690 680 960

Strażacy walczyli z ogniem w hali, gdzie składowano i przerabiano włókno lniane (zdjęcia)

W miniony poniedziałek w miejscowości Chrzanów IV doszło do pożaru w hali gospodarczej do przerobu włókna lnianego Ogień strawił wyposażenie hali oraz surowiec w postanie włókien lnianych.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Janowie Lubelskim otrzymało zgłoszenie o pożarze w miejscowości Chrzanów IV hali gospodarczej do przerobu włókna lnianego.

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, JRG z Janowa Lubelskiego oraz OSP z terenu powiatu janowskiego. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono ogień we wnętrzu hali gospodarczej do produkcji włókna lnianego. Panowało tam silne zadymienie, zaś strażacy nie mieli dostępu do środka hali – ze względu właśnie na bardzo duże zadymienie.

Jak relacjonują strażacy, kolejno przybywające zastępy podały cztery prądy wody w natarciu na palący się obiekt. Jednocześnie prowadzono ewakuacje mienia z wjazdu do hali. Dokonano częściowego usunięcia okien szklanych na ścianie obiektu celem oddymiania. Po częściowym oddymieniu hali przystąpiono do przelewania i usuwania tlącego się włókna lnianego. Podjęte działania przyczyniły się do ugaszenia pożaru.

Spaleniu uległo: międlarka, turbina, maszyna do obróbki pakuł, klatka do żywca, opalona przyczepa samozbierająca, opalona przyczepa do balotów, rozwijarka do lnu, włókno lniane ok 200 m3, silniki elektryczne szt. 12. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie straty. W pożarze nikt nie ucierpiał.

(fot. PSP Janów Lubelski)

Jeden komentarz

  1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    Te silniki elektryczne szt. 12, należałoby bardziej przypisać jako straty spowodowane tymi 4 podanymi prądami wody niż pożarowi.
    Ale bo to przyzna sie kto ???

Kursy walut

  • USD 4.1887zł -0.18%
  • GBP 5.2109zł -0.04%
  • EUR 4.479zł -0.25%
  • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas