Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strzeszkowice: Dziecko potrącone pod szkołą

Dzisiaj w Strzeszkowicach, samochód osobowy potrącił dziecko. Do zdarzenia doszło przy samej szkole.

W poniedziałek, około godziny 14 w Strzeszkowicach, samochód osobowy marki renault kangoo potrącił uczennicę znajdującej się obok szkoły podstawowej. Dziewczynka została przewieziona do szpitala.

Jak wstępnie ustalono, kierujący autem mężczyzna, jechał od strony drogi krajowej w kierunku Bełżyc. Mijając budynek podstawówki, nagle zza stojących na przeciwległym pasie ruchu ciężarówek, które oczekiwały na włączenie się do ruchu, wybiegła około 10-letnia dziewczyna.

Kierujący usiłował jeszcze ją ominąć, ostro hamując oraz skręcając w prawo, jednak dziecko zostało uderzone przodem auta i upadło na jezdnię. Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

Nie było większych utrudnień w ruchu.

Strzeszkowice: Dziecko potrącone pod szkołą

Strzeszkowice: Dziecko potrącone pod szkołą
(fot. lublin112)
2014-03-24 21:28:13

2 komentarze

  1. Rodzice, nie czekajcie, aż jakakolwiek szkoła nauczy Wasze dzieci podstawowego zachowania na ulicy, drodze, szosie. Rozmawiajcie, uczcie odpowiednich zachowań w domu i przy każdej okazji.
    Kiedyś słyszało się hasło: przeżyje silniejszy, czas to zmienić na: przeżyje mądrzejszy

  2. Przejeżdżam tamtędy kilka razy w tygodniu i teraz gdy droga przez Motycz jest remontowana jest tam większy niż zawsze korek, a dzieciaki nagminnie tak wyskakują. Dobrze że to zaraz przy skrzyżowaniu i renault nie zdążył się nawet do przepisowych 50km/h rozpędzić.

Z kraju