690 680 960

Strefa płatnego parkowania w Zamościu poszerzy swoje granice. Ma to zapewnić większą rotację pojazdów

Parkingi przy Parku Miejskim i przy ul. Partyzantów w Zamościu niebawem będą płatne. Wszystko dlatego, że są one przepełnione pojazdami, które bardzo często zajmują miejsca przez cały dzień.

Od początku września kierowcy pozostawiający zwoje auta na parkingach przy Parku Miejskim i przy ul. Partyzantów w Zamościu, będą musieli uiścić za to opłatę. Władze miasta postanowiły bowiem rozszerzyć strefę płatnego parkowania. Bilet parkingowy będzie można kupić w parkomatach, które zostaną tam zainstalowane lub u parkingowych.

Decyzję taką podjęto ze względu na fakt, iż zarówno na parkingu przy parku, jak też na tzw. parkingu PZU, kierowcy bardzo często zajmują miejsca postojowe przez cały dzień. To sprawia, że oba te parkingi wiecznie są przepełnione pojazdami. Dlatego miasto wprowadzając opłaty, chce zapewnić większą rotację parkujących samochodów. To z kolei ma pomóc kierowcom w łatwiejszym znalezieniu wolnego miejsca, gdyż parkingi te nie będą zajmowane przez osoby, które rano zostawiają tam swoje auta, a odjeżdżają w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Przedstawiciele Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu tłumaczą, że zgodnie z ustawą o drogach publicznych strefę płatnego parkowania ustala się na obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Tak też jest w tym przypadku. Opłaty będą pobierane tylko w dni robocze, w soboty, niedziele i święta parkowanie będzie bezpłatnie. Cały czas darmowe pozostają też cztery parkingi wokół Starego Miasta: przy „Lunecie”, przy Wartowni, przy ul. Droga Męczenników Rotundy, a także na centrum przesiadkowym na ul. Peowiaków.

(fot. UM Zamość)

9 komentarzy

 1. Guzik prawda. NiE chodzi o rotację samochodów, a o KASĘ. Efekt będzie taki, że będą zapchane parkingi na osiedlu przy blokach i pozostałe bez opłat.

  • Efekt będzie też taki, że jak te parkingi trochę za mocno się rozładują, to ta impreza na siebie nie zarobi, a za utrzymanie owych parkingowych oraz parkomatów zapłaci każdy podatnik.

 2. Durniejszego tłumaczenia wymyśleć nie mogą?
  Robią idiotów z ludzi żywcem…. Co to za władze że nawet odwagi nie mają żeby powiedzieć że skoro są chętni to trzeba ich łoić z kasy?

 3. Przecież to jest swego rodzaju podatek, bo kierowcy płacą za użytkowanie infrastruktury w paliwie. Jak można pod pretekstem rotacji samochodów kazać im płacić za postój. Państwo i władza zachowują się, jak złodzieje i oszuści.

 4. A ja jestem za płatnym parkowaniem. Powód wymieniony w artykule.

 5. W obrębie Starego Miasta jest umiejscowiona większość Urzędów Samorządowych i chyba to jasne,że we wskazanych w artykule godzinach ich pracownicy okupują przyległe parkingi. Więc może niech Prezydent zakaże im parkowania w tych lokalizacjach a nie obciąża daniną rodziców chcących przyjechać do parku ze swoimi pociechami. Problem korków z głowy.

 6. turysta z Lublina

  A ja kochalem to miasto za to ze ma parkingi bezplatne wokoł starowki ….. szkoda

 7. Wakacje w Gdansku mieszkanie w centrum starówki od 1lipca za dzień postoju 75zl najbliższy darmowy 3km od centrum ……

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin