Strażacy przygotują paczki dla małych pacjentów ze szpitala. Trwa zbiórka zabawek

W kilku miejscach w naszym regionie trwa zbiórka zabawek i artykułów szkolnych, które zostaną przekazane w formie prezentów małym pacjentom szpitala. Akcja prowadzona jest do 6 grudnia a 14 grudnia wszystko trafi do dzieci.

Trwa III edycja ogólnopolskiej akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Jest ona realizowana przez druhów z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, strażaków Państwowej Straży Pożarnej jak również wolontariuszy z całego kraju. Wszystkich łączy jedno – chęć niesienia pomocy chorym dzieciom. Co ważne, do akcji może przyłączyć się każdy. Chodzi o ofiarowanie rzeczy, które później w formie prezentów zostaną przekazane małym pacjentom szpitali dziecięcych.

Do działań włączyli się strażacy z jednostki OSP w Rykach, którzy do piątku 6 grudnia, w środy, czwartki i piątki, w godzinach od 17:00 do 19:00 prowadzić będą zbiórkę zabawek, artykułów szkolnych, książek, gier planszowych, kredek, kolorowanek i gadżetów, które umilą dzieciom pobyt w szpitalu. Co ważne, wszystkie te rzeczy muszą być nowe, to ze względu na miejsce, do którego trafią. Prezenty bowiem zostaną przekazane głównie małym pacjentom Oddziału Onkologicznego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Organizatorzy proszą o nieprzekazywanie maskotek.

Do akcji włączyli się również m.in.: Wójt Gminy Serniki, RCEZ Lubartów, OSP Dys, OSP Jakubowice i OSP Brzostówka. Strażacy z Dysa zbiórkę prowadzą we wtorki i czwartki od 18:00 do 19:00 zaś w Urzędzie Gminy w Sernikach punkt zbiórki zorganizowano w pokoju nr 14 na II piętrze. Zabawki można też dostarczać do 06 grudnia do Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie codziennie w godzinach od 7.30 do 18.00. Wszystkie osoby i organizacje chcące wesprzeć zbiórkę mogą się kontaktować mailowo pod adresem: [email protected]onet.pl.

(fot. materiały organizatora)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach