Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy zbierali słodycze dla dzieci z Ukrainy. Wcześniej przekazali pluszaki

Strażacy z terenu powiatu janowskiego zorganizowali akcję zbiórki słodyczy dla dzieci z Ukrainy. Oprócz tego wcześniej przekazali dla najmłodszych z terenów objętych działania wojennymi kilkadziesiąt pluszaków.

W ramach ostatnio przeprowadzonej strażackiej akcji, mającej na celu zbiórkę słodyczy dla dzieci z Ukrainy, zorganizowanej wspólnie przez Parafię św. Wojciecha w Momotach Górnych, szkół w Momotach Górnych, Jarocina, Bukowej, Krzemienia, Dzwoli oraz Komendę Powiatową PSP w Janowie Lubelskim w dniu 23 luty 2023 straży z Komendy Powiatowej przekazali zabrane w ramach akcji słodycze.

Nie jest to pierwsza pomoc dla dzieci z Ukrainy. Wcześniej strażacy przekazali 54 pluszaki dla dzieciaków z terenów objętych działaniami wojennymi.

Maskotki cieszyły się dużym powodzeniem i pozwoliły chociaż na chwilę oderwać się dzieciom od wojennej rzeczywistości. Wówczas właśnie narodził się pomysł, aby przeprowadzić kolejną zbiórkę, tym razem słodyczy.

(fot. PSP Janów Lubelski)

25 komentarzy

 1. Oni nie takie luksusy jedzą jak my. Mnie nie stać na 2 kg halibuta po 100zł kg. A ich owszem. Ja muszę porobić opłaty bo jak nie to chałupę zabiorą w końcu. Nie mam wszystkiego za darmo i 12 tysiaków jeszcze co miesiąc na rękę na zbytki . Ja tylko dziad z Polski a nie bogol sponsorowany.

  • A gdzie można poczytać o takich teoriach spiskowych? Nudzi mi się.

  • Nie kłam oszuście.
   Widziałem Polaka kupującego tuńczyka błękitnopłetwego.
   Zniżając się do twojego stanu umysłowego – skoro tego Polaka było na to stać i to przecież i ciebie na to stać.

   • A ja widzę rząd poliniacki rozdający za darmo czołgi, hałbice, amunicję, karetki pogotowia. Stać nas na to? Stać. Bidy nie ma. Rozdajemy miliardy i nie jęczeć że paliwo drogie, jajka, kiełbasa. Jesteśmy bogaci.

    • podatnik każdy widzi, co chce widzieć. Także niekoniecznie co widzisz jest prawdą.

    • Podatniku, jasne, że wszystko drogie, bo ktoś za te hojne dary musi zapłacić, przecież rządzący nie mogą ze swoich marnych pensyjek tak fundować.

 2. A o dzieciach z Polski tych zdrowych i tych chorych, jakoś dziwnym trafem zapominacie!!! Nie mówiąc o dzieciach z Turcji i Syrii tych po trzęsieniu ziemi gdzie rodziców już nie mają.

  • Rychu rusz d..e i zrób zbiórkę, nikt ci nie broni. Daj sam przykład.

  • Na szczęście ty pajacu (a nie strażacy) pojechałeś do Turcji i osobiście narażając swoje życie i zdrowie ratowałeś ludzi w zawalonych budynkach.

   • A co ty ,,no właśnie,, zrobiłeś? Dla swoich u……ow oprócz stania przed Lidlem i karefurem mówiąc dej, dej

 3. Lubelaku ja z każdej pensji wpłacam 15 % na onkologie od lat i nie mów że ktoś, czytaj Polak , może dawać na inny cel niż na u….e . Mogę przedstawić dowody wpłat.

  • Dziadek ze "slamsowa"

   A ja nie jestem taki wielkoduszny, Wystraczająco mi kradnie Państwo przy pomocy ZUS z mojego kapitału emerytalnego gromadzonego przez 42 lata ciężkiej pracy w MPK.
   Wolę kupić karmy i dać bezdomnym kotom,(za chwilę dojdą jeże, bo ponoć się budzą) to mi ponoć dobry Bóg, dobry uczynek odfajkuje.

 4. Dla naszych dzieci z domów dziecka nikt nie zbiera, a oni też nie mają rodziców.

 5. Przedstaw, druga sprawa co dałeś tym dzieciom z Syrii i Turcji?

  • Może właśnie jego darowizny dotyczyło śledztwo w sprawie akcji „Plecaki dla dzieci z Aleppo”, której patronowała Beata Kempa. Rok przeleżały na strychu, część zaginęła.

 6. Ja obca krajowca być, tzw. innostranna to wiedzieć...

  A co się stało ze świeczkami żebranymi przez „miasto”, trafiły do nieoświeconych w Ukrainie, czy może do jakiegoś polskiego zakonu żeńskiego ?

 7. 2 lata wcześniej szykowali już przesiedlenie .Potem tylko jeszcze przymusowy spis ludności pod presją kary. Szykowali sielskie życie dla niby przyjaciół. Teraz Maliniak się chwali że on i Za…ski wiedzieli kiedy będzie wojna . I bujali statkiem aż wybujali .Biznes to biznes ,a gdy jeszcze w grę wchodzi szantaż to się oddaje wszystko aby uniknąć afery na skalę światową.

  • Marzec, lubię takie mądre i rzeczowe podsumowanie innych durnych komentarzy ludzi którzy nie wiedzą co się tak naprawdę dzieje i ufają głównej narracji. Tak jak z C19 było. Pozdrawiam

 8. Ha ha, dobrze że Ty duży i pusty takich teraz potrzeba. O to chodzi .

 9. Nikt nikogo nie zmusza daje kto chcę więc nie ma tematu .

 10. Kwadraturakoła

  To nie lepiej by wreszcie zakończyć ten durny konflikt niż zbierać jakieś dary.

Z kraju

Sport