Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażnicy Miejscy zatrzymali złodziei złomu

Twierdzili że znaleźli, jednak nie udało im się zmylić strażników.

W czwartkowe popołudnie, około godziny 13-tej, patrol Straży Miejskiej przejeżdżając ulicą Węglarza w Lublinie zauważył dwóch mężczyzn niosących około czterometrowy, metalowy słup. Gdy strażnicy podjechali bliżej, mężczyźni rzucili element na ziemię i ruszyli dalej udając że nic się nie stało. Dziwne zachowanie mężczyzn wzbudziło zainteresowanie patrolu, który postanowił skontrolować obu panów.

Na pytanie o pochodzenie metalowego słupa, mężczyźni stwierdzili że znaleźli go w trawie a niosą go do punktu skupu złomu z zamiarem sprzedaży. Nie przekonało to mundurowych, którzy postanowili sprawdzić okolicę by potwierdzić prawdomówność zatrzymanych. Już po chwili funkcjonariuszka Straży Miejskiej ustaliła miejsce skąd metalowy element pochodził. Na jednej ze skarp stał identyczny słup, zaś obok odnaleziono miejsce po wyciętym słupie. Okazał się nim ten, który dźwigali mężczyźni.

Ze względu na ich nieprawdziwe tłumaczenia o wszystkim powiadomiony został dyżurny Komendy miejskiej Policji w Lublinie. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy usłyszą zarzut kradzieży.

Komentarze wyłączone