Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażak z Chełma mistrzem świata (zdjęcia)

W dniach 16-17 września 2023 roku, reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej wzięła udział w Mistrzostwach Świata na „Najtwardszego Strażaka” w formule FIREFIT, które odbyły się w miejscowości Sarnia w Kanadzie. To były wyjątkowe zawody, ponieważ Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie godnie reprezentował kpt. Rafał Bereza.

Mistrzostwa Świata na „Najtwardszego Strażaka” w formule FIREFIT to międzynarodowe zawody sportowe, które mają na celu promowanie sprawności fizycznej i umiejętności strażaków w sytuacjach awaryjnych. Formuła FIREFIT to specjalna dyscyplina sportowa, która symuluje sytuację, w jakiej strażacy muszą stawić czoła podczas swojej pracy. Zawodnicy rywalizują w różnych konkurencjach, które obejmują takie czynności jak wspinanie po drabinie, przenoszenie ciężkich obciążeń, rozkładanie węża gaśniczego i inne zadania, które wymagają siły fizycznej, sprawnego działania i wytrzymałości.

Podczas Mistrzostw Świata na „Najtwardszego Strażaka” zawodnicy rywalizują ze sobą, aby określić, kto jest najsprawniejszym strażakiem na świecie. Te zawody przyciągają uczestników z różnych krajów, którzy reprezentują swoje jednostki strażackie lub narodowe zespoły.

Drużyna w składzie: kpt. Rafał Bereza z KM PSP w Chełmie, kpt. Paweł Leśnicki z KP PSP w Świdnicy, kpt. Mateusz Wesołowski z KP PSP w Drawsku, mł. kpt. Adam Spychała z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim, st. sekc. Dawid Hyżyk, z KM PSP w Poznaniu, pod okiem kierownika reprezentacji kpt. Bartosza Janickiego z KM PSP w Szczecinie i przewodniczącego delegacji st. bryg. Piotr Kalinowski z KG PSP, w środę i czwartek (14 – 15 września) wzięła udział w eliminacjach by podczas sobotnich i niedzielnych startów reprezentować Polskę i Państwową Straż Pożarną w konkurencjach indywidualnych, tandemach i sztafecie.

Podczas zawodów polskiej delegacji przewodniczył oraz kibicował z płyty startowej, komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Drużyna polskich strażaków dała z siebie wszystko i odniosła wielki sukces: w kategorii indywidualnej nasi reprezentanci zdobyli tytuł mistrza i wicemistrza świata Rafał Bereza z czasem 1:10,98 – MISTRZ ŚWIATA, Adam Spychała (1:14,50) – WICEMISTRZ ŚWIATA, w tandemie reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej zdobyła podwójne złoto bijąc rekord świata: tandem Dawid Hyżyk i Paweł Leśnicki triumfował z niesamowitym czasem 1:18:83, tym samym bijąc REKORD ŚWIATA, Adam Spychała i Rafał Bereza z czasem 1:19:13 zdobyli srebro uzyskując drugi czas w historii zawodów. Ponadto, Beata Świderska z reprezentantką Niemiec została Mistrzynią Świata w tandemie kobiet.

(źródło KG PSP)

3 komentarze

  1. Postawa godna munduru. Gratuluję.

  2. 3 mać tak dalej i nie zwracać uwagi na krytykę

  3. Brawo Panowie !!! Tak trzymać. Jesteśmy z Was dumni.

Dodaj komentarz

Z kraju