próbującym przemycić za więzienny mur substancje niedozwolone nie brakuje pomysłów.

W trakcie kontroli korespondencji adresowanej do osadzonych, z wykorzystaniem psa, zaznaczony został jeden z listów nadany pocztą do osadzonego.

Po dokładnym skontrolowaniu korespondencji i poddaniu jej badaniu na obecność środków odurzających, badanie znaczka pocztowego dało wynik pozytywny. Test wykazał obecność metaamfetaminy. Korespondencję zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom policji.

W ostatnim czasie jest to kolejna próba przemytu substancji niedozwolonej na teren zakładu karnego, która dzięki funkcjonariuszom została udaremniona.

– Funkcjonariusze Służby Więziennej są stale szkoleni w zakresie przeciwdziałania przedostawaniu się substancji odurzających oraz środków psychotropowych na teren zakładu karnego. Dostęp do najnowszych urządzeń oraz testów pozwalających nie tylko ustalić, czy mamy do czynienia ze środkiem odurzającym, ale również z jakim jego rodzajem, jest gwarancją sprawnie przeprowadzonej procedury kontrolnej oraz szybkiego poinformowania odpowiednich organów ścigania – informuje kpt. Jarosław Małecki z Zakładu Karnego w Zamościu.

(fot. ZK Zamość)

6 komentarzy

 1. Co to k… jest, że te zwyrodnialce mogą otrzymywać jakieś listy, przedmioty(?!) Do klatek bez okien powsadzać, ZERO kontaktu z kimkolwiek i tym samym brak dalszej demoralizacji, nawiązywania kontaktów, kombinatorstwa. Rozmowa 30 min dziennie jedynie z psychologiem.
  Hipokryzja współczesnego świata – jak to pięknie lituja sie nad tymi co dla obywateli litosci nie mieli.
  Trzeba powidziec sobie szczerze – kazdy kto trafil do więzienia jest zwyrodnialcem. Normalny człowiek z policja ma kontakt co najwyżej podczas kontroli drogowej.

  • Pomyśl , że w każdej chwili tez możesz tam trafić za cokolwiek i chciałbyś siedzieć w klatce bez okien, mieć zero kontaktu z kimkolwiek?

  • Usprawiedliwiles się mówiąc o tym że normalny człowiek ma kontakt z policja tylko podczas kontroli drogowej bo zapewne ty takie miewasz hipokryto

  • A T. Komenda też powinien siedzieć w klatce bez okien? Puknij się w swój pusty łeb. I ciebie do klatki bo nie masz wyobraźni, więc tobie klatka nie zaszkodzi.

 2. Może to pracownicy Poczty Polskiej coś szmuglujă, rizsypuje im się, czy tam wylewa i mamy takie efekty.
  I ci jak zje ten nasączony znaczek to będzie na odlocie? Na ile? Godzinę, pięć? Na ile takie coś ma wystarczyć? Bo jakby chcieli tak przyprawiać to chyba po 10 listów na dobę do jednego osadzonego musiało by przy godzić.

 3. METAMFETAMINY nie metaamfetaminy