Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy w całym kraju minutą ciszy oddali hołd tragicznie zmarłemu strażakowi (wideo)

W niedzielę 7 sierpnia o godz. 8:00 we wszystkich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej włączone zostały sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddano hołd strażakowi Komendy Głównej PSP, który zginął w wypadku podczas służby.

W sobotę 6 sierpnia 2022 r. doszło do wypadku samochodu straży pożarnej wracającego z działań przy pożarze w m. Osła (woj. dolnośląskie). Samochodem jechało trzech strażaków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, jeden z funkcjonariuszy poniósł śmierć, a dwóch zostało rannych.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery dźwiękochłonne. Dokładne okoliczności tej tragedii są ustalane.

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy żalu i współczucia dla rodziny zmarłego i poszkodowanych strażaków.

Dzisiaj o godz. 8:00 we wszystkich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej włączone zostały sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddano hołd strażakowi, który zginął w wypadku podczas służby. Ochotnicze Straże Pożarne również przyłączyły się do tej akcji.

(fot. wideo PSP Lubartów)

2 komentarze

  1. Strażacy to zdyscyplinowani ludzie… dostali rozkaz zbiórki w szeregu przed remizami, to wyszli stanęli i milczeli, dopóki nie padło: „Spocznij, rozejść się”.

  2. Mam mieszane uczucia…
    Ogromny szacun dla strażaków, za ich pracę, ale tutaj zwyczajnie kierowca musiał przesadzić z prędkością.
    Tu nie było jakiegoś poświęcenia na służbie, tylko zwyczajnie za szybko jechali.

Z kraju