690 680 960

Studentka z Lublina na podium konkursu fotograficznego Wiki Science Competition 2019

Studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie stanęła na podium polskiej edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego Wiki Science Competition 2019. Doceniono jej zdjęcie przedstawiające Tryka klonowca.

Rozstrzygnięta została polska edycja międzynarodowego konkursu fotograficznego Wiki Science Competition 2019. Jego celem jest zgromadzenie zdjęć dokumentujących świat nauki: obrazów ukazujących obiekty i efekty badań, naukowców przy pracy czy aparaturę badawczą. Konkurs organizowany jest przez ruch Wikimedia – społeczność stojącą za Wikipedią, wolną encyklopedią, oraz jej projektami siostrzanymi. Konkurs został stworzony, aby zachęcać do tworzenia, a w szczególności do dzielenia się twórczością związaną z nauką.

Tym razem na podium stanęła Adrianna Rafalska, studentka 4. roku kierunku Biotechnologia na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jej zdjęcie „Tryk klonowiec”, przedstawiające dość rzadkiego owada z rodziny kózkowatych, zostało docenione i uplasowało się na drugim miejscu.

Jak podkreśliła komisja, praca lubelskiej studentki charakteryzuje się wyśmienitym położeniem płaszczyzny ostrości, co skupia wzrok na główce owada, a dzięki rozdzielczości zdjęcia pozwala analizować jej poszczególne elementy. Pozostaje przy tym poetyckie, zaś antropomorfizujący „gest zasłaniania się płatkami” i pastelowa gama kolorów zachęca odbiorcę do zgłębiania mikrokosmosu przyrody.

Adrianna Rafalska fotografią zajmuje się hobbystycznie. Za zdjęcie otrzymała nagrodę w wysokości 1000 złotych.

(fot. Adrianna Rafalska)

6 komentarzy

  1. Gratulacje

  2. Piękna fotka, Pani Adrianno, gratuluję 🙂

  3. Brawo za pasję i podium !

  4. Piękne zdjęcie. Gratuluję!

  5. gratulacje, swietne zdjecie!

  6. Samo piękno , gratuluje !

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej