Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażak z Krasnegostawu, Rafał Bereza, po raz kolejny wśród najlepszych na świecie

Najprawdopodobniej nie ma w Polsce drugiego tak utytułowanego strażaka jak Rafał Bereza. Ten zawodowy strażak z Krasnegostawu, znów stanął na podium, tym razem w Mistrzostwach Świata.

W dniach 19 – 24 października 2015 r., w Alabamie w USA, rozegrano Mistrzostwa Świata strażaków. Wystartowało w nich ponad 600 najlepszych strażaków z całego świata, wśród nich był przedstawiciel naszego kraju, czyli Rafał Bereza, na co dzień pracujący w KP PSP w Krasnymstawie. Udział w tych prestiżowych mistrzostwach zapewnił sobie, stając na podium sierpniowych zawodów Firefighter Combat Challenge, gdzie uzyskał tytuł wicemistrza Europy.

Tym razem również pokazał, że dotychczasowe zdobyte tytuły w pełni mu się należały. O ile w klasyfikacji indywidualnej zajął 17 miejsce, co i tak jest dużym sukcesem, to w klasyfikacji drużynowej przywiózł z Montgomery wicemistrzostwo świata. Tak jak w poprzednich zawodach, uczestnicy musieli zmierzyć się z realistycznymi zadaniami, imitującymi prawdziwe akcje ratunkowe, które wymagały dużej wiedzy, sprawności oraz doświadczenia.

To już kolejny w tym roku sukces krasnostawskiego strażaka. Oprócz wicemistrza Europy, w maju podczas odbywających się we Francuskim mieście Strasburg, zawodów polska drużyna okazała się najlepsza na świecie. Rafał Bereza indywidualnie zajął wtedy 2 miejsce w kategorii OPEN oraz 2 miejsce w kategorii do lat 30. Ustąpił tylko koledze z drużyny Pawłowi Hess z którym przegrał o 1 sekundę.