Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Strzelał do sąsiadów z wiatrówki i łuku. Do mieszkania wkroczyli kontrterroryści z Lublina (wideo)

Policjanci zatrzymali mieszkańca Kraśnika, który strzelał z wiatrówki i łuku do sąsiadów. Konieczna była interwencja lubelskich kontrterrorystów, bo 41-latek zabarykadował się w domu. W trakcie przeszukania mundurowi natrafili na łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej, miecz samurajski, amunicję myśliwską i sportową, a także pojemniki ze śrutami.

Kraśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców strzela do swoich sąsiadów z okien domu. Co więcej, mężczyzna miał przedmiot przypominający broń palną. Jakby tego było mało, 41-latek wyrzucał również z okna różne przedmioty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wcześniej miał też ostrzelać szyby i elewację budynków, a także zaparkowany pojazd wybijając w nim szybę. Mężczyzna strzelał również w kierunku sąsiadów strzałami z łuku.

– Policjanci z Kraśnika otoczyli budynek, a następnie próbowali rozmawiać z mężczyzną, jednak ten na widok funkcjonariuszy zabarykadował się i co chwilę mierzył z okien w ich stronę oraz oddawał w ich kierunku strzały. Z zebranych informacji wynikało podejrzenie, że 41-latek może posiadać broń lub inne niebezpieczne narzędzia, a jego irracjonalne zachowanie zagrażało życiu i zdrowiu osób postronnych, w związku czym w działania zaangażowani zostali policyjni kontrterroryści – relacjonuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej Policji.

Po wkroczeniu do domu policyjnych kontrterrorystów z Lublina mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do neuropsychiatrycznego.

Funkcjonariusze podczas przeszukania jego domu ujawnili łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej (rewolwery i karabinek), noże i miecz samurajski, kilka sztuk amunicji myśliwskiej i sportowej, a także pojemniki ze śrutami. Na chwilę obecną ustalane są szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

(fot. wideo Policja)

41 komentarzy

  1. A miał GRANATNIK PRZECIWPANCERNY?

  2. Nielegalne tu było tylko kilka sztuk amunicji i strzelanie w miejscu publicznym. Atrapa katany, łuk, śrut, buty, dywan… to przedmioty, które każdy może posiadać legalnie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo